UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ConnectBox

Highlighted
Inspirator
4 0 0

Connect Box + karta wifi Asus AC51 USB problem z połączeniem 5 Ghz, problemy z prędkością

Witam

przewertowałem to forum i nie udało mi się znaleźć rozwiązania problemów związanych z połączeniem z siecią 5GHz na Connect Boxie. Wykluczyłem uszkodzenie karty ponieważ karta bez problemu łączy się w trybie AC i N na innych ruterach i max prędkość połączenia na AC  to 433 Mb/s.

Karta łączyła się  z Connet Box do pewnego momentu prawidłowo , prędkość 433 Mb/s na 5GHz, niestety od pewnego czasu połączenie na 5GHz jest loterią , objawy:

- widzi sieć ale nie może się połączyć - tak jakby były problemy z auryzacją (ustawienia sprawdzane X razy)

- nie widzi sieci lub sieć pojawia sie i znika (restart rutera , laptopa nic nie pomagają)

- uda się połączyć ale jeśli zerwie połączenie to już nie uda się go przywrócić

Telewizor z HBO Go musiał zostać połączony po kablu bo po wifi było cięcie obrazu i pogorszenie jakości.

Sprawdziłem chyba wszystkie możliwe konfiguracje jakie były możliwe do sparowania dwóch urządzeń, rutera i karty .Czestotliwości też wybrane tak, aby nic nie kolidowało ...nic to nie dało.  Problem tkwi w Connect Boxie - niedopracowany badziew.

Rozwiązał ktoś problem? Poratujcie ludzie jak macie rozwiązanie bo jedyne wyjście jakie ja znalazłem to przełączenie badziewnego routera w tryb modemu i zakup jakiegoś sprawdzoengo routera.

Mój sprzęt :

Connect Box
Wersja oprogramowania CH7465LG-NCIP-6.12.18.25-2p6-NOSH
Wersja sprzętu 5.01

karta WIFI ASUS AC51 USB - odległosc od routera 2m, zadnych przeszkód

WIndows 10 Pro

6 ODPOW. 6
Highlighted
-
Nie dotyczy

Re: Connect Box + karta wifi Asus AC51 USB problem z połączeniem 5 Ghz, problemy z prędkością

Twoja karta ASUS USB-AC51 jest na chipsecie MediaTek MT7610U, podobnie jak popularna TP-Link Archer T2UH. O problemach jakie daje takie połączenie jest osobny temat: https://forum.upc.eu/t5/connectbox/problem-z-polaczeniem-5-ghz/m-p/35701#M6681

Highlighted
Ekspert
81 19 8

Re: Connect Box + karta wifi Asus AC51 USB problem z połączeniem 5 Ghz, problemy z prędkością

Zainstaluj pod windows jeden z programów do nadzoru WiFi (darmowe) i zobacz co widzisz

np. Acrylic WiFi Home, Xirrus WiFi Inspector. Program pokaże ci sieci widziane przez komputer, poziom odbieranych sygnałów, sieci w pobliżu. Jedna z opcji pokazuje poziomy sygnałów w opcji czasu. Jeśli okaże się, że wszystko jest w porządku z twoim komputerem (inne sygnały z okolicznych sieci są w funkcji czasu mniej więcej stabilne a zanika tylko twoja sieć WiFi to reklamuj modem kablowy...

-
Nie dotyczy

Problemy z kartami na chipie Mediateka w połączeniu z Compalem są opisane na forum, a skoro @pliczek2010r karta działa z innymi routerami to znaczy, że jest wszystko z nią w porządku.

Radzę przeczytać cały temat (link w poprzednim poście) i skorzystać ze wskazówek w nim zawartych np. nadanie osobnych nazw sieci dla 2.4 Ghz oraz 5 GHz, sprawdzenie pod innym systemem niż Windows 10 itd.

Highlighted
Omnibus
352 133 4

Za to  Asus AC51 USB z Giga Connect Boxem chodzi bez żadnego problemu, moja rodzina ma takie połączenie i żadnych problemów

fakt, że z Win7, nie wiem jak by się sprawował z Win10

Highlighted
Inspirator
4 0 0

Widocznie GCBox jeszcze nie zdążyli popsuć.....u  mnie CBox też jakiś czas dobrze działał....

Highlighted
-
Nie dotyczy

Jest kilka rozwiązań.

1) Zgłosić oficjalnym kanałem i czekać, aż UPC naprawi problem w sofcie Compala.

2) Wymienić kartę WiFi na inny model.

3) Podwyższyć prędkość łącza do 1 Gb/s skoro jest szansa, że Gigabox będzie wspópracował z Twoją kartą.

4) Kupić własny router WiFi.

5) Zmienić operatora