anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ConnectBox

Highlighted
-
Nie dotyczy

ch7465lg-lc zmienia ręcznie wybrany kanał wifi

W miejscu, w którym korzystam z wifi przez ConnectBox jest dużo sieci wifi przez co jest niewiele wolnych kanałów. W związku z tym mam włączone tylko wifi 5 GHz i wybrany kanał nr 64, który akurat nie jest przez nikogo używany. Problem jest taki, że z nieznanych mi przyczyn co jakiś czas bez mojej ingerencji ten kanał zmienia się na kanał o numerze 44 lub 100. Po takiej zmianie pojawiają się problemy z dostępem do sieci ponieważ te kanały są już zajęte. Da się jakoś zaradzić takim zmianom bez mojej wiedzy? Co może być przyczyną?

6 ODPOW. 6
Highlighted
-
Nie dotyczy

Re: ch7465lg-lc zmienia ręcznie wybrany kanał wifi

@- Witaj na forum,

Kanał 60 jest chyba kanałem z ograniczeniami/dfs. Jeśli router wykryje, że na tej częstotliwości pracuje radar, to automatycznie zmieni na inny by nie zakłócać jego pracy.  

Highlighted
Zawodowiec
168 36 9

@- prędzej na odwrót bo radary są tak mocne, że zagłuszają pracę wifi aa i kanałami DFS tą to kanały od 100 w górę i je można korzystać na zewnątrz. Kanały poniżej 100 tylko wewnątrz budynku

Connect Box 250/20 Mb/s || Horizon select TV DVR + multiroom TV mediaobox || minuty do wszystkich MAX
Highlighted
-
Nie dotyczy

@krupniok200 Ale co na odwrót? Radar zmienia częstotliwość, bo wykrył WiFI?

Jeśli kanał jest zmieniany z powodu DFS to w logu Compala pozostaje o tym komunikat. Wygląda to tak:

Highlighted
Zawodowiec
168 36 9

@- chodziło mi o to, że radar zakłóca sygnał wifi, a nie na odwrót  

Connect Box 250/20 Mb/s || Horizon select TV DVR + multiroom TV mediaobox || minuty do wszystkich MAX
Highlighted
Inspirator
4 1 0

Czy ktoś znalazł rozwiązanie tego problemu?

Na prawdę nie pozostaje nic innego niż ustawić router na zapchanych kanałach bez DFS?

Mam identyczny problem, tak wielu użytkowników w moim bloku ma ten sam router z UPC i kanały 5GHz (bo o tych 2,4 to już szkoda gadać..) są zapchane, a przestawienie kanału na którykolwiek z kanalow DFS np. 124 działa super ale na chwilę.. Do czasu aż znowu się nie zmieni.. 

Ekspert
95 23 9