UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ConnectBox

ROZWIĄZANE
Highlighted
Innowator
16 0 1

Re: Connect Box / bridge / własny router

Sorry , ale dopiero to ogarniam

Highlighted
Tytan
2191 827 78

@porkbonenapisał(a):

oprogramowanie : CH7465LG-NCIP-6.12.18.24-5p4-NOSH

IPv6 włączone

IPv6 ma być wyłączone - inaczej trybu brigde (mostu) nie ma w CB.

@porkbonenapisał(a):

Hmmm jednak 5 Mhz działa

5GHz!

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Highlighted
Innowator
16 2 1

Witam, nie chciałem zakładać podobnego tematu, to się podepnę.

Od pół roku jestem (nieszczęśliwym) klientem UPC. Niestety w moim bloku są tylko oni. Po poprzednich 12 latach z Neostradą w innej części kraju - myślałem, że gorzej nie będzie. Ech, jak się myliłem.

Można się całkiem pozbyć tego Connect Boxa i zastąpić go czymś solidniejszym? Ewentualnie ustawić go w tryb "mostkowy" i wtedfy jakiś router.

Nie chce mi się opisywać podejścia i chamskich praktyk UPC wobec moich zgłoszeń, napiszę tylko, że co 2-3 tygodnie Uload samoczynnie spada moniżej 1Mbs, przy moim łączu 300/20.

Mam dość "porad" typu zrestartuj albo reset fabryczny, bo to porady dla emerytów albo śrdnio kumatych.

Mieszkanie 46m/2, 5 pomieszeń, wszędzie drzwi otwarte, blok w Bytomiu z rocznika 1975. Ostatnie piętro. Obecnie nie narzekam na zasięg WI-FI. Kablem lapek, a na wifi tv Smart i Netflix 4K (ważne!!!), ps4 i 2 smartfony. Będę wdzięczny za poświęcony czas i przedstawienie mi chociaż ze 2 rozwiązań w kwocie 100-500 zł. Zależy mi na sygnale 5Ghz, no i, żeby miał w miarę sporo możliwości konfiguracji typu własne DNS, wejście USB, przepustowość chociaż 500/50...Dziękuję, pzdr.

Highlighted
Tytan
1188 618 112

Witaj,

Tak na CB mozna ustawić tryb bridge, na forum w conajmniej 5 miejsach jest opis co trzeba zrobić żeby to ustawić, napisałeś w swoim poście że jesteś kumaty to na pewno znajdziesz.

Co do routera to tak:
1. Tanio - Totolink A3002RU

2. Średnio tanio - Asus AC 1300G plus

3. Drogo Mikrotik np RB750GR3 + ubiquity unifi ac lr jakies 700zł

-------------------------------------------
Highlighted
Innowator
16 2 1

Dziękuję, biorę tego Asusa. Czy dobrze kojarzę go jako RT-AC58U ?

Highlighted
Tytan
1188 618 112

To pochofna niby.maja te same funkcje ale asus jakos to rozgranicza

Highlighted
Tytan
2191 827 78

@T915napisał(a):

co 2-3 tygodnie Uload samoczynnie spada moniżej 1Mbs, przy moim łączu 300/20.

Mam dość "porad" typu zrestartuj albo reset fabryczny, bo to porady dla emerytów albo śrdnio kumatych.

Obawiam się, że skoro na sprzęcie operatora tak jest to własny router tu niewiele pomoże.

Trzeba zrobić skan otoczenia sieciowego i tu wstawić skan otoczenia sieciowego:

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3158772.html

Trzeba też pamiętać, że 5GHz w zabudowie działa znacznie gorzej niż 2,4GHz..

Jeśli sieci wifi jest dużo, to żaden sprzętu tu nie pomoże.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Highlighted
Innowator
16 2 1

Źle zostałem zrozumiany. Nawet obecne WI-FI 5Ghz na CB jest dla mnie wystarczające. Problemem jest to, że ostatnio CB zaczął nagle koszmarnie zaniżać upload. Nawet w chwili obecnej pomiar CERTYFIKOWANY i upload 1.61 Mb/s.  Moje łącze to 300/20. I tak jest od kilku miesięcy, nagle łapie taką "zadyszkę". Byli technicy, pogrzebali w skrzynce korytarzowej, kablach i złączkach korytarzowych i od maja miałem spokój. Od piątku to samo...Na jutro znowu technik, ale ile można...Nie bawi mnie też 2-3 krotny restart CB czy przywracacie go do fabrycznych.

Highlighted
Innowator
16 2 1

TEST.jpg

Highlighted
Tytan
1188 618 112

a w chwili takiej zadyszki możesz wygenerować screena z CB gdzie są pokazane parametry kanałów US ?

Highlighted
-
Nie dotyczy

@T915  masz ipv6 ? jeśli tak to poproś upc o zmiane na ipv4

I screen z parametrów też nie zaszkodzi

No i ustawienia fabryczne nie zaszkodzą

Highlighted
Innowator
16 2 1

Od 2 miechów mam WYŁĄCZONE Ipv6.   

Highlighted
-
Nie dotyczy

Jeżeli wcześniej miałeś spokój od maja po tym jak technicy pogrzebali w skrzynce, to obawiam się, że Twój wlasny router nie rozwiąże tu problemu. Poczekaj aż przyjadą technicy.

Highlighted
Innowator
16 2 1

Jestem po wizycie technika, wymieniono modem na nowy.

Przeżyłem SZOK wczoraj na ich Infolinii. Podczas tej usterki, dzwonię do techników, przełączono mnie do "inżynierów". Mówię mu, ze w TEJ chwili robię CERTYFIKOWANY test i upload jest padaka. On na to, że....parametry mojego łącza widzi dobre, a nie ma możliwość zrobić mi testu łącza (download/uload) i wierzy mi na słowo. Umarłem. 

Dzisiejsza wizyta to 3 w tej samej sprawie, technik miał przerażenie w oczach kiedy spytałem, co dalej - jeśli znowu to się stanie 

Z zakupem własnego routera mam się wstrzymać. Zawału dostanę jak za kilka/naście/dziesiąt dni znowu mnie dopadnie ta sama przypadłość. Zbiieram więc te certyfikowane pomiary i pozostaje czekać...

Highlighted
-
Nie dotyczy

@T915  a jakby według Ciebie mieli zrobić taki test łącza, robiąc speedtest są odbierane i wysyłane dane, w modemie nie ma tyle pamięci żeby to pobrać, więc jak mieli by przetestować za Ciebie łącze ? :|

Oni jak każdy inny operator widzą pewnie tylko podgląd na to jaki jest sygnał i parę odczytów z modemu, zresztą na co komu więcej, większość osób nie wie co to nawet upload, a co dopiero zgłaszać z nim problem

A tak jeszcze zapytam te problemy z uploadem sprawdzasz tylko na 1 komputerze czy na kilku urządzeniach jest to samo ?