UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ConnectBox

ROZWIĄZANE
Highlighted
Użytkownik
9 0 0

Buforowanie Youtube 4K na Smart TV

Witam. Borykam się od jakiegoś czasu z problemem ciągłego ścinania/buforowania filmów na YT w rozdzielczości 4K. Posiadam 250MB/s z modemem ConnectBox, TV podpięte do modemu kablem( z resztą po wifi dzieje się dokładnie to samo). Myślałem początkowo że problemem jest IPv6 ale po zmianie na IPv4 jest bez zmian. Netflix śmiga w UHD aż miło, to samo na YT film w rozdzielczości 2K wczytuje się cały w praktycznie kilka sekund. Wcześniej miałem prędkość 120 MB/s i filmy w 4K wczytywały się bez żadnych zacięć. Czy ktoś spotkał się z takim problemem ? Szukać problemu w łączu czy raczej w telewizorze ?

Pozdrawiam 

45 ODPOW. 45
Profesor
1718 408 94

Re: Buforowanie Youtube 4K na Smart TV

A co to za model TV? Sprawdź w panelu Compala czy połączył się na 1 Gb/s.

https://zanimnapiszesz.info
Użytkownik
9 0 0

Philips 55PUS7502

Zawodowiec
144 30 5

@matekbossMoze resetart TV i routera coś zmiani?

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja
-----------------
Internet T-mobile
60/10Mb
Użytkownik
9 0 0

Reset TV robiłem zaraz po zmianie na IPv4, siłą rzeczy router też był resetowany. Co do połączenia 1G/s myślę że nie ma to wpływu bo na PC oglądalem wideo w 4K na YT na necie 60MB/s i śmigało bez żadnych zacięć. Sytuacja jest dziwna bo jak wejdę w statystyki dla nerdów w aplikacji YT prędkość jaką pokazuje dla wideo w 4K to max 20MB/s a jak przełączę na 2K od razu skacze do 80-100 MB/s.

Profesor
1718 408 94

Proszę pamiętać o tym, że teraz filmy 4K są w 60 klatkach, a to też wpływa na łącze.

Zawodowiec
144 30 5

@matekbossA jaki masz wersie firmware w TV czy taką  003.000.208.00 ?

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja
-----------------
Internet T-mobile
60/10Mb
Profesor
1534 610 62

@matekboss

Na komputerze też przycinają te same materiały?

Ogólnie to cale Smart Tv to lipa straszna.

Działa góra 2-3 lata a potem producent tv się na wszystko wypina...

Android dongle tv i masz co chcesz - działa latami.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Wykładowca
709 454 67

Spotkałem się kiedyś z podobnym problemem jak operator przyciął część mirrorów YT, bardzo ciężkie do zdiagnozowania a jeszcze cięższe wskazanie błędu u operatora.

Tu było zadane bardzo dobre pytanie, czy ten sam problem występuję z tymi materiałami odtwarzanymi na komputerze ? jeżeli nie to to co wpisałem na początku nie ma miejsca i raczej upatrywał bym problemu w TV

-------------------------------------------
Nie jestem nauczycielem, nie jestem wsparciem technicznym. Jak się nie znasz to skontaktuj się z kimś kto się zna i za odpowiednie wynagrodzenie zrobi wszystko tak jak powinno być.

hosting
Profesor
1718 408 94

@Pablonapisał(a):

Spotkałem się kiedyś z podobnym problemem jak operator przyciął część mirrorów YT, bardzo ciężkie do zdiagnozowania a jeszcze cięższe wskazanie błędu u operatora.

U kogo niby taki przypadek był? W sieci Biall-Net?

Wykładowca
709 454 67

U ich konkurencji

-------------------------------------------
Nie jestem nauczycielem, nie jestem wsparciem technicznym. Jak się nie znasz to skontaktuj się z kimś kto się zna i za odpowiednie wynagrodzenie zrobi wszystko tak jak powinno być.

hosting
Użytkownik
9 0 0

Odpowiadając po kolei,

Mam najnowszą aktualizację z przed tygodnia, na PC te same filmy odtwarzają się płynnie. Czyli prawdopodobnie problem leży w TV.

Zawodowiec
144 30 5

@matekbossNie wiem czy masz możliwość resetu Smart TV 

-----------------
Internet T-mobile
60/10Mb
Użytkownik
9 0 0

Normalnie jak Androida w telefonie, robi się wipe pamięci, ale w tym przypadku nie pomaga :(

Omnibus
195 45 24

Tu taką poradę przeczytałem

"Prawda jest taka, że gdybyśmy dostawali takie łącze, za jakie płacimy*, to ta zabawa nie miałaby żadnego sensu. Ot po prostu dlatego, że YT buforuje trochę filmu na zapas i dzięki temu nie marnotrawi łącz, ani po stronie swojej, ani dostawców usług.

Tylko jeśli dla filmu 720p potrzeba stałego strumienia 1.5 - 2 Mbps, to niech mi ktoś wyjaśni, czemu np. Neostrada 10 Mbps (która w speedteście daje jakieś 9.5 Mbps) nie jest w stanie na czas dostarczyć wideo? Problem zdecydowanie leży po stronie dostawców. I to jest nasz największy problem, że tam się tnie, gdzieś w szkielecie. Dlaczego ten sam problem nie występuje na łączach korporacyjnych, a przynajmniej ja go nie zauważyłem, a te same filmy z konsumenckich łącz się sypią?..."