UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ConnectBox

ROZWIĄZANE
Użytkownik
11 0 0

Brak łączności z PS4

Cześć, mam problem z połączeniem mojej konsoli do internetu. Wszystkie urządzenia w domu łączą się z siecią bez problemu i tylko to nieszczęsne PlayStation ma problem. Sieć wyszukuje, nawet przez chwilę się z nią łączy, raz udało mi się nawet pobrać aktualizację, ale przez większość czasu wyskakują błędy albo o przekroczeniu czasu wymaganego na połączenie, albo o błędnych serwerach DNS. Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc, bo siedze nad tym od kilku godzin i nadal nie udało mi się znaleść odpowiedniego rozwiązania.

36 ODPOW. 36
Naukowiec
1213 361 52

Re: Brak łączności z PS4

Hej @Jup1tr, witaj na forum. Rozumiem, że prubujesz łaczyć się przez WiFi, tak? Jaki masz modem? Sieć 2,4 czy 5ghz? Jak daleko jest od siebie modem i PS4?

Użytkownik
11 0 0

Tak, chodzi o sieć Wifi. Z tego co widzę w ustawieniach routera, konsola próbuje łączyć się z routerem kanałem 2,4 GHz. W linii prostej odległość to 4, max 5 metrów. Wczoraj w nocy ustawnienie manualnych DNS'ów googlowskich wydawało się pomóc, ale dzisiaj rano po restarcie konsoli dalej ma ona problem z połączeniem się z siecią.

Tytan
908 570 77

Witaj,
Zacznij proszę od logowania się na swój router.

Sprawdz ustawienia wifi, jeżeli kanał ustawiony jest na automatyczny to ustaw na manualny i zacznij od tego żeby ustawić kanał np. 4.

Tutaj masz link w którym są instrukcje do wszystkich modemów

https://pytania.upc.pl/?q=fact_1006918
Warto było by sprawdzić jaką masz ustawioną szerokość kanału wifi.

W późniejszej fazie będziesz mógł poszukać jakiegoś optymalnego kanału np za pomocą apki na adroida, jedną z nich jest wifi analizer.

-------------------------------------------

hosting
Użytkownik
11 0 0

Zakres kanałów ustawiony mam na 20 MHz, tryb b/g/n mieszany, znalazłem optymalny kanał i taki ustawiłem w routerze.

Tytan
Tytan
1891 949 146

no i?

zadzialalo?

jak nie to twardy restet zrob 

minmum 30 sek trzymaj przycisk z tylu

---
"Inteligentny wszystko zauważa.
Głupi wszystko komentuje".
Użytkownik
11 0 0

Niestety nie, router próbowałem resetować już wczoraj i nie zadziałało. Raz na kilka prób udaje się połączyć z Wifi, ale nie trwa to długo i po chwili wyskakują błędy właśnie o niemożliwości połączenia się z serwerami DNS albo o przekroczeniu czasu wymaganego na połączenie. Dzisiaj w nocy po manualnym wpisaniu DNS przez chwile wszystko nawet śmigało, ale jak rano włączyłem konsolę to wszystko było "po staremu" i dalej nie miała połączenia. Spróbuję jeszcze wymusić na PS4 połączenie z siecią 5 GHz.

Tytan
908 570 77

Czy dowiemy sie jaki modem posiadasz ?

hosting
Użytkownik
11 0 0

Pewnie, COMPAL CH7465CE.

Naukowiec
1213 361 52

Jeśli masz wersję ps4 Slim lub Pro to spróbuj polaczyc sue na 5ghz. 

Użytkownik
11 0 0

Okej, wieczorem spróbuję i dam znać co i jak.

Tytan
Tytan
1891 949 146

a inne urzadzenia nie maja problemu?

---
"Inteligentny wszystko zauważa.
Głupi wszystko komentuje".
Naukowiec
1213 361 52

@Jup1tr, jak już będziesz testować, to zrób jakiś inny AP np korzystając np. z smartfona i podłącz do niego ps4. Pozwoli to wykluczyć wadę radia w ps4.

Użytkownik
11 0 0

Wszystkie inne urządzenia łączą się normanie i internet na nich działa. 5 GHz nie pomogło, dalej występują te same problemy. Konsola łączy się z hotspotem z telefonu i internet działa wtedy normalnie, z Wifi z UPC dalej nic.

Tytan
908 570 77

To tylko taki strzał  czy konsola nie ma przypadkiem ustawionego statycznego ip? Jeżeli ma to warto sprawdzic poprawnosc tego adresu w stosunku do adrsow sieci domowej. Jak ma włączone pobieranie z dhcp to kek istaw statyczny wolny adres z puli twojej sieci domowej

hosting