UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ConnectBox

Debiutant
1 0 0

ch7465lg-lc zmienia ręcznie wybrany kanał wifi

W miejscu, w którym korzystam z wifi przez ConnectBox jest dużo sieci wifi przez co jest niewiele wolnych kanałów. W związku z tym mam włączone tylko wifi 5 GHz i wybrany kanał nr 64, który akurat nie jest przez nikogo używany. Problem jest taki, że z nieznanych mi przyczyn co jakiś czas bez mojej ingerencji ten kanał zmienia się na kanał o numerze 44 lub 100. Po takiej zmianie pojawiają się problemy z dostępem do sieci ponieważ te kanały są już zajęte. Da się jakoś zaradzić takim zmianom bez mojej wiedzy? Co może być przyczyną?

4 ODPOW. 4
Wykładowca
754 175 32

Re: ch7465lg-lc zmienia ręcznie wybrany kanał wifi

@Mich4l Witaj na forum,

Kanał 60 jest chyba kanałem z ograniczeniami/dfs. Jeśli router wykryje, że na tej częstotliwości pracuje radar, to automatycznie zmieni na inny by nie zakłócać jego pracy.  

Zawodowiec
111 33 9

@zylx prędzej na odwrót bo radary są tak mocne, że zagłuszają pracę wifi aa i kanałami DFS tą to kanały od 100 w górę i je można korzystać na zewnątrz. Kanały poniżej 100 tylko wewnątrz budynku

Connect Box 250/20 Mb/s || Horizon select TV DVR + multiroom TV mediaobox || minuty do wszystkich MAX
Wykładowca
754 175 32

@krupniok200 Ale co na odwrót? Radar zmienia częstotliwość, bo wykrył WiFI?

Jeśli kanał jest zmieniany z powodu DFS to w logu Compala pozostaje o tym komunikat. Wygląda to tak:

Zawodowiec
111 33 9

@zylx chodziło mi o to, że radar zakłóca sygnał wifi, a nie na odwrót  

Connect Box 250/20 Mb/s || Horizon select TV DVR + multiroom TV mediaobox || minuty do wszystkich MAX