UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Aktualności

Naukowiec
1166 343 49

Re: [NOWOŚCI] Zwiększenie upload'u w ofercie 1 Gb/s dla łącz biznesowych

Każdy chyba zauważył, że wcześniejsze 50mbs  uploadu jest nielogiczne, skoro w tańszej ofercie jest 60mbs uploadu i musi być mu temu dobry powód techniczny. 

Dlatego zgaduje, że aktualizacja softu do Wazonu, która ukazała się dokładnie w tym samym czasie, nie jest tutaj przypadkowa i to jej zawdzięczamy podniesienie prędkość i.

Po prostu poradzono sobie z jakimś problemem technicznym z uploadem w GCB. Więcej nie ma, bo przy 4 kanałach było by to co najmniej ryzykowne.

//Część wypowiedzi usunięta na podstawie pkt. 2 i pkt. 10 Zasad Społeczności UPC

GMateusz

Tytan
2001 800 70

@zylxnapisał(a):

Dlatego zgaduje, że aktualizacja softu do Wazonu, która ukazała się dokładnie w tym samym czasie, nie jest tutaj przypadkowa i to jej zawdzięczamy podniesienie prędkość i.

Po prostu poradzono sobie z jakimś problemem technicznym z uploadem w GCB. Więcej nie ma, bo przy 4 kanałach było by to co najmniej ryzykowne.

Czyżby w każdym miejscu gdzie jest usługa biznes był już net D3.1 

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Naukowiec
1166 343 49

@KOCUREK1970, nie bardzo rozumiem twój  post. Dyskutujemy tutaj i zwiększeniu prędkości upload dla usługi 1gbs biznes która jest świadczona tylko na obszarach, gdzie jest już D3.1. 

Tytan
2001 800 70

@zylx

Po prostu ciekawi mnie czy masz taką usługę, skoro piszesz co ma miejsce, czy ot tak fanzolisz by tylko sobie popisać?

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Naukowiec
1166 343 49

@KOCUREK1970, Nie wiem jak to  jakie mam usługi ma się do zwiększenie prędkości upload Internetu 1gbs w UPC, wiec nie będę tu robił offtopa, ale jeśli jesteś ctego ciekawy to zapraszam na priv. Na pewno odpiszę. 

Tytan
2001 800 70

@zylxnapisał(a):

Każdy chyba zauważył, że wcześniejsze 50mbs  uploadu jest nielogiczne, skoro w tańszej ofercie jest 60mbs uploadu i musi być mu temu dobry powód techniczny. 

Skąd wiesz co było powodem wydania nowego softu dla GCB, oferty wyższego uploadu i dlaczego to jest Twoim zdaniem razem powiązane?

Bo przyznam szczerze wspólnego mianownika w tym twierdzeniu cytowanym nie znajduję.

I proszę o fakty a nie konfabulacje.

Tytan
863 557 73

Przejrzałem ofertę największych dostawców ogólnopolskich którzy świadczą usługi po HFC no i niestety ale @zylc nie znalazłem u nikogo oferty z wyższym uploadem.

Dalej, przejrzałem ofertę największych dostawców ogólnopolskich którzy mogą świadczyć usługi po GPON/xPON (FTTH) i tak, przyznaje tutaj jest ciut lepiej natomiast jak na możliwości tych technologi to nadal jest kiepsko.

Powiedział bym nawet że jak popatrzeć na to procentowo przez pryzmat technologii to Ci z HFC wypadają lepiej.

Chcesz porównywać to wystawiaj zawodników w tej samej kategorii. Wiem że twoim celem jest zbawienie świata manipulując faktami ale to się chyba nie uda.

-------------------------------------------
Nie jestem nauczycielem, nie jestem wsparciem technicznym. Jak się nie znasz to skontaktuj się z kimś kto się zna i za odpowiednie wynagrodzenie zrobi wszystko tak jak powinno być.

hosting

Naukowiec
1166 343 49

@KOCUREK1970, Oczywiście nie wiem tego, a jeśli użycie przeze mnie słowa "zgaduję" było dla Ciebie zbyt nie jasne, tłumaczę, iż są to tylko moje przypuszczenia i oczywiście mogę się mylić.

Jedną z przesłanek, która skłoniła mnie do takiej konkluzji jest informacja jaką otrzymałem z działu technicznego kilka miesięcy temu, iż GCB nie przeszedł walidacji na 60mbs i dlatego jest mniejszy transfer, ale trwają prace nad softem by to naprawić. 

PS: Sprawdz sobie w słowniku znaczenie słowa konfabulować. 

@Pablo, Nie wiem co bierzesz za "zawodnika tej samej kategorii", dla mnie jest to świadczenie tej samej lub komplementarnej usługi. 

Osoba szukająca Internetu 1gb nie będzie patrzyła czy jest HFC czy PON, czy operator ogólnopolski czy lokalny tylko wybierze lepsze warunki. I tutaj, dla ofert Internetu 900-1000mbs UPC ma niestety najniższy upload spośród wszystkich ofert na rynku, co czyni tę  ofertę mniej atrakcyjną pod tym względem. Klienta nie obchodzi kto jak procentowo wykorzystuje daną technologię. Tylko tyle, nikogo nie zbawiam. 

Dla niższych prędkości UPC nie wypada fatalnie, ale tutaj konkurencją również są operatorzy PON czy nawet LTE.

I proszę nie zaklinać rzeczywistości, ze konkurencją dla UPC są tylko inni operatorzy HFC, bo to po prostu nieprawda. 

Tytan
2276 534 100

@zylxnapisał(a):

Osoba szukająca Internetu 1gb nie będzie patrzyła czy jest HFC czy PON, czy operator ogólnopolski czy lokalny tylko wybierze lepsze warunki. I tutaj, dla ofert Internetu 900-1000mbs UPC ma niestety najniższy upload spośród wszystkich ofert na rynku, co czyni tę  ofertę mniej atrakcyjną pod tym względem. Klienta nie obchodzi kto jak procentowo wykorzystuje daną technologię. Tylko tyle, nikogo nie zbawiam. 

Równie dobrze mogę napisać, że ktoś kto chce mieć internet 1 Gb będzie miał w d...e niski upload bo będzie mu zależeć aby jak najszybciej pobrać najcięższe pliki (albo do jakiś innych zastosowań)

@zylxnapisał(a):

I proszę nie zaklinać rzeczywistości, ze konkurencją dla UPC są tylko inni operatorzy HFC, bo to po prostu nieprawda. 

Dlaczego to nieprawda? Uważasz, że UPC ma takie same możliwości co operatorzy LTE lub GPON?

https://zanimnapiszesz.info
Naukowiec
1166 343 49

@MrPepka, ale przecież ja nigdzie nie pisze o możliwościach, a konkurencyjnośći. A konkurencja dla UPC jest zarowno operator PON jak i LTE. Być może dla kogoś priorytetem będzie tak jak piszesz DL i wtedy oferta UPC jest całkiem ok. Ja tylko porównuje oferty na rynku i dziele się spostrzeżeniami. 

Operator podejmuje decyzję biznesową w jakiej technologii będzie świadczył usługi. Dlatego to jakie ma możliwości zależy jedynie od niego. Widać tutaj różne podejście różnych operatorów. Jedni, jak UPC chcieć świadczyć usługi, tylko w jednej technologii i w nią inwestują, inni wybierają świadczenie usług w oparciu o kilka technologii. Ja tylko wskazuje na różnice w finalnym produkcie dla klienta i dzielę się przemyśleniami.

Tytan
2276 534 100

Tylko widzisz. U mnie w bloku np. UPC jest bezkonkurencyjne bo w sumie konkurencji nie ma (no chyba, że VDSL od Pomarańczy się liczy albo internet mobilny albo satelitarny). I teraz wyobraź sobie, że większość klientów tak ma to Ty się nie dziw, że UPC w wielu miejscach jest bezkonkurencyjne i rządzi. Tak na to patrz. U mnie więc UPC wygrywa

Naukowiec
1166 343 49

@MrPepka, Ale to oczywiste, że jak w danej lokalizacji nie ma żadnej alternatywy, to i o żadnej konkurencyjności mówić nie można. Tylko to oczywiscie działa też w obie strony. 

Sam mam adresy gdzie nie mam alternatywy dla UPC, a nawet takie, gdzie mażę o dostepności usług ich usług. 

Tytan
2276 534 100

@zylxnapisał(a):

@MrPepka, Ale to oczywiste, że jak w danej lokalizacji nie ma żadnej alternatywy, to i o żadnej konkurencyjności mówić nie można. Tylko to oczywiscie działa też w obie strony.  

Owszem, ale jeżeli porównuję UPC z jakąś inną ofertą to muszę ją porównać z ofertami do których mam dostęp bo jaki sens jest porównać z ofertą z której nie mogę skorzystać? I w sumie każdy normalny klient też tak robi, że porównuj eoferty do których ma dostęp i z których może korzystać

Nauczyciel
815 181 29

@MrPepka ten vdsl Orange chyba nie jest taki zły znam osoby które czekają na koniec umowy obecnej by powrocic do Orange tak więc chyba nie jest najgorzej.

--
Użytkownik zbanowany za posiadanie multikonta
Tytan
2276 534 100

VDSL od Pomarańczy to 80 Mb\s (w praktyce jeszcze mniej), a w UPC mam już jako najniższą prędkość 150 Mb\s no to kto u mnie wygrywa?