UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ConnectBox

ROZWIĄZANE
Wykładowca
709 454 67

Re: Buforowanie Youtube 4K na Smart TV

@Fredek50

Czytanie ze zrozumieniem nie boli więc niech się Pan odrobinę wysili.

Autor tematu napisał że na tym samym łączu gdy korzysta z materiałów 4K ( z tych samych z którymi ma problem na TV) za pośrednictwem komputera to wszystko działa prawidłowo.

Rada życiowa, jak się nie ma nic do powiedzenia to lepiej zamilknąć niż bełkotać nie na temat.

-------------------------------------------
Nie jestem nauczycielem, nie jestem wsparciem technicznym. Jak się nie znasz to skontaktuj się z kimś kto się zna i za odpowiednie wynagrodzenie zrobi wszystko tak jak powinno być.

hosting
Omnibus
195 45 24

@Pablo  to teraz twoim rozumowaniem wynika że wina TV.   Komp wifi i TV WiFi ,na TV buforuje a na kompie nie. Mam TV sony i nic mi nie buforuje ani Netflix ani YT. Na kompie tez nie  bo mam dobrą sieć internetową. To co jest przyczyną różnych odbiorów?

Tu inny specjalista przedstawia co może być przyczyną:

Kiepskie serwery cache'ujące po stronie serwisów na których próbujesz coś oglądać. Armia serwerów cache po stronie GGC w naszym kraju gwarantuje tak dobre działanie YT. Raczej nie jest to problem Twojego internetu, a jak wspomniałem - cache, obciążenie serwisów itd.

Napisz co jest przyczyną a nie wypisuj ze coś pisze i szukam odpowiedzi. Znasz to poradż wszystkim to zniknie im buforowanie.

Moderator
1076 647 177

Moje pytanie brzmi czy te wycięte z kontekstu, nie wiadomo przez kogo napisane, nie wiadomo czy zgodne z prawdą, opinie pochodzące jak mniemam z innych for internetowych wnoszą cokolwiek do tego tematu?

No właśnie.

Wykładowca
709 454 67

@Fredek50napisał(a):

@Pablo  to teraz twoim rozumowaniem wynika że wina TV.   Komp wifi i TV WiFi ,na TV buforuje a na kompie nie. Mam TV sony i nic mi nie buforuje ani Netflix ani YT. Na kompie tez nie  bo mam dobrą sieć internetową. To co jest przyczyną różnych odbiorów?

Tu inny specjalista przedstawia co może być przyczyną:

Kiepskie serwery cache'ujące po stronie serwisów na których próbujesz coś oglądać. Armia serwerów cache po stronie GGC w naszym kraju gwarantuje tak dobre działanie YT. Raczej nie jest to problem Twojego internetu, a jak wspomniałem - cache, obciążenie serwisów itd.

Napisz co jest przyczyną a nie wypisuj ze coś pisze i szukam odpowiedzi. Znasz to poradż wszystkim to zniknie im buforowanie.

Skoro na jednym łaczu za tym samym NAT-em na komputerach usługa działa prawidłowo a na TV nie to wniosek jest tylko jeden, problem jest z TV co napisałem parę postów wyżej !

Przyczyną tego stanu rzeczt mogą być :
Android który jest w wiecznej becie
Uszkodzona aplikacja YT
Wersja softu n a TV która zawiera błędy
zaszyte np jakieś chińskie DNS-y w obecnej wersji softu TV co może prowadzić do kierowania na błędne mirrory YT
Problem z pamięcią  TV (bo skoro coś sie cachuje na TV to znaczy że musi być na to miejsce) co może być spowodowane przez wadliwy soft TV

Nie posiadam tego TV więc ciężko mi gdybać.

To że u Pana na TV Sony działa nie wnosi nic do dyskusji. Jak chce się Pan wykazać to niech Pan sobie kupi identyczny TV i powie czy wszystko działa poprawnie.

Nie jestem omnibusem i nie mam każdego sprzętu w domu żeby wszystko testować, natomiast potrafię wyciągać wnioski i odpowiadać na zadane pytania. Pytanie brzmiało czy to wina TV czy wina usługodawcy IT ?
Odpowiedzi udzieliłem już dwukrotnie.

-------------------------------------------
Nie jestem nauczycielem, nie jestem wsparciem technicznym. Jak się nie znasz to skontaktuj się z kimś kto się zna i za odpowiednie wynagrodzenie zrobi wszystko tak jak powinno być.

hosting
Innowator
32 5 0

Kontaktowałeś  się z serwisem Philipsa ?

Myślę ze   jak poinformujesz ich o problemie może ci coś doradzą 

Zawodowiec
144 30 5

@KOCUREK1970napisał(a):

@matekboss

Na komputerze też przycinają te same materiały?

Ogólnie to cale Smart Tv to lipa straszna.

Działa góra 2-3 lata a potem producent tv się na wszystko wypina...

Android dongle tv i masz co chcesz - działa latami.

Tylko że ten jest na Android TV

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja
-----------------
Internet T-mobile
60/10Mb
Użytkownik
9 0 0

Z Philipsem się nie kontaktowałem ponieważ na forum HDTV też spotkali się z tym problemem jednak u 99% użytkowników pomaga Wipe pamięci, ja widocznie należe do tego 1 %.

@vdsl2Akurat to że to Android nie ma znaczenia bo każdy producent dostarcza swoją wersję Androida. Np. Smart TV Sony różni się znacznie od Philipsa.

Zawodowiec
144 30 5

@matekbossJa sprawdzielem na takim samym laczu jak u ciebie na Samsungu UE40JU6740 Smart TV z Tizenem i wszystko śmiga.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja
-----------------
Internet T-mobile
60/10Mb
Moderator
1076 647 177

@matekboss wyślij mi proszę w prywatnej wiadomości dane, które pozwolą na identyfikacje konta abonenckiego w naszym systemie (ID klienta/numer pesel + imię i nazwisko). Sprawdzę od naszej strony jak to wygląda.

Innowator
7 4 1

Błąd jest po stronie TV!!! Byłem dzisiaj u klienta tv Philips (nie na androidzie)+vectra 100 mega(sprawdzone) wszystkie aplikacje tv działają a YT wieczny bufor 😠brak nowszej aktualizacji dla tv

Profesor
1534 610 62

@vdsl2napisał(a):

Tylko że ten jest na Android TV

Pokaż mi tv który ma 2-3 GB ROM i 32-64 GB RAM!

Przecież to determinuje możliwość instalacji aplikacji, a i sam system SAM sobie możesz w takim dongle zainstalować - ogranicza Cię tylko wiedza i dostępność aplikacji.

Tv to zamknięta struktura, dongle nie ma takich ograniczeń bo to struktura i kod otwarty..

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Moderator
1076 647 177

@matekboss mogę na tą chwilę potwierdzić, że port 2 LAN, na którym masz wpięty telewizor jest ograniczony do 100 mb/s. W teorii powinien dać radę z YouTube 4K jak już to pisali poprzednicy, ale w praktyce sam widzisz ja kto wygląda. Pytanie czy karta sieciowa w tym odbiorniku pozwala w ogóle na 1 Gb/s?

Profesor
1718 408 94

@GMateusz

Skoro ten TV ma dwupasmowe wifi i do tego wifi ac to czemu miałby mieć port LAN do 100 mb/s? To byłoby głupie i nielogiczne.

https://zanimnapiszesz.info
Moderator
1076 647 177

Nie wiem jakie konkretnie parametry ma karta sieciowa tego danego odbiornika i sprawdzać tego nie mam zamiaru, zważywszy na inne ważniejsze zajęcia. Potwierdziłem jedynie że port pracuje obecnie do 100 mb/s co wymuszone zostało przez kartę sieciową odbiornika. Jeśli potwierdza się to co mówisz i karta pozwala na przesył do 1000 mb/s to kontaktowałbym się z serwisem producenta dlaczego jest tak, a nie inaczej 

btw. widziałem nawet ostatnio odbiorniki w sklepach, które miały świetne parametry i LAN do 100 mb/s także tego...

Innowator
9 6 0

U mnie po kablu komp. 244Mb/s, TV Samsung Tizen 79Mb/s nic nie buforuje śmiga wszystko ładnie.