UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ConnectBox

ROZWIĄZANE
Inspirator
27 1 0

Adres IP

Witam mam taki problem i potrzebuje pomocy.

Posiadam Internet z Horizon GO wraz z routerem.

Chciałbym sobie założyć własny serwer pod gre.

Kiedy pytałem sie Panni czy jest mozliwe bym mial adres ip staly powiedziala mi ze tylko klienci biznesowi. 

Wiec pytam dlaczego tak jest? I czy jest mozliwosc wogole ominiecia tego. 

Dziekuje, pozdrawiam Tomek.

47 ODPOW. 47
Innowator
28 16 2

Re: Adres IP

1. Wystarczy przekierować porty na danyc komputer w danym zakresie (Serwer Tibia ? CS ?)
2. Jeżeli masz zmienne IP załóż sobie no-ip lub dyndns, ewentualnie kup domenę za 10 zł 1 rok (później dużo drożej i bez sensu jest takie coś).

Nie musisz mieć stałego IP żeby postawićserwer

Inspirator
27 1 0

Wiesz Co dzieki ze odpowiedziales ale ja troszke jestem zielony z tymiprzekierowaniami portow.

A jesli chodzi o no ip to juz prubbowalem i wgl nie widzi serwera.

Serwer chce postawic COunter Strike bo mam bardzo szybkie łacze.

Inspirator
27 1 0

Bez tytułu.jpg

Inspirator
27 1 0

I tutaj jestem zielony hehe chce poprostu zeby moj serwer CS byl widoczny dla graczy.

Profesor
1364 605 50

@Stary

A jaką masz prędkość na wysyłaniu DO Internetu?

I nie mów, że nie potrafisz danych wpisać w swój router (przecież są różne poradniki).

Poza tym stałe IP z różnych stron hostujących taką usługę musi wspierać Twój router.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Inspirator
27 1 0

Dlatego prosze o pomoc bo jestem zielony

Szukałem po forach jak skonfigurowac connectbox i lipa nigdzie nie ma a jak jest to akurat nie pod moj router :(

Profesor
1364 605 50

Z ConnectBoxem zapomnij - on nie wspiera (z tego co mi wiadomo) serwisów hostujących stałe IP.

Poza tym adres IP zewnętrzny w takim przypadku jest tylko na modemorouterze i musiałbyś dodać serwer z grą do DMZ w Compalu (a to tylko proszenie się o kłopoty).

A jeśli masz neta 120 Mb to na wysyłaniu masz tylko 10 Mb - na tym serwera z grą w domu nie obsłużysz (postawisz, ale zabijesz łącze na amen i router się może resetować).

Jeśli natomiast masz 250 Mb (na wysyłaniu masz 20 Mb) to i tak musisz wpisać komputer z serwerem gry w DMZ Compala a to kłopoty (bo wszystkie porty masz otwarte i będziesz atakowany przez uczestników rozgrywek a są tacy i ataki innego kalibru).

Potrzebujez kilka rzeczy:

- własny wydajny router (gdzie wpiszesz hostujące stałe IP),

- Compal w trybie mostu i pod niego własny router,

- internet 250 Mb

Spełniasz te trzy warunki?

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Inspirator
27 1 0

Co to jest to DMZ Compala?

Neta mam 250 i odbierania 20mb ten najwyzszy w horizon specjalnie wialem mniej kanałów a wiecej neta

Pomóż to adminem Cie zrobie

Profesor
1364 605 50

Może od początku...

Jaki masz modemorouter (sprzęt do internetu) od UPC - bo raz piszesz o Horizonie, potem znowu o czymś innym, ustalmy ten szczegół.

Net masz odpowiedni.

Inspirator
27 1 0

No ja mam ta puche horizon i dali mi do tego router biały 

Ten

Profesor
1364 605 50

Ok.

No to jeszcze musisz spełnic dwa warunki:

- Compal w trybie mostu i pod niego własny router (czyli musisz mieć w tym białym pudle opcje przełączenia Compala w tryb czystego modemu - jesli tej zakładki tam nie ma, musisz prosić UPC o przywrócenie Ci IPv4).

Spełniasz te dwa warunki?

Co to jest DMZ w Compalu:

Strefa zdemilitaryzowana (DeMilitary Zone) w modemorouterze, gdzie nic Cię nie chroni przed atakiem z zewnątrz (wszystkie porty masz otwarte i zapraszasz złodziei do swojego domu).

Inspirator
27 1 0

- Compal w trybie mostu i pod niego własny router (czyli musisz mieć w tym białym pudle opcje przełączenia Compala w tryb czystego modemu - jesli tej zakładki tam nie ma, musisz prosić UPC o przywrócenie Ci IPv4).

Właśnie czytałem ze na iPv6 nic nie zrobie i trzeba do nich dzownic zeby przełączyli bo chyba nie mam tam takiej opcji a bd to wplywac na moje polaczenie z internetem?

Jesli chodzi o router to w sumie mam.

Troche mnie przestraszyles tym DMZ :<

Profesor
1364 605 50

IPv4 nie wpłynie na Twój internet.

Musisz w tej sprawie się kontaktować z UPC bo tylko oni mogą to zmienić (i tryb modemu do Compala wróci i podepniesz do niego swój router).

Jaki masz własny router?

Pamiętaj też, że na Compalu są problemy z graniem przez internet (pingi, lagi, jitter wysoki).

Inspirator
27 1 0

Powiem CI ze na tym compalu nawet swietni znowi gry zero lagow niskie pingi.

Bede prubowal dzis to ogarniac prosze nie zamykac narazie tematu bo z pewnoscia wroce tu jeszcze po rade. Dziekuje.