UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ConnectBox

ROZWIĄZANE
Highlighted
Użytkownik
7 0 0

Connect box Ogromne skoki PINGU!

Witam. Mam problem ten praktycznie od początku umowy z upc. Posiadam pakiet telewizja i internet od upc, dostałem do niego Connect Box'a. Włączyłem sobie sici 5 Ghz przez stronę 192.168.0.1. W umowie mam 500 mb/s pobierania, Jednak w grach siciowych ping skacze okropnie tak że nie da się grać... przez kilka sekund jest 70 ms, a nagle 900 ms. Nie wiem może to kwestia jakiś ustawień na tej stornie gdzie ustawiłem sieć 5 Ghz... proszę o pomoc w ogóle się na tym nie znam, zakupiłem ten pakiet poniważ wszyscy pracownicy UPC mi go polecali a tu klops... Na starym internecie od Netii gdzie miałem 12mb/s pobierania w grach miałem max 20 pingu. Dodam jeszcze że ruter stoi w tym samym miejscu, Nie mam możliwosći podpięcia go kablem, choć gdy podłączyłem ping był bardzo niski. Proszę o pomoc, Próbowałem już cos ustawiać poprzez tą stronę ale zupełnie się na tym nie znam.

15 ODPOW. 15
Tytan
Tytan
2013 986 162

Re: Connect box Ogromne skoki PINGU!

Witaj

po pierwsze sprawdz jaki masz protokół 

tutaj https://test-ipv6.com/

jezeli bedzie to ipv6 to kolejnym krokiem bedzie to

https://forum.upc.eu/t5/dyskusja-ogolna/czy-da-sie-wylaczyc-ipv6-przez-asystenta-pomocy/td-p/6364

-----
Trolli już nie widać?
Znakomicie!
Tytan
1026 592 86

Wifi, nie mamy tu o czym dyskutowac

-------------------------------------------

hosting
Użytkownik
7 0 0

Wykonałem wszystko jak na poradniku, pojawiła się we mnie nadzieja na grę bez tak zwanych "lagów" czekam na zrestartowanie modemu i dam odpowiedź. Na stronie dostałem informację, że do godziny zostanie wszystko zmienione

Konto zbanowane
815 181 29

@vieczi  nadzieja ginie ostatnia

--
Użytkownik zbanowany za posiadanie multikonta
Użytkownik
7 0 0

Mógłby mi ktoś jeszcze doradzić jakie ustawienia dokładnie ustawić, chodzi mi tryb wifi, kanał i zakres kanałów.

pozdrawiam 

Użytkownik
7 0 0

@GDA  zrobiłem wszystko zgodnie z tym poradnikiem,

Ping podczas gry waha się między 30 ze skokami do 120

Prosze powiedz mi teraz jakie ustawienia zastosować chodzi mi o Tryb wifi, kanał i zakres kanałów aby pozbyć się tych skoków pingu. Pozdrawiam

Wykładowca
815 193 10

Aby pozbyć się skoków pingu, podłącz komputer kablem.

Tytan
2192 823 72

@vieczinapisał(a):

jakie ustawienia zastosować chodzi mi o Tryb wifi, kanał i zakres kanałów aby pozbyć się tych skoków pingu. Pozdrawiam

Nie ma na to uniwersalnej, pewnej odpowiedzi - wifi jest takie, że u każdego działa inaczej, a więc nie jest możliwe zastosowanie ustawień jak u kogoś innego.

Kolega @brtk już wskazał co zrobić by poprawić sytuację.

Jeśli nie jest możliwe zastosowanie przewodu LAN, można wykorzystać adaptery PLC - ale tu uwaga, 500Mb na takim adapterze na 100% nie będziesz miał.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Konto zbanowane
1247 359 57

@vieczi Skoki pingu na Connectboxie, zwłaszcza w grach czy przy korzystaniu z VPN wcale nie muszą dotyczyć WiFi. Modem ma od dawna znany problem z chipsetem, który powoduje właśnie losowe skoki pingów.Dyskutujemy o tym w tym wątku https://forum.upc.eu/t5/connectbox/test-puma6-i-problemy/m-p/843#M37

Jednak, najpierw przydało by się wyeliminować wszystkie inne możliwości. popłacz komputer d routerem kablem, chociaż chwilowo na czas testów. Jeśli problem będzie nadal występować to już wiesz, że problemem nie jest WiFi. jeśli problem zniknie, to winowajac jest najprawdopodobniej WiFi. Możesz w takim wypadku próbować dostosować ustawienia WiFi pod swoje urządzenia i lokalne warunki (zakłócenia od innych sieci, etc). 

Tytan
1026 592 86

Ty znowu swoje, po paru ostatnich postach już zacząłem się przekonywać że po drugiej stronie siedzi człowiek rozsądny.

Wyjaśnij mi po co sugerować komuś problem z PUMĄ skoro nie wykonał najbardziej podstawowych czynności czyli sprawdzenia eteru, zmiany kanału Wifi ?

Wciskasz mu do głowy że to może być PUMA jak tak na prawdę nic nie wiemy.

Jak by wszystko było sprawdzone to bym jeszcze zrozumiał.

hosting
Konto zbanowane
1247 359 57

@Pablo  Nic nie wciskam do głowy, zgadzam się z Tobą, ze to najprawdopodobniej WiFi. Zresztą poradziłem autorowi, jak może to sprawdzić. 

Ale jak sam napisałeś, autor nie wykonał żadnych testów, które mogły by to potwierdzić (a zarazem wykluczyć "Pumę"), dlatego dopuszczam, ze możliwe są też inne przyczyny. nie widze nic złego w podaniu dodatkowych informacji. 

Użytkownik
7 0 0

@Pablo jak sprawdzić eter? Chodzi o sprawdzenie na jakim kanale aktualnie mam sieć? Pobrałem inSSIDer i tam moja sieć leży na kanale 56 a najbliższa obok jest na kanale 44+48

Tytan
1026 592 86

Zejdz na kanał 36

hosting
Użytkownik
7 0 0

Spróbuje z tym 36, dodaje jeszcze zdjecie jak to wygląda w tym programie. dodam że sprawdzałem na kablu wszystko śmiga, 20 pingu w grach, zero przycięć prędkość 500 mbBez tytułu.png/s