UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ConnectBox

ROZWIĄZANE
Highlighted
tmk
Użytkownik
10 0 0

Connect Box brak internetu

Z racji pierwszego posta, witam wszystkich.

Od wczorajszego popołudnia nie działa mi internet. Miałem ustawiony modem w tryb bridge'a. Świecił biały pasek i migały na zielono strzałki. Ponad pół godziny ślęczenia na telefonie i oczekiwanie na zgłoszenie operatora, bez skutku. Dzisiaj się w końcu dodzwoniłem, zgłosiłem awarię. Po powrocie do domu zresetowałem jeszcze modem, teraz jednak pasek miga na zielono, wifi świeci na zielono a strzałki migają na zielono, podłączyłem się bezpośrednio do modemu, bez skutku.  W załącznikach zrzuty ekranu, kanał zwrotny oczywiście żadnych nie pokazuje. Status internetu "strojenie US" Niestety, technik będzie dopiero w piątek wieczorem. To jakiś absurd. Piszę teraz z internetu udostępnionego telefonem. Dziwne są te daty w logach. Jakieś sugestie?Screenshot_2019-06-12 Connect Box1.pngScreenshot_2019-06-12 Connect Box2.pngScreenshot_2019-06-12 Connect Box3.png

Wersja sprzętu:5.01
Wersja oprogramowania:CH7465LG-NCIP-6.12.18.25-2p4-NOSH
25 ODPOW. 25
Profesor
1701 404 91

Re: Connect Box brak internetu

Masz tak słaby sygnał, że nawet zaryzykowałbym stwierdzeniem, że w ogóle go nie masz. Jedyne co możesz to czekać na technika

https://zanimnapiszesz.info
Nauczyciel
691 445 66

Witaj,

Jakiej pomocy oczekujesz od spolecznosci?

Jedyne co Ci moge podpowiedziec to to zebys jeszcze przyciskiem zresetowal CB. Jak to nie pomoze to niestety 813813813 albo czat na stronie

-------------------------------------------
Nie jestem nauczycielem, nie jestem wsparciem technicznym. Jak się nie znasz to skontaktuj się z kimś kto się zna i za odpowiednie wynagrodzenie zrobi wszystko tak jak powinno być.

hosting
tmk
Użytkownik
10 0 0

Pablo, pytasz jakiej pomocy oczekuję od społeczności... nie oczekuję, że ktoś z Was usunie mi awarię bo nie usunie, to musi zrobić UPC. Po prostu publikując logi, liczyłem choćby na jakąś diagnozę/sugestię. I jak widać, kolega wyżej, po analizie stwierdził, że prawie nie mam sygnału a to już jakaś wskazówka dla technika na którego czekam. No cóż, to moja pierwsza poważna awaria usługi UPC, mam nadzieję, że chociaż ten obiecany technik w piątek się zjawi bo choćby nie wiem co, muszę mieć w sobotę internet z szybkim łączem.

GDA
Pan Abonent ;-)
1416 655 115

Technik przyjdzie i sam bedzie wiedzial w czym problem 

czekaj na sms-a z potwierdzeniem wizyty, wowczas mozesz byc pewnym wizyty

---
Nie mów do mnie szeptem.
Zimne nóżki w galarecie? Nie znoszę!
Profesor
1519 598 62

@tmknapisał(a):

I jak widać, kolega wyżej, po analizie stwierdził, że prawie nie mam sygnału a to już jakaś wskazówka dla technika na którego czekam.

Przez temperaturę wzrosło też tłumienie samego przewodu koncentrycznego i masz kumulację.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
tmk
Użytkownik
10 0 0

Ale to nie kamera przemysłowa, że koncentryk (choć teraz to bardziej skrętki się używa i PoE) kładzie się w listwach na zewnątrz budynku więc raczej mocno naciągana teoria

Nauczyciel
691 445 66

Noe wazne co kest przyczyna ale upc to siec oparta o hfc na twoje koncentryk. Czasami zdarza sie ftth. Poe to zupełnie  inna bajka, 

-------------------------------------------
Nie jestem nauczycielem, nie jestem wsparciem technicznym. Jak się nie znasz to skontaktuj się z kimś kto się zna i za odpowiednie wynagrodzenie zrobi wszystko tak jak powinno być.

hosting
Profesor
1519 598 62

@tmknapisał(a):

Ale to nie kamera przemysłowa, że koncentryk 

Od skrzynki na dworze od zwrotnicy RFoG idą już przewody koncentryczne do TAPów /splitterów na korytarzu do skrzynek, tam jest to dzielone na lokale i dalej znowu przewód koncentryczny.

A tu trochę o tłumienności przewodu koncentrycznego:

https://sklep.delta.poznan.pl/tlumiennosc-przewodu-na-odcinku-100m_l1_aid913.html

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
tmk
Użytkownik
10 0 0

No cóż, był technik, zbadał sygnał od CB, później od skrzynki przy drzwiach do skrzynki UPC na klatce i wyszło na to, że nie ma sygnału. Jakiś sąsiad kilka dni temu coś wiercił w mieszkaniu choć nie wiem który, technik stwierdził, że prawdopodobnie uszkodził przewody w ścianie idące z mojego mieszkania do skrzynki :( Jestem załamany bo potrzebuję internetu do pracy zdalnej a nie uśmiecha mi się GSM... Zastanawia mnie tylko czemu tv z UPC nadal działa? Nie zapytałem o to technika, kabel od tv i kabel od CB wchodzą do splittera a dalej przecież lecą tym samym kablem do skrzynki UPC. Zarządca zapewne nie zgodzi się na położenie korytek kablowych na klatce i doprowadzenie sygnału do mieszkania a kabel w peszlu, w ścianach stał się nieużywalny do internetu :( Nigdzie w internecie nie znalazłem podobnej historii więc nie wiem czy taki zarządca nie powinien takiej awarii infrastruktury kablowej usunąć, choćby na koszt tego kto ją uszkodził, w końcu, jakby nie patrzeć, ten ktoś zniszczył instalację w budynku. Pech, że padło na mnie.

Miałem nadzieję, że chociaż przez upc wifi free się połączę bo w mojej okolicy sporo abonentów UPC ale niestety, nie jestem w stanie się połączyć, prawdopodobnie dlatego, że mój CB nie łączy się a tym samym nie może udostępniać sieci innym.

Profesor
1519 598 62

@tmknapisał(a):

tylko czemu tv z UPC nadal działa?

Dużo czytania, ale jest to wyjaśnione:

https://www.dipol.com.pl/transmisja_danych_w_sieciach_kablowych_bib49.htm

Nową instalację może wykonać tylko i wyłącznie UPC.

Ale musi to zrobić zgodnie z tym co im nakaże/na co zezwoli ciało władające zasobami lokalowo-budynkowymi.

tmk
Użytkownik
10 0 0

Czemu wyłącznie UPC? A to nie developer, budując budynek kładzie kable pod instalację tv/internet, etc. a potem pozwala "wejść" do budynku jakiemuś dostawcy jak np. UPC?

Dzięki za linka

Naukowiec
925 238 39

Nie, w nowych budynkach, gdzie instalacja należy do włąścicieli/wspólnoty UPC prawdopodobnie nie podejmnie się naprawy. 

Profesor
1519 598 62

@tmknapisał(a):

Czemu wyłącznie UPC? A to nie developer, budując budynek kładzie kable pod instalację tv/internet, etc. a potem pozwala "wejść" do budynku jakiemuś dostawcy jak np. UPC?

Dzięki za linka

Właśnie z tym jest problem do kogo należy dany odcinek instalacji.

Skoro tego odcinka w mieszkaniu nie kładło UPC, mogą powiedzieć "sorry, ale to nie nasza sprawa" i też za taką instalację nie odpowiadają a jej wykonanie często przez dewelopera jest wręcz urągające (co ma być to jest ale ala sztuka).

Dlatego by to było zrobione jak ma być, zgodnie ze sztuką i wymogami powinna całą nową instalację zrobić UPC. I wtedy też biorą odpowiedzialność za jej wykonanie i za to co się w tej instalacji dzieje.

Pytanie jak się ułoży współpraca w rozwiązaniu Twojego problemu na linii zarządca nieruchomości (bo deweloper nie ma już tu nic do instalacji, bo ją w momencie oddania budynku do użytkowania przekazał z budynkiem wspólnocie) a UPC (papierkologia)- bo problem jest, da się go rozwiącać, ale no właśnie to ALE.

Zawodowiec
204 49 6

@tmknapisał(a):

Miałem nadzieję, że chociaż przez upc wifi free się połączę bo w mojej okolicy sporo abonentów UPC ale niestety, nie jestem w stanie się połączyć, prawdopodobnie dlatego, że mój CB nie łączy się a tym samym nie może udostępniać sieci innym.

Jeśli w MOJE UPC masz aktywne Wi-Free, wtedy moższ się połaczyć z tą usługą nawet jak Twój modem jest wyłączony.