UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ConnectBox

ROZWIĄZANE
Inspirator
27 1 0

Re: Adres IP

Nie rozumiem Cie czlowieku.

z No-ip to ja dobrze wiem ze sobie moge zrobic. Z wewnetrznego ip polaczyc sie z ta domena (strona no-ip.com) i placic im tam jakies grosze. Mi chodzilo o to bym sam sobie mogl to ogarnac tzn:

Zrobic sobie wlasny stały adres ip bo w upc tylko biznes moze sobie to kupic klient indywidualny nie.

Czy jest to problem wytlumaczyc Ci dla czlowieka zielonego co zrobic i jak bo jak narazie zrozumialem od Ciebie co kupic i gdzie zadzwonic.

Moze jestes złym nauczycielem zastanawiales sie?

Pozdrawiam.

Profesor
1358 605 50

Jak się uczeń nie chce niczego nauczyć, to najlepszy profesor nie pomoże.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Omnibus
232 71 5

@Stary

Zanim otrzymasz od UPC wezwanie do zapłaty 5000 zł i zerwanie umowy z Twojej winy, to przeczytaj najpierw regulamin świadczenia usługi internetu dla osób indywidualnych...

I czym prędzej wykasuj ten wątek 

500 +250 Mb/s, Asus AC 766 Mb/s +karta AC usb, Horizon Max PVR i 11-ki +Cisco PVR, Pakiet bezpieczeństwa
Profesor
1575 418 80

@brodacz

Normalny jesteś? UPC za to kary nie daje bo inaczej wysłali by ponaglenia do połowy abonentów. I nie, nie musi kasować wątku

https://zanimnapiszesz.info
Omnibus
232 71 5

Znam jednego, co też był taki hardy. Wrzucić skan listu?

PS Nastawiają serwerów do gier a potem narzekają, że sieć słabo działa.

500 +250 Mb/s, Asus AC 766 Mb/s +karta AC usb, Horizon Max PVR i 11-ki +Cisco PVR, Pakiet bezpieczeństwa
Profesor
1575 418 80

@brodacz

No dawaj. Ale tak tu chcesz wrzucać?

https://zanimnapiszesz.info
Profesor
1358 605 50

Autor pisze, że kupił router Pentagrama - jak znam życie cenowo miedzy 50 a 150 zł (ale bliżej obstawiam 50-100 złotych).

Zabawę zaczną a właściwie zakończą na wiecznych resetach tego Pentagrama.

Do takiej zabawy musi by router a nie coś co sie nadaje tylko do przeglądania www.

W dodatku pewnie porty 100 Mb na WAN i LAN, jednordzeniowiec z 16 MB pamięci.

Już mogą czuć, że pograli.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Omnibus
227 101 5

Zastanawia mnie ile autor tematu ma lat ...

--------------------------------------------------------------

Fiber Power 250 Mb/s - Ubee Evw3226

Inspirator
27 1 0

25 kolego napewno wiecej od Ciebie.

Jesli nie chcesz pomagac to poprostu nie pisz.

Omnibus
227 101 5

@Stary napisał(a):

25 kolego napewno wiecej od Ciebie.

Jesli nie chcesz pomagac to poprostu nie pisz.

Pisać nikt mi nie zabroni A pomagać to już ci próbuję przynajmniej jedna osoba więc Ja nie muszę nic dodawać ... Problem jest taki, że jak na 25 lat to źle czytasz ze zrozumieniem / bardzo nie zrozumiale czytasz i podejmujesz szybkie pochopne złe decyzje o zakupach itp.

Kupując tego pentagrama to na prawdę jak na 25 lat to popisałeś się .. bo ten router to "szajs".

Nie każdy musi się znać na wszystkim, ale zamiast spytać jaki kupić dobry to kupujesz bez zastanowienia i porady kogokolwiek z forum  byle jaki router.

Dlatego spytałem o wiek bo najczęściej takie akcje obserwję u 16-18 latków i zapalonych graczach CS Najpierw robią potem myślą.

Jeśli myślisz, że na routerze za 50-100 zł będziesz miał super stabilny i dobry serwer to gratulację. Taki router to z 300 zł +/- w górę.

Napisz czy Ciebie stać na taki zakup. Bo teraz już jesteś stratny na tym pentagramie niestety i tak.

Btw. Masz szklaną kulę, że wiesz to iż mam na pewno mniej lat od Ciebie?

Serio to nigdzie na forum nie ma podanej publicznie mojej daty urodzin ...

--------------------------------------------------------------

Fiber Power 250 Mb/s - Ubee Evw3226

Użytkownik
4 0 0

Panowie, prześledziłem Wasze próby pomocy "staremu" i zainspirowaliście mnie do pierwszego w życiu załozenia konta na jakimkolwiek forum Gratuluję Wam!

Ale do rzeczy.

Jako archiwum zdjęć dzieci i ważnych dokumentów używam QNAP TS-231 - bo ma mirroring - a zdjęć dzieci wolałbym nie stracić przez awarię jednego dysku.

Wynająłem mieszkanie z internetem z UPC => modemo-router TC7200 plus do tego router Asus RT-AC68U.

Czy uważacie, że w takiej konfiguracji sprzętu jestem w stanie udostępnić przez internet katalog na QNAPie kilku osobom?

Chodzi o to, aby te osoby miały możliwość przeglądania katalogu na QNAPie, pobierania i zapisywania plików w tym katalogu.

Z góry dziękuję za Wasz czas i odpowiedzi.

I dodam, że wprawdzie jestem inżynierem, ale budownictwa, więc proszę o Wasze odpowiedzi w języku zrozumiałym dla "zielonego".

Profesor
1358 605 50

@Robsonnapisał(a):

Wynająłem mieszkanie z internetem z UPC => modemo-router TC7200 plus do tego router Asus RT-AC68U.

Czy uważacie, że w takiej konfiguracji sprzętu jestem w stanie udostępnić przez internet katalog na QNAPie kilku osobom?

Nie/Tak:

- nie dlatego, że się nie da, tylko nie da się tego zrobić prosto i bezpośrednio na/przez  modemorouterze Technicolor jaki posiadasz

- tak dlatego, że trzeba trochę pokombinować...

Po pierwsze się nie da, bo Technicolor "daje" co prawda publiczne IP, ale NIE na urządzeniu końcowym klienta a tylko na sobie - więc jak podłączymy tam jeszcze rzeczonego Asusa to otrzyma on adresację prywatną i będziemy za podwójnym NET-em i możemy zapomnieć o udostępnieniu czegokolwiek przez internet.

Da się! - ale należy w Technicolorze w opcji DMZ wpisać adres IP Asusa i to powinno wystarczyć (czasami jest jeszcze konieczność permanentnego wyłączenia wspaniałej funkcjonalności pod nazwą WiFree (NIE mylić z wifi!).

Następnie w Qnapie uruchamiamy odpowiednie opcje, przekierowujemy odpowiednie porty na Asusie i tyle.

Warto też nie tylko Qnapowi nadać statyczne IP w sieci LAN - będzie łatwiej przekierować dany port na dane IP danego sprzętu.

Należy pamiętać, że opcja DMZ nie blokuje żadnych portów dla żadnych usług - i w sieci jesteśmy jak na strzelnicy (tylko nie my strzelamy a do nas strzelają!).

Należy w Asusie zostawić aktywne tylko dokładnie te porty które są wymagane!

Jeśli to już zostanie zrobione, należy OBYDWA sprzęty (modemorouter Technicolor i router Asusa) wyłączyć z prądu na około 30 sekund i po 30 s podłączyć zasilanie z powrotem - wtedy Technicolor pobierze nowe publiczne IP i przekaże je do Asusa a ten dalej na serwer.

Tyle teorii  - powinno zadziałać "od strzała" - zaznaczam powinno!

No i zależność nie bez znaczenia - jaki jest tam UPLOAD DO internetu? (NIE pobieranie Z internetu a wysyłanie DO internetu).

Użytkownik
4 0 0

Kocurek,

Dziękuję!

Czy zmiana TC7200 na coś innego pomoże?

Właścicielka mieszkania jest bardzo współpracujaca, więc jeżeli ją poproszę to chyba zadzwoni do UPC z kategoryczną prośbą o wymianę TC7200 na coś innego.

Tylko na co?

RK

Użytkownik
4 0 0

Odpowiadając na Twoje pytanie: pobieranie 112,7, przesyłanie 9,6.

Profesor
1358 605 50

@Robsonnapisał(a):

Czy zmiana TC7200 na coś innego pomoże?

Właścicielka mieszkania jest bardzo współpracujaca, więc jeżeli ją poproszę to chyba zadzwoni do UPC z kategoryczną prośbą o wymianę TC7200 na coś innego.

Tylko na co?

Każdy modemorouter (bo na czysty modem nie ma co liczyć) mający opcję trybu mostu tu się nada - Ubee, Compal.

Ale ja bym został z tym Technicolorem - Ubee jak i Compal ma DDoSa, problem z chipsetem PUMA.

Technicolor jest jedynym obecnie dostępnym modemorouterem na Broadcomie, który NIE ma przypadłości poprzedników.

@Robsonnapisał(a):

Odpowiadając na Twoje pytanie: pobieranie 112,7, przesyłanie 9,6.

Zdajesz sobie sprawę, że to realnie trochę więcej na wysyłaniu do internetu niż 1 MB! - 2, 3 osoby jednocześnie i łącze zdycha.