UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Aktualności

ROZWIĄZANE
Naukowiec
1150 335 48

Re: [NOWOŚCI] UPC rozszerza ofertę kanałów w niekodowanym pakiecie Start

Wszystko się zgadza. Tylko chyba nie rozumiesz czym jest nielegalne źródło. Jak widzisz, o żadnej kradzieży nie ma tutaj oczywiście mowy. 

Tytan
2265 532 100

Czyli chomikuj.pl lub cda.pl to w pełni legalne serwisy? A filmy na serwisach społecznościowych są legalnie? No i dowód, że trochę ludzi ma filmy ze społecznościówek i serwisów pokroju chomikuj:

https://www.legalnakultura.pl/pl/czytelnia-kulturalna/badania-i-raporty/news/52,legalne-i-nielegalne...

https://zanimnapiszesz.info
Tytan
Tytan
1855 935 140

@zylxnapisał(a)

@GDA Miałem na myśli, gdy ktoś ma na jednym tv pakiet np. MAX, na drugim sobie podłącza pakie start. Technik raczej tego nie zrobi.

Omawiamy twoj przypadek

ktory raz jest zlamaniem umowy abonenckiej a dwa wprowadza zaklocenia do sieci

jezeli ktos ma pakiet MAX to na co mu darmowe kanały?

---
"Nie ma nic gorszego niż człowiek wykształcony ponad własną inteligencję." - Jerzy Dobrowolski
Moderator
1334 807 536

Czy Wam się fora przypadkiem nie pomyliły? To może przypomnę, to nie jest forum prawne. Przenieście się z tymi przepychankami na priv albo coś, bo dla mnie to spam i będzie kasowany. 

@zylx myślę, że oświadczenie, które wydałem i późniejsze wyjaśnienia wyczerpują temat. Nie abonujesz danej usługi, a korzystasz z niej -> nie masz na to zgody UPC Polska i robisz to na własną odpowiedzialność. W jaki sposób zostało to Tobie podłączone mnie nie interesuje, prawdę znasz tylko Ty, ja mogę uwierzyć lub nie w to co piszesz. Może technik zrobił tak jak piszesz, a może nie?

Nauczyciel
815 181 29

@zylx  po co dzielic wlos na 4 i to drążyć? Ktos ma ktos nie i tyle. Na logike jak czegos nie masz w umowie to nie masz prawa tego uzywac

--
Użytkownik zbanowany za posiadanie multikonta
Omnibus
294 91 7

@ogromny-banned 

Uważam, że dobrze, że @zylx drążył temat, bo całkiem niedawno była dyskusja: Link gdzie pracownik UPC sam doradzał skanowanie użytkownikowi, który wprost napisał, że nie ma telewizji w umowie, a chciałby sprawdzić, czy jednak jest dostępna. Nie dziwne też, że były nieporozumienia, bo inni również chcieli mieć ten "gratisowy" pakiet, a tu spółdzielnia, czy coś innego blokuje.

Nauczyciel
815 181 29

@zuziaten "gratisowy"pakiet jest zależny od wielu czynników i nikt się pod tym nie podpisze, tak samo nie wysle extra technika by ściągnął filtr. No chyba, ze ma się ten gratis w umowie i ma się filtr założony.

--
Użytkownik zbanowany za posiadanie multikonta
Użytkownik
5 0 0

Cześć. Podłączę się do wątku. Pakiet AZART (tani ale płatny przez Spółdzielnię).
  Wczoraj poznikały kanały (polsat i spółka), pocztą pantoflową dowiedziałem się, że "były jakieś zmiany". Po przeprogramowaniu odbiornika pojawiła się spora liczba zduplikowanych kanałów. Jak znalazłem ten wątek, to naiwnie liczyłem na to, że pojawi się coś nowego - ale nic z tego. Zbieżność listy kanałów z umową jest oczywiście czysto teoretyczna bo jak się dowiedziałem "UPC może sobie to zmieniać jak chce, byle było TVP".
Czy to prawda czy kwestia jakichś dodatkowych ustawień.

MAr

Tytan
857 552 72

Nie liczył bym tutaj na żadne nowości, z resztą powinieneś pytać tego komu płacisz.

-------------------------------------------
Nie jestem nauczycielem, nie jestem wsparciem technicznym. Jak się nie znasz to skontaktuj się z kimś kto się zna i za odpowiednie wynagrodzenie zrobi wszystko tak jak powinno być.

hosting
Użytkownik
5 0 0

nie chodzi o to, że na coś "liczę" w rozumieniu pazerności. Bardziej się zastanawiam - bo wydaje mi się nieprawdopodobne - że komuś się chce w ten sam kabel pchać zarówno pakiet Azartowski (to jednak trzydzieści kilka kanałów) jak i Start - różni,ące się wyłącznie tymi kilkoma (nie czarujmy się - marnymi) dodatkowymi kanałami. ;-)
To jest pytanie raczej dla kogoś ogarniętego z kwestiami technicznymi - może po prostu w nieogarniętym, nienadążającym mieście zrobionao "placeholdery" dla nowych kanałów, ale ich jeszcze fizycznie nie podłączono. ;-)
Czysta techniczna ciekawość przeze mnie przemawia - ale również ciekawi mnie (socjologicznie) sposób myślenia zarządzających. ;-)
Pozdrawiam.

Tytan
Tytan
1855 935 140

@mac1napisał(a):

Czysta techniczna ciekawość przeze mnie przemawia - ale również ciekawi mnie (socjologicznie) sposób myślenia zarządzających. ;-)
Pozdrawiam.

pomyliles adrestata tego pytania

musisz je zadac na forum swojej spoldzielni

---
"Nie ma nic gorszego niż człowiek wykształcony ponad własną inteligencję." - Jerzy Dobrowolski
Użytkownik
5 0 0

Dlaczego?
Z pewnością bywalcy tego forum lepiej się znają na logice i technice UPC, szczególnie w sytuacji w której zmiany listy kanałów leżą w gestii UPC a nie spółdzielni.
Powtórzę nieskomplikowane TECHNICZNE pytanie - czy w praktyce stosuje się przesyłanie w jednej podsieci dwóch praktycznie identycznych pakietów (azart i start), czy też w UPC AZART=START a brak nowych kanałów i pojawienie się odpowiadającej im liczby duplikatów MOŻE sugerować pojawienie się nowych  (w miejsce duplikatów)?
Innymi słowy - sprawdzać co jakiś cas czy odpuścić z założenia? ;-)

Zawodowiec
253 117 24

Z tego co mi wiadomo  azar spółdzielniany to tylko kanały analogowe, zwykle ok 15 programów.

Pakiet start w upc to już kanały cyfrowe, oczywiście wramach tego pakietu też są dostepne te kanały analogowe, ale dodatkowo mamy cyfrowe, zapewniając zdecydowanie lepszą jakość obrazu.

Użytkownik
5 0 0

Nie informatygu.
W mojej sieci azart jest zarówno analogowy jak i cyfrowy http://sm.gliwice.pl/wp-content/uploads/2014/09/Oferta-Azart.pdf
i ja piszę wyłącznie o cyfrowej części azartu, analog odpuściłem sobie już dawno temu.

Może naiwnie - ale liczę na to, że jest tu ktoś kto po prostu zna się na technice i praktykach stosowanych przez UPC i uda mi się uzyskać odpowiedź ;-)
Pozdrawiam.
M

PS - wydaje mi się - chociaż mogę się mylić, że to wczorajsze zamieszanie spowodowało wzrost liczby kanałów HD - tak jakby "częściowa" poprawa.

Naukowiec
1150 335 48

@mac1napisał(a):

Powtórzę nieskomplikowane TECHNICZNE pytanie - czy w praktyce stosuje się przesyłanie w jednej podsieci dwóch praktycznie identycznych pakietów (azart i start), czy też w UPC AZART=START a brak nowych kanałów i pojawienie się odpowiadającej im liczby duplikatów MOŻE sugerować pojawienie się nowych  (w miejsce duplikatów)?
Innymi słowy - sprawdzać co jakiś cas czy odpuścić z założenia? ;-)

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem pytanie, ale postaram się odpowiedzieć. Kanały nadawane są zazwyczaj raz, na jednej częstotliwości. Nie ważne czy pakiet Azart, start czy Max, wszyscy odbierają tę samą transmisję. To że teraz mamy duble wynika z czego innego. Mianowicie UPC robi porządki w sieci by zwolnić częstotliwości pod DOCSIS 3.1 i TV 4k. W tym celu postanowiono pozbyć się kanałów SD które dublowały się z HD, oraz przenieść kanały HD na zwolnione pozycję. Przez chwilę z tego powodu niektóre kanały były nadawane dwa razy, na dwóch częstotliwościach. W miejsce duplikatów z czasem na pewno pojawią się nowe kanały, jednak bardzo wątpliwe  by weszły one w skład pakietów azart lub start. Raczej będą to kanały szyfrowane.