UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Aktualności

Wykładowca
724 174 26

Re: [NOWOŚCI] UPC rozszerza ofertę kanałów w niekodowanym pakiecie Start

@GMateusz, a mógłbyś gdzieś dalej popytać w sprawie TVS? To chyba jedyny kanał dostępny w DVB-T, który ciągle jest kodowany w UPC.

Moderator
923 601 148

Ciężko z takimi informacjami, ale popytam.

UWAGA! Do 7 kwietnia przebywam na urlopie i nie pełnię obowiązków moderatora Społeczności UPC. Nie odpisuję na wiadomości prywatne. Moim bezpośrednim zastępcą jest Adrian. W razie potrzeby kontaktujcie się z nim lub z pozostałymi moderatorami. GMateusz

Nauczyciel
524 379 46

Kanał TVS jest dostępny tylko w określonym rejonie (śląsk) w DVB-t więc ja się nie dziwie że nie ma go w pakiecie Start w którym znalazły się tylko kanały z listy ogólnopolskiej

-------------------------------------------
Nie jestem nauczycielem, nie jestem wsparciem technicznym. Jak się nie znasz to skontaktuj się z kimś kto się zna i za odpowiednie wynagrodzenie zrobi wszystko tak jak powinno być.

hosting
Inspirator
11 1 0

Kanał TVT też jest kanałem regionalnym dostępnym tylko w rejonie śląska a jest niekodowany w pakiecie START. Dlatego trochę dziwne, że z kanałem TVS nie może być tak samo tym bardziej, że kanał ten został utrzymany wśród kanałów analogowych w Katowicach i okolicy.

Nauczyciel
524 379 46

Jak to stare porzekadło mowi: Jak nie wiadomo o co chodzi to zapewne chodzi o pieniądze.
Nie jestem nauczycielem, nie jestem wsparciem technicznym. Jak się nie znasz to skontaktuj się z kimś kto się zna i za odpowiednie wynagrodzenie zrobi wszystko tak jak powinno być.

hosting
Wykładowca
724 174 26

@Pablo, Nikt się nie dziwi, ale już nie takie "przeoczenia" w UPC się zdarzały. Skoro kanał był dostępne w analogu i został wycięty, to fajnie jakby pojawił się odkodowany w DVB-C.  Jak nie to trudno, nikt z tego powodu rwać włosów z głowy nie będzie, aczkolwiek może udało by się dzieki temu skłonić kolejne kilka osób do migracji z analoga do dvb-c. 

Inspirator
11 1 0

W przypadku starszych osób niechęć do migracji z analoga do DVB-C to kwestia pewnych przyzwyczajeń w korzystaniu z telewizora. Sam już wiele razy tłumaczyłem mojej mamie i kilku starszym sąsiadom posiadającym w miarę nowoczesne TV, jak przełączać się w telewizorze pomiędzy analogiem i DVB-C. Zawsze są z tym problemy, bo w telewizorach są to zawsze dwie osobne listy kanałów z odrębną numeracją. Jeśli ktoś pamięta, że TVS ma w analogu na kanale np.8 a przełączy się na DVB-C to potem z uporem maniaka naciska 8 i dziwi się, że wskakuje mu albo zupełnie inny kanał albo wyświetla się napis o braku kanału. Możecie się śmiać ale coś, co dla młodych osób nie stanowi problemu, dla starszych ludzi jest strasznie irytujące i bardzo zniechęca do korzystania z telewizji kablowej.

Nauczyciel
524 379 46

Twój argument ma sens tyle ze trzeba isc na przód wiec albo wylacza sie analog po to aby było wiecej miejsca w pasmie na bardziej popularne usługi ktore przynosza większy dochod albo sie zostawia a tym samym zosyaje sie w tyle.

hosting
Wykładowca
724 174 26

@xtrem007 , wszystko fajnie, tylko praktycznie w każdym TV kanały można sobie poukładać wedle życzenia, więc nic nie stoi na przeszkodzie by TVS był pod dokładnie tym samym numerem co w analogu. Po prostu zaprogramuj mamie kanały dokładnie pod tymi numerami jak były w analogu. 

Inspirator
11 1 0

Akurat w Panasonicu u mamy (certyfikowanym przez UPC) numeracji kanałów DVB-C (pomijając zabawy z ChanSort'em) nie można zmieniać. Można sobie zrobić listę ulubionych i zmieniać kolejność ale numeracja nadal pozostaje taka, jaką UPC ma w mediaboxach. Myślę, że nie o to chodzi w tej dyskusji. Jestem jak najbardziej za likwidacją analoga. Pakiet Start z WSZYSTKIMI kanałami dostępnymi na danym terenie z DVB-T załatwiłby definitywnie sprawę. Na razie mamy "cudowanie" z przełączaniem Analog><DVB-C, bo ciągle czegoś w tym DVB-C brakuje. Oczywiście cieszę się, że UPC odkodowało tyle kanałów i to jeszcze w HD ale dlaczego zawsze nowa oferta musi być w jakimś stopniu niekompletna?

Inspirator
4 1 0

Witam

Dzwoniłem przed chwilą na Państwa infolinie i oczywiście konsultant nie ogarnął sprawy. Kazał mi się kontaktować ze spółdzielnią mieszkaniową. 

Inspirator
4 1 0

Przez weekend 3 razy dzwoniłem na infolinie licząc ze trafię na kogoś kto będzie wiedział co to jest filtr i przyjmie dyspozycję jego usunięcia, oczywiście nie znalazłem takiej osoby. Dwoje konsultatntów odsyłało mnie do spółdzielni (niby nie wiem jakim cudem spółdzielnia ma otworzyć wasze skrzynki i zdjąć filtry). Jeden z konsultantów chciał mnie namówić na pakiet pełny którego nie chciałem. Na czacie na stronie UPC to samo, prośba o podanie numeru abonenta (którego oczywiscie nie mam) i wciskanie oferty na pakiet Select + net. Normalnie masakra. Byłem w UPC (wczesniej PTK) przez ponad 10 lat, od 10 lat już nie mam waszych płatnych usług, ale widze ze nic się nie zmieniło, załatwienie czegokolwiek graniczy z cudem. 

Moderator
923 601 148

@fipii wyślij mi proszę w prywatnej wiadomości swój adres zamieszkania i dane spółdzielni mieszkaniowej, postaram się zadziałać w sprawie.

UWAGA! Do 7 kwietnia przebywam na urlopie i nie pełnię obowiązków moderatora Społeczności UPC. Nie odpisuję na wiadomości prywatne. Moim bezpośrednim zastępcą jest Adrian. W razie potrzeby kontaktujcie się z nim lub z pozostałymi moderatorami. GMateusz

Innowator
22 3 1

@fipiinapisał(a):

od 10 lat już nie mam waszych płatnych usług

A czy pakiet start nie jest dla klientów UPC, tzn. posiadająych chociaż internet czy telefon?

Myślałem, że po rezygnacji z usług odcinają w skrzynce?

Profesor
1581 418 80

@kranu 

@fipii nie ma pakietu start TV Cyfrowej tylko analog dostarczany w formie tzw azartu. Nie ma on więc umowy podpisanej z UPC tylko ze spółdzielnią w tym przypadku

https://zanimnapiszesz.info