UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ConnectBox

ROZWIĄZANE
Inspirator
27 1 0

Re: Adres IP

To znowu ja hehe

Przełączyli mam mozliwosc juz wlaczenia go w sam tryb modemu.

Teraz mi powiedz jesli mozesz, gdy podlacze do mojego modemu ten drugi co mowiles jak ja mam go skonfigurowac zeby zalozyc ten serwer

Profesor
1358 605 50

Powtórzę pytanie - jaki masz własny router?

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Inspirator
27 1 0

Profesor
1358 605 50

Po co Ci switch?

Ty potrzebujesz routera!

Jak Compala przełączysz w tryn mostu, to połączysz się z nim tylko przewodowo (wifi w modemie nie działa), w dodatku zadziała na takim połączeniu kablowym tylko jeden komputer.

Chcesz więcej komputerów, chcesz mieć wifi, chcesz mieć gdzie wpisać wszystkie te dane potrzebujesz ROUTERA i to routera z portami WAN/LAN 1 Gb a na to szykuj minimum 300 zł.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Inspirator
27 1 0

to znaczy jesli podepne router do tego mojego modemu to nie bede mial wifi?

chyba ze ten router co go kupie bedzie mial takie mozliwosci?

dobrze zrozumialem?

Inspirator
27 1 0

Profesor
1358 605 50

Mógłby, gdyby był wystarczający do Twoich założeń - pamiętaj, Ty stawiasz serwer z grą.

Przyjmijmy tylko 10 graczy z zewnątrz i nikogo więcej - to już jest swego rodzaju wyzwanie dla routera bo musi cały ruch sieciowy, przekierowania portów obsłużyć, odpowiadać ciągle (non stop) na 10 zapytań od graczy, NATować TWÓJ ruch sieciowy, przekierować go na odpowiednią domenę ze stałym IP itd

Licz się też z tym, że nie wszyscy mają dobre zamiary i może Cię taki user grając w grę też atakować DDoSem, zalewać Twój adres IP pingami i się domowym sposobem przed tym nie obronisz, UPC Ci też nie pomoże i będzie płacz! - masz tego świadomość?

Jeśli nadal tego chcesz to jaka domena hostująca stałe IP będzie wykorzystana?

Inspirator
27 1 0

"Jeśli nadal tego chcesz to jaka domena hostująca stałe IP będzie wykorzystana?"

Tyle wiem ze musze przełącdzyć moj router w stan modemu to juz jest ok.

Podpiąć compal do routera ktory bedzie w miare dobry.

No a jesli to zrobie to co mam dalej uczynic.

Domena hostujaca ip? to znaczy ze musze kupic znowu jakas domene? nie rozumiem

Nie moga gracze poprostu wchodzic na moje ip?

Profesor
1358 605 50

Twoje IP jest zmienne dynamicznie - NIE jest stałe.

Więc musisz mieć/zrobić coś, by to IP było stałe i ciągle takie samo (UPC detaliście tego nie zapewnia, musisz to ogarnąć sam).

By gracze się z Tobą łączyli musisz mieć ciągle to samo IP , bo inaczej rozłączy im grę i bedziesz musiał im wysłać nowy namiar na to nowe IP (upierdliwe w trakcie trwania rozrywki)

.

Tu przykład o czym mowa

http://www.no-ip.pl/index.php/dlaczego-no-ip.html

Inspirator
27 1 0

Kupilem router pentagram.

To jesli musze kupic jeszcze hosting domene to po co kupiwalem nowy router jak mam compala i pod niego podpiac moge domene tak to rozumiem

Profesor
1358 605 50

Po co go kupiłeś, skoro jeszcze nie wiesz w jakiej domenie będziesz miał to stałe IP?

Skąd wiesz jakie domeny IP ten Pentagram obsługuje?

Compal jest w trybie mostu - jedynie co możesz wtedy z nim zrobić to się ładnie do niego uśmiechnąć. Nic nigdzie w nim nie wpiszesz, to tylko konwerter z sygnału koncentrycznego na kabel RJ45.

Nie wiem czy jest sens dalej Tobie pisać - poznaj najpierw zasady działania sieci komputerowych, co i jak musi być a dopiero potem działaj.

Ty kupiłeś samochód i już chcesz nim jechać a nie masz nawet prawka ani nie znasz przepisów - w sieciach komputerowych jest tak samo - jesteś zielony, dokształć się (podstawy musisz znać bo tak będę uczył Cię dopiero raczkować, a co dalej).

Nie masz o tym pojęcia, a za rękę z Twoją wiedzą będę Cię prowadził kolejne 2 lata.

Przy najmniejszej awarii serwera z grą, domeny z IP Sam sobie z tym nie poradzisz (z Twoją wiedzą) a ja wybacz nie mam czasu go Tobie poświęcić.

Profesor
1575 418 80

Compal przekazuje ponoć 2 publiczne IP. A co do Autora to KOCUREK dobrze napisał. Dokształć się, poczytaj sobie o IP, jakie są rodzaje itp i dopiero potem się tym zajmuj.

https://zanimnapiszesz.info
Profesor
1358 605 50

@MrPepka

Ale Compal może udostępnić adresów IP nawet i pierdyliard - nic Autorowi po tym, bo nic w Compala nie wpisze w trybie mostu - end of story.

A jak Compala przełączy na router to nic tam też nie wpisze bo w Compalu NIE ma stałych domen stałego IP na zewnątrz, nie ma serwerów VPN (tam w ogóle mało co jest).

Co więcej w Compalu w trybie modemoroutera IP będzie przydzielane Compalowi a nie serwerowi z grą i nikt z internetu się z grą nie połączy

- Compal w trybie mostu i własny router - to podstawa,

- potem wykup domeny hostującej stałe IP (są opcje darmowe, ale za darmo to i pies takiego żarcia nie ruszy),

- zapisanie uzyskanej domeny we własnym routerze (który taką daną domenę hostującą stałe IP obsługuje a nie każdy router to potrafi!!!!),

- potem stawiamy serwer z grą, udostępniamy porty, testujemy całość,

- i dopiero wtedy mamy serwer z grą widoczny z sieci zewnętrznej (przez internet)

- koledzy mogą z tobą grać przez internet.

To tak w wielkim skrócie (bo jest jeszcze masa problemów, których nie przewidzisz a na 100% sie pojawią).

Można zamiast hostingu ze stałym IP kupić serwer VPN (to samo co domena tylko inaczej działa, a tez stałe IP pozwala uzyskać) - ale to tak obciąża router, że szok (musi router być za 300-500 zł a nie za 55) i transfer zredukuje szyfrowanie i deszyfrowanie takiego tunelu VPN - więc zamiast 250 Mb może być tylko 30 Mb a zamiast 20 Mb na UL będzie tylko 2 Mb.

By tego wszystkiego uniknąć kupujemy zdalny serwer VPS (NIE mylić z VPN!) i zlecamy postawienie gry Adminowi (oczywiście za wszystko płacimy, ale nie musimy się niczym martwić - kasa na konto admina i za 30 minut możecie już grać i się o nic nie martwić, w razie problemów za zapłaconą kasę Admin to naprawi).

Ceny z Windowsem no cóż - kosmos

Są możliwości - wybrać drogę, zapłacić, zlecić wykonanie.

Mnie postawienie serwera własnymi siłami 10 lat temu z wiedzą Autora (w sumie brakiem wiedzy) na domowym internecie zajęło około 4 MIESIĘCY.

Obecnie serwer z grą stawiam z domu w mniej niż 20 minut.

Inspirator
27 1 0

KOCUREK1970 przyszedles sie tu chwalic ile Ci zajmuje założenie serwera w domu?

Od tego chyba jest forum zbey sie czegos dowiedziec!

Jesli nie chcesz mi pomoc to nie bd nalegal.

Kolego sluchaj:

Najpierw powiedziales mi zebym dzwonil do upc zadzownilem zmienili na iPv4

Potem kupilem router pentagram co tez doradziles wiec to zrobilem.

Chcialem zebys mi pomogl dalej zaczynasz rozmawiac o jakis domenach gdzie wczesniej pisales ze wystarczy to i owo zeby uzyskac staly adresip.

Wiec pytam. Czlowieku, albo pomogasz ludzia w rozwiazywaniu problemow od czego jest forum albo grasz tutaj kota jaki ty nie madry jestes... Powatarzam jesli nie chcesz mi pomoc to poprostu nie pisz bo wprowadzasz mnie teraz w blad... 

Profesor
1358 605 50

Zacznij od czytania ze zrozumieniem!

Nikt się nie chwali, ot uzmysławiam Tobie ile to czasu TOBIE zajmie (wiedza zerowa).

Nikt Ci nie kazał KUPOWAĆ routera ZANIM nie kupisz domeny ze stałym IP - uprzedzałem Cię o tym i to kilka razy.

Co powinieneś wiedzieć, zrobić juz Ci napisałem i to też kilka razy.

Twoja postawa roszczeniowa, że Tobie sie coś NALEŻY nie może powodować, że i ja coś muszę.

Nie pisałem o żadnym to i owo, tylko dokładnie o domenie ze stałym IP.

Nikt Cię nie wprowadza w błąd - ot Ty nie rozumiesz co czytasz i co sie do Ciebie pisze.

Dalsza rozmowa z Tobą nie ma najmniejszego sensu.