UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ConnectBox

Użytkownik
6 0 0

Compal rozłączanie internetu

Cześć, mam ostatnio problemy z internetem. Zrywa mi połączenie z internetem (po kablu i po wifi), na wszystkich urządzeniach, które mam w domu. Do ConnectBoxa po kablu mam podpięty komputer i serwer NAS. Po wifi udostępniam internet na 2 smartfony, telewizor i wzmacniacz wifi ac. Zażądałem wymiany (moim zdaniem) wadliwego modemu routera, ale z nowym jest praktycznie to samo. Po przywróceniu do ustawień fabrycznych, modem router podziała chwilę i znowu zrywa połączenie. W ciągu jednego dnia, muszę 3 razy resetować ConnectBoxa, aby przywrócić połączenie z internetem. Wyczytałem gdzieś, że to jest wina wadliwych chipsetów Intela i wszystkie ConnectBoxy są dalekie od prawidłowego działania. W dzienniku sieci, modem router zostawia informację w logach o utraconych pakietach. Niestety nie mam możliwości przetestowania tego, ponieważ nie posiadam odpowiedniego zestawu komputerowego do gier sieciowych.

Znalazłem parę podobnych wątków, i tam niektórzy polecali zmienić modem router na UBEE. 

10 ODPOW. 10
Nauczyciel
655 448 61

Re: Compal rozłączanie internetu

Witaj,

Podstawowe pytanie, czego oczekujesz po twoim poście ?
Nie zadałeś sobie nawet trudu żeby wkleić parametry sieci dla kanałów DS/US oraz logów z modemu.

-------------------------------------------
Nie jestem nauczycielem, nie jestem wsparciem technicznym. Jak się nie znasz to skontaktuj się z kimś kto się zna i za odpowiednie wynagrodzenie zrobi wszystko tak jak powinno być.

hosting
Użytkownik
6 0 0

Oczekuję głównie pomocy. Nie jestem zaawansowanym użytkownikiem i nie wiem jakie wam będą informacje potrzebne. Będę wdzięczny za podpowiedź gdzie mogę wyszukać paramtetry sieci kanałów DS/US.

dziennik sieci.png.jpg

Profesor
1668 425 87

Sygnał DS/US to zakładki Kanał dosyłowy i kanał zwrotny. Są tam gdzie znalazłeś dziennik sieci

https://zanimnapiszesz.info
Użytkownik
6 0 0

Dziękuję za wyjaśnienie. O to screenshoty:

kanał dosyłowy Connect Box.pngkanał zwrotny Connect Box.png

Profesor
1668 425 87

Wyostrz obrazek z sygnałem DS bo nie widać dokładnie parametrów

Użytkownik
6 0 0

Ok, podzieliłem ten screenshot na dwie części

kanał dosyłowy1a Connect Box.pngkanał dosyłowykanał dosyłowy1b Connect Box.pngkanał dosyłowy

Nauczyciel
612 167 8

Parametry wyglądają ok, więc ciężko coś stwierdzić. Na początku weź wejdź w "Ustawienia zaawansowane" -> "Bezpieczeństwo" -> "Zapora sieciowa" i poodhaczaj wszystko (skanowanie portów itp.), zostawiając tylko Zaporę sieciową zaznaczoną. Bo widzę, że masz logi od tego w dzienniku, a jest to niepotrzebne.

Użytkownik
6 0 0

Posłuchałem Twojej rady i wyłączyłem wszystkie zbędne opcje, oprócz "zapory sieciowej". Modemrouter działał prawidłowo, do pewnego momentu. Pojawiły się krótkie zaniki internetu po kablu i po wifi, po czym ConnectBox rozłączył dostęp do internetu już na stałe. Znowu musiałem, go resetować, aby przywrócić dostęp do internetu.

Skontaktuję się z technikiem, w sprawie wymiany ConnectBoxa na Ubee.

Profesor
1668 425 87

Zaniki się pojawiają nawet wtedy gdy nic nie jest połączone z ConnectBoxem (przykładowo włączasz sobie np. komputer i nagle neta nie ma i się okazuje, że na żadnym urządzeniu go nie ma)? Zaniki występują w jakiś określonych okolicznościach czy jest to ni z d..y ni z pietruchy? Jaki masz soft w ConnectBoxie i jego wersję sprzętową (narzędzia administratora -> informacje)?

Użytkownik
6 0 0

Zaniki są tak jak to ująłeś "ni z d..y ni z pietruchy". Wszystkie urządzenia są stale włączone, w tym serwer Synology NAS. Gdy dochodzi do błędu modemuroutera, to na żadnym urządzeniu nie mogę podłączyć się do internetu. Kanały SSID są widoczne, ale nie łączy się z siecią.

ConnectBox informacje o urządzeniu.png.jpg