UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ConnectBox

Użytkownik
6 0 0

Archer t2u, problem z prędkością Wi-Fi, Ustawienia Connect Boxa

Witam wszystkich. Używam wraz z rodziną UPC od paru dobrych lat, od jakiegoś czasu mam bardzo uciążliwy problem. Posiadam kartę sieciową Archer t2u v2. Karta jak najbardziej działa, lecz problem pojawia się z (ConnectBoxem?), nie wiem co to dokładnie jest, lecz na przodzie posiada jakiś przycisk i zielone migające ikony wifi,telefonu etc.  Posiadam internet  150Mb/s, Urządzenie obsługuje sieć 5ghz jak i 2.4ghz, karta działa z prędkościami przekraczającymi prędkość internetu jaką mam w umowie. Przechodząc do problemu, problemem jest spadająca prędkość internetu,  na sieci 2.4ghz wynosi ona poniżej 10Mb/s, co jest absurdalne, na 5ghz, nawet nie dochodzi do 15 a czasami i 10Mb/s. Posiadam oddzielne nazwy sieci, oraz ustawione. Ustawienia Wi-Fi widoczne na zdjęciu.  Niestety nie wiem jak sprawdzić cały ten soft. Dodam, iż jak widać na telefonie wszystko działa, Wi-Fi śmiga z równą prędkością. Kartę testowałem na trzech różnych komputerach. Na pierwszym z nich wszystko działało, na dwóch kolejnych występował ten sam problem, teraz nawet nie łączy mnie z internetem na komputerze i korzystam z sieci telefonicznej, która o dziwo bez problemu się łączy.

59770374_2294968950773968_2921535212569493504_n.png

17 ODPOW. 17
Nauczyciel
624 166 8

Re: Archer t2u, problem z prędkością Wi-Fi, Ustawienia Connect Boxa

Nie używaj kanałów automatycznych. To po pierwsze. Po drugie, jaką masz wersję ConnectBoxa? Jezeli CH7465LG-NCIP-6.12.18.25-2p4-NOSH, to niestety na niej jest coś nie tak z wifi, że z pewnymi kartami sieciowymi się gryzie i są obniżone prędkości. Trzeba czekać, aż programiści to naprawią.

Inspirator
10 1 2

w Temacie na tym forum "Problem z polączeniem 5 Ghz" jest dokładnie opisana sytuacja, mam dokładnie to samo, Archer T2UH V2 i 5GHZ wali się od jakiegoś czasu, spadki prędkości itp. Ja na archerze na 2,4 pobieram max 6MB/s a z 5GHZ 30 Mb/s i więcej jak jest cisza w wifi eterze. 

CH7465LG-NCIP-6.12.18.25-2p4-NOSH to jest oprogramowanie testowe,  gość z UPC GMateusz napisał, że 2 tygodnie będą jescze testowac to oprogramowanie i na wersji finalnej powinno działać. Muszisz dzwonić o przywrócenie poprzedniego softa. 

Sprawdzanie softu: wchodzisz w ConnectBox 192.168.0.1 , z bocznego menu na samym dole wybierasz Narzędzia administratora, a następnie: Informacje. 

Archer t2u mają chipset Medaitek i może przez to się wali, z kartami D-link nie ma problemu., tak samo z telefonami i tabletami. 

Profesor
1533 608 62

@eumaksnapisał(a):

Archer t2u mają chipset Medaitek i może przez to się wali, z kartami D-link nie ma problemu., tak samo z telefonami i tabletami. 

To chipset MediaTek:

https://wikidevi.com/wiki/TP-LINK_Archer_T2U

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Inspirator
10 1 2

Zmieniłem nazwę sieci 5GHZ w ustawieniach ConnectBox i zaczęło działać dobrze na TP-LINK ARCHER T2UH. 

Użytkownik
6 0 0

CH7465LG-NCIP-6.12.18.25-2p3-NOSH to wersja oprogramowania

Co z kanałami DSF? Korzystać na 5ghz, czy może największy jaki się da, pomiajm te DSF.

Specjalista
123 72 16

@gmati98  na większości sprzętu raczej najlepiej działąją jak najniższe kanały - 36 / 40 itd, ale najlepiej jak masz chwile samemu potestować i poprzełączać się pomiędzy różnymi kanałami. Każdy ma inn okolice, inne sieci, na innych kanałach wokół siebie więc uniwersalnej rady na pewno nie ma.

Użytkownik
6 0 0

Teraz  siedzię na 2.4Ghz, bo jak staram sie podłączyc pod 5tke, to po wpisaniu hasła, informuje, że nie idzie połączyć z siecią. Co ja robię nie tak? Prędość na teraz testowana. Inaczej niż skandalem tego nie idzie nazwać.  Zmieniłem na N'ke na 2ghz i prędkośc ledwo ledwo podskoczyła..

Bez tytułu3.pngBez tytułu.pngBez tytułu2.png

-
Nie dotyczy
1389 0 94

@brtknapisał(a):

Nie używaj kanałów automatycznych. To po pierwsze. Po drugie, jaką masz wersję ConnectBoxa? Jezeli CH7465LG-NCIP-6.12.18.25-2p4-NOSH, to niestety na niej jest coś nie tak z wifi, że z pewnymi kartami sieciowymi się gryzie i są obniżone prędkości. Trzeba czekać, aż programiści to naprawią.

Ja mam ten sam problem na połączeniu Wi-Fi, też mi zwalnia i zamiast 300Mbs to jest maksymalnie do 180Mbs. Wersja optogramowania

CH7465LG-NCIP-6.12.18.24-5p4-NOSH
Profesor
1533 608 62

@gmati98 

Kanałów w paśmie 2,4GHz jest 13, Ty wybrałeś kanał nr2.

Sprawdź na innych kanałach.

Miej tylko świadomość, że wystarczy sieci w pasmie 2,4GHz więcej niż 3 sztuki i już zaczynają się problemy.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
-
Nie dotyczy
1389 0 94

@KOCUREK1970napisał(a):

@gmati98 

Kanałów w paśmie 2,4GHz jest 13, Ty wybrałeś kanał nr2.

Sprawdź na innych kanałach.

Miej tylko świadomość, że wystarczy sieci w pasmie 2,4GHz więcej niż 3 sztuki i już zaczynają się problemy.

Ja cały czas korzystam z pasma 5Ghz, ile może być podłączonych do sieci żeby było ok?

Użytkownik
6 0 0

Sprawdzłem na 1 i 13, padło na 2. Nie mam czasu co chwile resetować komputera i sprawdzać jaka jest prędkość, ich obowiązkiem jest wywiązać się z tej, którą mam w umowie, ewentualnie niższą o 20-30Mb/s z racji na odległość i zakłocenia. W domu korzystają z Wi-Fi aktualnie 2 inne osoby, a prędkość wynosi 8Mb/s. Ba testowałem na KABLU do którego jest podpięty connect box, prędkość wynosi 40Mb/s. Takżę coś tu jest nie halo. Jutro, albo w piątek będę dzwonić w celu wyjaśnienia informacji.

Profesor
1716 407 93

A czy testowałeś prędkość tym?:
pro.speedtest.pl

Jak nie to nie wiem co chcesz reklamować. Nawet jak po kablu również masz niską prędkość to równie dobrze Twój komputer może być obciążony albo Twój dysk nie daje rady bo jest np. zawalony śmieciami. A linkowany wyżej pro.speedtest.pl nie dość, że Ci to wskaże to jak test będzie certyfikowany to wtedy będziesz mógł reklamować swoje łącze

https://zanimnapiszesz.info
Użytkownik
6 0 0

Specjalnie zrobiłem dwa formaty, aby przetestować internet na windowsie 10 i 7. Na 7 lepiej działa i jestem na 7 aktualnie.  Ta strona którą podałeś pokazuje 8Mb/s i 6Mb/s wysyłania. 

Nauczyciel
624 166 8

Zrób zrzut ekranu tego testu z aplikacji z pro.speedtest.pl, musi być tam widoczne, że test jest certyfikowany. Oczywiście po kablu.