UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Aktualności

Moderator
923 601 148

Re: [WAŻNE] Redukcja kanałów analogowych 26.02.2019 r.

Z tego co wiem w ostatnim czasie już były takowe zmiany wdrożone jednakże nie jest to stricte powiązane z redukcją analoga. Dowiem się czegoś to wrócę z doprecyzowanym info.

UWAGA! Do 7 kwietnia przebywam na urlopie i nie pełnię obowiązków moderatora Społeczności UPC. Nie odpisuję na wiadomości prywatne. Moim bezpośrednim zastępcą jest Adrian. W razie potrzeby kontaktujcie się z nim lub z pozostałymi moderatorami. GMateusz

Moderator
923 601 148

@zylx pytałeś więc odpowiadam. Po redukcji analoga nie zostaną upublicznione częstotliwości dla wybranych kanałów. Zainteresowanie takim narzędziem na naszej stronie byłoby znikome więc zapewne stąd taka decyzja. Te informacje jak i potrzebne wsparcie bez problemu uzyska każdy z zainteresowanych dzwoniąc na Dział Wsparcia Technicznego pod numer 813 813 813.

Co do kanałów telewizji cyfrowej to otrzymałem informację, że nastąpi zmiana częstotliwości po wyłączeniu analoga, jednakże "nie od razu tylko za jakiś bliżej nie znany czas". Będę mieć jakieś konkretne terminy to podam takie info. Oczywiście dane na stronie w wyszukiwarce kanałów, po ewentualnych zmianach będą aktualizowane.

UWAGA! Do 7 kwietnia przebywam na urlopie i nie pełnię obowiązków moderatora Społeczności UPC. Nie odpisuję na wiadomości prywatne. Moim bezpośrednim zastępcą jest Adrian. W razie potrzeby kontaktujcie się z nim lub z pozostałymi moderatorami. GMateusz

Moderator
923 601 148

W temacie planowanych zmian dotyczących telewizji analogowej chciałem poinformować wszystkich zainteresowanych, że udało mi się uzyskać informacje dotyczące częstotliwości wybranych kanałów po redukcji. Nie jest to jednak gotowiec, który mogę wrzucić na forum od razu beż żadnej edycji bo plik zawiera wiele innych danych poufnych. Potrzebuję kilu dni aby to opracować. Na pewno zamieszczę te informacje przed planowaną redukcją kanałów, jak się uda to może już w piątek.

Jest to kolejny ukłon naszej firmy w stronę użytkowników Społeczności UPC , gdyż same dane nie będą dostępne nawet na naszej stronie www. 

Moderator
923 601 148

Tak jak wcześniej obiecałem zamieszczam listę kanałów telewizji analogowej wraz z częstotliwościami, która będzie obowiązywać od dnia jutrzejszego. Lista dostępna jest tutaj

Użytkownik
2 0 0

Przedstawię moją sytuację, mam stary tv crt bez żadnego modułu tv cyfrowej. Czy jest możliwość podpięcia w jakiś sposób tv cyfrowej? Dodam, że sprawdzałem zewnętrznym tunerem dvb-t i nic. 

Mam też drugie pytanie, może ważniejsze od pierwszego - z UPC zakupiłem wyłącznie internet i dostałem tv analogową w cenie. Czy w takim pakiecie dostępne są również podstawowe kanały cyfrowo?

Nauczyciel
513 133 22

@rumzajs kanały cyfrowe są w cenie oczywiście te podstawowe tylko tv musi mieć tuner DVB-C https://pytania.upc.pl/?q=fact_1006940 . Jeśli takiego tunera nie posiada Twój odbiornik to musisz podpisać nowa umowę, lub aneks by dostać dekoder

CI+ | SELECT HD | FP 120 Mb | FilmBox , Cinemax|
Nauczyciel
519 379 46

Ewentualnie zakup zewnętrznego tunera dvb-c. Koszt około 150 zl

-------------------------------------------
Nie jestem nauczycielem, nie jestem wsparciem technicznym. Jak się nie znasz to skontaktuj się z kimś kto się zna i za odpowiednie wynagrodzenie zrobi wszystko tak jak powinno być.

hosting
Użytkownik
2 0 0

Aha, czyli różnica jest między dvb-t i dvb-c. Dzięki bardzo, nie zauważyłem tej suptelnej różnicy

https://allegro.pl/oferta/digihd-tc-1-tuner-kablowy-dvb-c-full-hd-usb-dlna-7863210681
Takie coś będzie odpowiednie?

GDA
Pan Abonent ;-)
1274 658 101

Generalnie tak

ale nie w twoim przypadku bo ma wyjście HDMI tylko a wiec nie podłączysz go pod swoj telewizor

szukaj takiego samego ale z wyjściem SCART na telewizor

Nauczyciel
519 379 46

Niby tak (znie znam tego sprzętu).
Tylko jeżeli ty masz CRT to masz złącza EURO albo CHINCH a tu widzę tylko HDMI.

Jak już to prędzej coś takiego
https://allegro.pl/oferta/digihd-tc-7-dekoder-dvb-c-nagrywanie-usb-timeshift-7863390482

Zaznaczam tego sprzętu też nie znam a patrząc po twojej propozycji to kierowałem się tylko i wyłącznie ceną.

-------------------------------------------
Nie jestem nauczycielem, nie jestem wsparciem technicznym. Jak się nie znasz to skontaktuj się z kimś kto się zna i za odpowiednie wynagrodzenie zrobi wszystko tak jak powinno być.

hosting
Profesor
1364 605 50

@rumzajs

Proszę się trzymać czegoś pewnego, sprawdzonego mającego wsparcie techniczne i updaty oprogramowania:

https://allegro.pl/oferta/tuner-cyfrowy-dekoder-dvb-c-hd-telewizji-kablowej-7736815567?reco_id=4722d...

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Moderator
923 601 148

@programTVN7 skoro posiadasz telewizję analogowa w swojej spółdzielni to w razie ewentualnych nieprawidłowości proszę kontaktować się bezpośrednio z nimi. Nadmieniam także, że Społeczność UPC nie jest oficjalnym kanałem do zgłaszania usterek technicznych, jeśli chcesz zasięgnąć informacji w kwestii, z którą tutaj przyszedłeś to proponuję kontakt z naszym Działem Wsparcia Technicznego pod numerem 813 813 813 (będzie możliwa weryfikacja czy pod danym adresem mamy jakieś ogólne utrudnienia w dostępie do analoga). Wszystkie Twoje posty usunąłem bo naruszały Zasady Społeczności UPC.

Adept
1 0 0

wszytskie moje posty usunąłes  bo stanowiły o złej jakosci waszych usług . lepiej usunąć post zeby nie było sladu, niz pomóc w zadanym pytaniu, jednoczesnie odsyłajać do społdzielni, w której jak juz pisalam, niczego nie mozna  załatwić 

Moderator
923 601 148

Przyczyna niewłaściwego działania usługi nie jest na razie znana, bo nikt tego nie zweryfikował. Kolejny raz nadmieniam że Społeczność UPC nie jest oficjalnym kanałem do zgłaszania usterek technicznych. Tak jak pisałem wcześniej zadzwoń na naszą infolinię. Negatywne emocje proponuję skierować w stronę spółdzielni mieszkaniowej, która olewa Twoją sprawę, a nie naszej firmy. Przeczytaj lepiej raz jeszcze Zasady Społeczności UPC, wtedy będziesz dokładnie wiedzieć, dlaczego kasuję Twoje posty.

Użytkownik
2 0 0

'GMateusz':

Pisał Pan kiedyś o specjalnych ofertach w wątku pt "Redukcja analogu" "Proces migracji klientów telewizji analogowej na cyfrową prowadzimy od lat na bardzo preferencyjnych warunkach" Niestety ale konsultanci w salonach (konkretnie CH Galaxy Szczecin) nic o tym nie wiedzą. Jakie są to oferty i gdzie tego szukać? Jak to wygląda z cenami? Płacenie 2x więcej za TV cyfrową bo firma idzie z nowa technologią starszych osób nie przekona.