UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ConnectBox

ROZWIĄZANE
Innowator
48 12 0

Connect box- czy pomimo wyłączenia obywdwu pasm dalej promieniuje? Jak wyłączyć ?

Witam !

Mam pytanko - Mam router Connect Box ,i za pomocą wi-fi łączyłem się zmoim super TV, ale niestety zrywa filmy 4K ,pomimo, że moje łącze ma dostarczać 300 Mb/s, (notabene jak badam jest w porywach 250)  to po wi-fi porażka badałem max 15 Mb, a często jest tylko kilka, co nie świadczy zbyt dobrze o roturze,pomijam już jego małą konfiguracyjność- jak czułość zapory, czy brak reg poziomu wifi. Ale nie w tym problem,bo postanowiłem przejśc na kabel, a więc wyłączyłem obydwa pasma wifi, ale dochodzą mnie słuchy , że mój router dalej emituje sygnał  tzw  wifi free- a ja w tym momencie go nie chce , bo nie chce być napromieniowany mikrofalami , router jest 1,5m od mojej głowy, ludzie tak siedzą często nie świadomi a potem ździwko, że problem z tarczycą czy boli głowa. A najśmieszniejsze ,chociaż nie jest to śmieszne jest to, że z tego co czytam użytkownik nie może sobie sam go wyłączyć . Więc moje pytanie  co mam zrobić by zostało wyłączone całkowice moje wifi, żeby ruter nie emitował nic, bo mając LAN jest to bez sensu i dodatkowo zanieczyszca eter i wpływa zapewne na zdowie !

14 ODPOW. 14
Tytan
Tytan
1896 951 148

Re: Connect box- czy pomimo wyłączenia obywdwu pasm dalej promieniuje? Jak wyłączyć ?

zaloguj się do Moje UPC I wyłącz WiFree nie będziesz bombardowany smiercionosnymi falami z routera którego używasz

tylko.co z tego jak wokoł istanieja dziesiątki innych smiercionosnych fal

---
"Inteligentny wszystko zauważa.
Głupi wszystko komentuje".
Innowator
48 12 0

Re: Connect box- czy pomimo wyłączenia obywdwu pasm dalej promieniuje? Jak wyłączyć ?

Dzięki za odpowiedź! Spróbuję to zrobić, kiedyś dawno się logowałem, ale nie wiem czy znajdę hasło ! A co do wszechobceności fal masz rację, ale jest różnica jak bombarduje Cie 5 Ghz z odległości 1 m, a robi to sąsiad 2 pietra niżej  przez 3 ściany ! Pozdrawiam !

Tytan
2062 813 71

@Matrixnapisał(a):

A co do wszechobceności fal masz rację, ale jest różnica jak bombarduje Cie 5 Ghz z odległości 1 m, a robi to sąsiad 2 pietra niżej  przez 3 ściany ! Pozdrawiam !

A promieniowanie kosmiczne - co z nim?

A promieniowanie naturalne Ziemi - co z tym?

Jak to wszystko wyłączyć...

Że o korzystaniu z tel. komórkowego nie wspomnę.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Tytan
2337 534 105

Jeszcze trzeba też wspomieć o promieniowaniu Bluetooth (nawet jak Ty tego nie emitujesz to Twoi sąsiedzi), o promieniowaniu sygnału ze stacji telewizyjnych i radiowych, że już nie wspomnę o internecie radiowym (jak masz dostęp do takiej opcji) lub o promieniowaniu tła

https://zanimnapiszesz.info
Innowator
48 12 0

Podsumowyjąc te wszystkie źródła promieniowania , natężenia ich pół są znikome w otoczeniu , promieniowanie kosmiczne ze względu na atmosferę jest prawie równe zero. Bluetooth w zależności od klasy najczęściej w urządzeniach domowych jest to klasa 2 czyli moc 2,5 mW zasięg do 10 m czyli biorąc po uwagę ściany jego wartość jest znikoma , jak do tego jeszcze założyć, że Twój sąsiad bezposredni prawdopodobnie nie korzysta z Bluetootha to nie ma problemu. Telefon komórkowy ? Tak , jest problemem, dlatego najlepiej nie gadać przez niego godzinami ,potwierdzają to badania, że jego promieniowanie ma znączący ujemny wpływ na organizm zwłaszca mózg ! Ale czyjś wybór jak ktoś chce się grillować wolna droga ! Jest inny problem nie mogę zresetować hasła do mojego UPC, pomimo komunikatu, że wysłano maila z linkiem resetującym , nic nie ma w spamie też ! Jak ja to lubię !

Tytan
2062 813 71

@Matrix

Czyli powinieneś odrzucić calą naszą współczesną cywilizację - wszystko albo promieniuje, albo świeci albo szkodzi.

Co do kolejnego problemu   - kontaktuj się z infolinią 813 813 813.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Innowator
48 12 0

Nic bardziej błednego ! Trzeba tylko być świadomym zagrożeń i ich eliminacji a raczej redukcji do minimum. A nasza cywlizacja, cóż....zabija i ratuje życie tak już jest świat skonstruowany. Co by jednak nie powiedzieć skoro ktoś nie musi się wystawiać niepotrzebnie na dodatkowe promieniowanie szczególnie to mikrofalowe, lepiej niech tego nie robi !

Tytan
2337 534 105

Ale fale Wi-Fi są praktycznie nieszkodliwe. Poza tym jest wiele innych czynników zagrażających naszemu życiu (np. smog) na które nie mamy wpływu więc walka z tym to jak walka z wiatrakami 

https://zanimnapiszesz.info
Innowator
48 12 0

Czym krótsze fale tym bardziej szkodliwe. Wi-fi pracuje dokładnie na częstotliwościach kuchenki mikrofalowej, a co się dzieje w kuchence z potrawami wiadomo ! Oczywiście moce są nieporównywalne...ale......

Czy wiecie, że Światowa Organizacja Zdrowia zaleciła  ażeby w szkołach, przedszkolach tam gdzie są małe dzieci nie stosować Wi-Fi.  Badań na ten temat jest mnóstwo np według Holenderskich naukowców rośliny w zasięgu Wi-Fi słabiej rosną, chorują, a nawet tracą liście..Największy negatywny wpływ mikrofale mają na układ nerowy i rozrodczy ! . A wiadomo, że np bardzo krótkie fale X czy gama zabijają , ale wiadomo to inny przedział  długości. Co by nie powiedzieć mikrofale są szkodliwe to jest pewne a w jakim stopniu to zależy od długości, mocy, czasu ekspozycji no i organizmu. A rozmowy komórką zdecydowanie lepiej ograniczyć czasowo, tutaj te moce są już znacznie większe. Oczywiście, że jeżeli router jest sosunkowo oddalony przynajmniej te parę metrów pewnie większego problemu nie ma, ale tak jak pisałem mój jest w odległości 1 m od głowy, oczywiście mógłbym go oddalić trochę, ale na razie nie mam czasu robić z kablami no i poza tym skoro TV podłączyłem po LANIE, to używanie Wifi nie ma sensu. !

Tytan
2062 813 71

@Matrix

No to jeszcze temat płaskiej Ziemi i oporu wobec szczepień musimy omówić...

Tytan
Tytan
1896 951 148

@Matrix skoro masz taka świadomość to po co śpisz z routerem?

---
"Inteligentny wszystko zauważa.
Głupi wszystko komentuje".
Tytan
920 577 77

@Matrix
Ok masz swoje przekonania ja to szanuje.

Natomiast kontynuowanie tej rozmowy ktora jest już OT to ja nie widzę sensu.

Dostałeś odpowiedz na zadane pytanie, cieszymy sie ze moglismy jako spolecznosc pomoc a ja tymczasem zgłaszam temat do moderatora w celu zamkniecia.

Wydaje mi się że dalsza polemika z twojej strony na zagadnienia nie bedące doprecyzowaniem pytania zadanego w temacie mogło by zostać uznane przez modków jako trolowanie.

-------------------------------------------

hosting
Innowator
48 12 0

Masz racją z fakta,mi sie nie dyskutuje - Twierdzenie , że mikrofale nie mają ujemnego wpływu na zdrowie, to jakby twierdzenie, że ziemia jest płaska ! Co do meritum ! Wi-Fi wyłączone ! :

Co do dyskusji , nie dobrze gdy ktoś próbuje ją ograniczać czy  wnioskuje o jej zamknięcie oczywiście po za moderatorem, który zawsze ma takie prawo. Dyskusja ma to do siebie, że uczy , wyłaniają sie nowe zagadnienia, pytania ,pojawiają się odpowiedzi, po to jest forum., a  jeśli kogoś nie interesuje lub wydakje mu się nieciekawa po prostu może nie uczestniczyć ! Oczywiście pomijam fakt, że szkodliwość fal może nie być lubianym tematem UPC ! GDA dzięki za pomoc ! Pozdrawiam !

Moderator
1426 825 566

Problem rozwiązany. Dalszą dyskusję możecie toczyć na forach, gdzie kogokolwiek to interesuje, bo zapewniam, że tutaj nikogo takiego nie ma. Temat zamykam.

---------------------------------------

Przestrzegaj Zasad Społeczności UPC, a będziemy żyli w zgodzie.