UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ConnectBox

ROZWIĄZANE
Inspirator
6 1 2

5GHz zablokowane porty, 2.4GHz działa

Przeszedłem z IPv6 na IPv4 by przekierować porty z zakresu 49152-65535 (tylko kilka), miałem tę samą kartę sieciową 2.4 GHz co na IPv6 ale na IPv4 regularnie samoistnie restetował się ConnectBox i jakośc połączenia nie była dla mnie satysfakcjonująca, choć wszystko działao dobrze - przekierowane porty, DMZ, ogólnie mogłem korzystać z przywatnych trackerów i torrentówna swoim zarezerwowanym ip. Byc może te resety były jak nowe urządzenie podłączało się do sieci. 

Zmieniłem kartę sieciową na 5GHZ, urządzenie dostało nowe zarezerwowane ip i kaplica - ogólnie sieć działa (np. www, filmy online) oprócz trackerów i torrentów. Póbowałem wszystkiego - przekierowywać porty, wyzwalać, DMZ na nowej karcie, wyłączenia w firewallu, resety ConnectBoxa. Na nowym ip nie mogę ani nic pobierać ani nic udostępniać z prywatnych jak i publicznych trackerów. 

Gdy podłączam starą kartę 2.4GHz w tej samej konfiguracji co nowa 5GHz wszystko działa bez zarzutu, ale pojawił mi się znów samoistny restart ConnectBoxa. 

Jak udrożnić przesył na 5g, bo docelowo chcę korzystać z nowej karty. 

11 ODPOWIEDZI
Profesor
1510 406 77

Re: 5GHz zablokowane porty, 2.4GHz działa

Jakiejś zapory w kompie nie masz? Co to za karty które używasz?

https://zanimnapiszesz.info
Inspirator
6 1 2

Karta to TP Link AC 600 High-Gain, stara 2.4 to TP-link TL-WN727N

zaporę mam Norton Deluxe, ale już próbowałem z odsitalowanym nortonem i wyłączonym zwykłym windows firewallem - nie działa,

2.4 działa od razu z Nortonem albo windows firewallem

Profesor
1510 406 77

A jak totalnie firewall w Compalu wyłączysz to przekierowanie też nie działa?

Profesor
1291 586 48

@eumaks

Skan otoczenia sieciowego w paśmie 5 GHz i tu daj wyniki:

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3158772.html

Jeśli to co kupiłeś jest tym co znalazłem w sieci - no to czułość takie karty to mają może cegły.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Inspirator
6 1 2

Karta 5GHz wg mnie działa dobrze, problem jest tylko z przekierowaniem pewnych portów - były przekierowane i wyzwolne, miałem ustawioną strefę DMZ na wewnętrzym ip, wyłączałem firewalla w connectboxie, windowsie, wszystko zapisane prawidłowo, restart i dalej nic nie mogłem pobierać ani udostepniać przez qbittorrent. Może problem jest z wewnetrznym adresem ip albo UPC coś blokuje, albo po drodze coś pominąłem, bo na ip starej karty w takiej samej konfiguracji było dobrze. 

Nie wiem jaki wpisać host w porgramie WinMTR dla trackerów od torrentów, bo nie znam ani adresów peerów ani serwerów. 

sdsds.pngUntitled.pngspped.pngspped2.pngpszekierowanie.png

3471503e45829bc442ba9f2a6e63.jpg

Profesor
1510 406 77

Czy w Compalu nadałeś stałe IP karcie? W Windowsie też tak ustawiłeś?

Inspirator
6 1 2

Tak. 

Spróbuję jeszcze na innym komputerze czy będzie tak samo działać

Nauczyciel
665 157 24

@eumaks, Te zakresy na siebie nachodzą, w tych reguła co wkleiłeś. Może to jest problem? ustaw tak, by do jednego portu była maks jedna reguła. 

Inspirator
6 1 2

Działa na innym komputerze! Przywróciłem początkowe ustawienia gdzie miałem tylko kilka przekerowanych portów i od razu pobiera ponad 20 MB/s do 29Mb/s przy łączu 250Mbps. Mam tam starszego klineta torrent. Na karcie 2.4 pobierało max 5 MB/s. 

Bedę musiał odsświeżyć albo przeisnstalować system na tym problematycznym komputerze. 

Inspirator
6 1 2

Ciąg dalszy - już działa 

Po reistalacji systemu na ten sam (oryginalny windows 10) wszystko działa dobrze na tym problematycznym komputerze -

przypodządkowane ip, firewall connect box włączacony na standardowych ustawieniach, przekierowane mam tylko 10 portów z zakresu 52300-52400, nic nie wyzwolone, nie DMZ, a sciąga się 28-30Mb/s (250Mbps łącze)  przez wifi 5G USB 2.0 przez torrenty szyfrowane.

Mam tylko inne ip przyporządkowane przez connect box, ale tamie same ustawienia co wcześniej. 

Nie wiem co blokowało czy system/firewall czy że miałem kilka wirtualnych kart sieciowych Vmware, czy kilkukrotne instalowanie internet securities (Kaspersky, Eset, Norton), nie rozpracowałem tego 

Dziękuje wszystkim za pomoc, bo to pozwoliło mi wyeliminować potencjalne błędy!

Nauczyciel
665 157 24

@eumaks, prawidłowe ustawienia. przypisz sobie jeszcze tylko stałe wewnętrzne IP do tego komputera w ustawieniach CB.