UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Aktualności

ROZWIĄZANE
Moderator
932 600 151

Re: [NOWOŚCI] UPC rozszerza ofertę kanałów w niekodowanym pakiecie Start

W sprawie @fipii czekam na informacje zwrotne. Jak to mówią nigdy nie ma prosto, tylko zawsze pod górkę, tym bardziej, jak zarząd danej spółdzielni mieszkaniowej to leśne dziadki z poprzedniej epoki.

Użytkownik
2 0 0

Mam analogowy pakiet minimalny (ze spółdzielni) w Lublinie w UPC. Technik stwierdził, że nie można usunąć filtru, ponieważ wtedy uzyskałbym dostęp do pozostałych kanałów analogowych, które mi się nie należą. Podobno filtr będzie można usunąć dopiero wtedy, gdy zostaną one wyłączone w całym Lublinie. Czy to prawda? W ten sposób nie mam dostępu do nowych niekodowanych 5 kanałów cyfowych. W zasadzie czemu nowe niekodowane kanały cyfrowe umieszczono na wysokich częstotliwościach, a na niskich pozostawiono kilka innych, zakodowanych?

Nauczyciel
560 391 48

Ogolnie to cos chcesz choc nic ci sie od upc nie należy. Takie rzeczy tylko w naszym kraju 

-------------------------------------------
Nie jestem nauczycielem, nie jestem wsparciem technicznym. Jak się nie znasz to skontaktuj się z kimś kto się zna i za odpowiednie wynagrodzenie zrobi wszystko tak jak powinno być.

hosting
Wykładowca
754 175 32

Z drugiej strony UPC mogło by się ogarnąć i zdecydować kto ma mieć dostęp do tych kanałów, a kto nie. Teraz jedni mają, inni nie mają, ludzie zaczynają kombinować z zamawianiem usług "na próbę" tylko po to by pozbyć się filtra, a administracja społeczności nie jest w stanie nawet wydać prostego komunikatu w tej sprawie. Trochę żenujące, bo znowu z czegoś pozytywnego, jak odkodowanie większej ilości kanałów HD wychodzi kupa nieporozumień i wzajemnych animozji (zresztą tak samo było z podniesieniem prędkości). 

Highlighted
Nauczyciel
560 391 48

@zylx  jeżeli twoja wypowiedz tyczy się postu @mruczek to uważam ją conajmniej za nieporozumienie.

@mruczekw tym przypadku nie jest stroną dla jupici poniważ odbiera sygnał który jest wpuszczony w instalcje wewnetrzną zapewne na mocy umowy/porozumienia na lini jupici-spółdzielnia

Więc jak by nie było @mruczek powinien udać się do spółdzielni i tam walczyć, jak go oleją to tylko świadczy że spóldzielnia ma to gdzieś i raczej nic się nie zmieni do chwili w której @mruczek nie wykupi indywidualnego płatnego pakietu od jupici.

Podtrzymuje moje stanowisko z innych postów jeżeli coś jest za darmo to nie znaczy że bezwzględnie należy sie każdemu a za szczyt cebulactwa uważam roszczenie sobie praw do czegoś na co się nie wydało nawet złotówki.

Nie jestem nauczycielem, nie jestem wsparciem technicznym. Jak się nie znasz to skontaktuj się z kimś kto się zna i za odpowiednie wynagrodzenie zrobi wszystko tak jak powinno być.

hosting
Wykładowca
754 175 32

@Pablo Mój post w głównej mierze odnosi się do braku jakiejkolwiek spójnej polityki UPC w przypadku pakietu start.

Bo chyba sam przyznasz, że brak oficjalnego stanowiska w tej sprawie, jak i sytuacja że klienci zamawiają usługę TV tylko po to by technik zdemontował filtr a następnie z  niej rezygnują normalna nie jest. 

Nauczyciel
560 391 48

Oficjalne stanowisko jakie takie jest. Na chwilę obecną pkie start otrzymują klienci zamawiający usługę dostępu do internetu.

hosting
Wykładowca
754 175 32

@Pablonapisał(a):

Oficjalne stanowisko jakie takie jest. Na chwilę obecną pkie start otrzymują klienci zamawiający usługę dostępu do internetu.

@Pablo A możesz gdzieś podlinkować do tego stanowiska? Bo problem polega na tym, że właśnie wielu klientów z usługą Internetu ma założony filtr i nie ma dostępu do niekodowanych kanałów. Ba, nawet pisał.do mnie użytkownik, którego poinformowano na infolinii, że jak podpisze nowy aneks to dostęp do tych kanałów na pewno straci. 

PS: zwrot "Na chwilę obecną" budzi wątpliwości gramatyczne. Na te chwilę lub obecnie jest lepszym rozwiązaniem.

GDA
Pan Abonent ;-)
1258 645 103

@zylxnapisał(a):

Ba, nawet pisał.do mnie użytkownik, którego poinformowano na infolinii, że jak podpisze nowy aneks to dostęp do tych kanałów na pewno straci. 

Niepotrzebnie się bawisz w "rzecznika UPC" i przekazujesz porady które nie mają żadnego znaczenia,

pakiet niekodowanych kanałów jest dostępny przy wykupieniu usługi internetu w UPC jako dodatek

Adnotacja 2019-04-03 095858.jpg

i jeżeli posiada się umowę bez tego dodatku nie można wymagać, aby te kanały były dostępne

a sugerowanie abonentom aby z tego powodu składali reklamacje jest typowym cebulactwem o którym wspomniał @Pablo 

---
W internecie możesz być tym kim zechcesz.
Jednak dziwne jest to, że większość ludzi wybiera bycie debilem ...
Nauczyciel
560 391 48

Użytkownik który w tym momencie (bo nie mogę zagwarantować czy za 2 godziny coś się nie zmieni) zamówi usługę dostępu do internetu i w dodatkach zaznaczy telewizję na start (kliknie "wybierz") będzie mógł korzystać z tego pakietu.

https://www.upc.pl/internet/geo6/150-24mc/ link pierwszy lepszy

hosting
Wykładowca
754 175 32

@GDA@Pablo Ale ja piszę w głównej mierze o obecnych abonentach, nie tych nowych. Część ma dostęp do pakietu start, a część nie. Do tego, w przeciwieństiw do regulaminów promocji dla nowych, w reg promocji dla obecnych abonentów nie ma pakietu start. Stąd sytuacja, o której pisałem, ze jednemu z użytkowników powiedziano, że jeśli przedłuży umowę to straci pakiet start..

I nie powiecie mi, że normalna jest sytuacja, gdzie nie można zdemontować filtra, nawet z opłatą za technika, ale zmaówienie usług telewizji i późniejsza rezygnacja z nich już problem rozwiązuje, bo nikt potem drugi raz tego filtra zakłądać nie będzie. 

Nauczyciel
560 391 48

Sprawa jest prosta, jeżeli nie ma czegoś w u mowie to nie można mieć ku temu roszczeń.

Co do infolini/punktu pomocy który prowadzisz dla "innych użytkowników" to rozsądek podpowiada że powinieneś im mówić dokładnie to samo co napisałem w pierszym zdaniu tego postu.

hosting
Wykładowca
754 175 32

@Pablo Nie prowadzę żadnego punktu pomocy czy infolinii. I nie mam żadnych roszczeń. Jeśli UPC zdecyduje, że abonenci, którzy nie mają w umowie pakietu start mają nie mieć do niego dostępu, niech tak będzie. Napiszę jeszcze raz. Chodzi o brak jasnej polityki w przypadku tego pakietu czy chociażby jakiegokolwiek doświadczenia. Bo część osób, w tym ja, mimo, że nie ma go na umowie dostęp do pakietu posiada. I nie ma tytaj jakichkolwiek jasnych zasad czy kryteriów co powoduje bałagan i niezadowolenie.

@GMateusz wspominał, ze filtry są demontowane bo nie są już potrzebne, oraz że 99% już sostała zdemontowana. Jednak jeśli ktoś ma założony filtr i prosi o jego demontaż to napotyka na opór z strony pracowników infolinii. Chyba, że ucieknie się do fortelu o którym pisałem wyżej. Czy nie może być po prostu normalnie?

Użytkownik
2 0 0

Po prostu w jednem z poprzednich postów @GMateusz wspomniał, że 

"przez cały 2017 i na początku 2018 roku prowadzony był ogólnopolski proces ich demontażu w związku z rozbudową sieci i wprowadzeniem prędkości do 500 mb/s. Obecnie filtry są zainstalowane w mniej jak 1 % całej naszej ogólnopolskiej infrastruktury i w przypadku kontaktu abonenta z rejonu gdzie filtr jeszcze jakimś cudem się znajduje w sieci, wysyłamy w takowe miejsce technika, który go usuwa."

I mój poprzedni post odnosił się do tych słów.

Widocznie czegoś nie zrozumiałem, ale wydawało mi się że dotyczy to też mojej sytuacji.

Zapytam się w spółdzielni co w zasadzie mają podpisane.

Zamiast nazywać mój post "cebulactwem" i używać stwierdzeń typu "takie rzeczy tylko w Polsce", co uważam za absolutną bezczelność, wystarczyło mnie pouczyć, że prawdopodobnie jest kilka odmian pakietów "typu start" - jeden dla osób posiadających internet, a drugi okrojony dla pozostałych.

Nauczyciel
560 391 48

To cie zasmuce bo pakiet start jest tylko jeden

hosting