UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ConnectBox

ROZWIĄZANE
Highlighted
Użytkownik
7 0 1

Connect Box - problem z czerwoną diodą zasilania

Witam, po tygodniu użytkowania pojawił się problem którego nie mogę wyeliminować:

Opis problemu:

W Connet Boxie zamiast białego podświetlenia diody zasilania pojawia się czerwone. Internet działa po kabli u wifi. Restart zasilania przywraca na chwilę białe podświetlenie po czy znowu pojawia się czerwone. To czerwone podświetlenie trwa później cały czas. Robiłem twardy reset, to nic nie dało.

Diagnostyka:

internet: tryb awaryjny + info że wystąpił błąd

connet box1.jpgconnet box2.jpg

Pytanie:

Czy to może jakaś wada connet boxa czy problem z usługą? Dzwoniłem na infolinię i poprzedni właściciel również zgłaszam podobny problem - tak przynajmniej widnieje w "systemie". Czy to kwalifikuje do wymiany/podmiany connet boxa, czy ktoś miał taki problem czym to może być spowodowane?

10 ODPOW. 10
Highlighted
Tytan
2528 553 123

Re: Connect Box - problem z czerwoną diodą zasilania

W narzędzia - status sieci wejdź w zakładki Kanał dosyłowy i Kanał zwrotny i zobacz na sygnał. Wejdź też w zakładkę Dziennik zdarzeń i zobacz na logi modemu. Czy sama czerwona dioda w modemie ogólnie Ci przeszkadza, objawia się czymś jeszcze?

Highlighted
Użytkownik
7 0 1

W dziennikusieci pojawia się często takie zdarzenie:

Illegal - Dropped FORWARD packet: tutaj podane są ciągi adresów mac itp

kanał pierwotny.jpg

Highlighted
Użytkownik
7 0 1

kanał zwrotny.jpg

Highlighted
Użytkownik
7 0 1

sama dioda nie stanowi problemu jednak urządzenie sygnalizuje jakiś błąd, chciałbym wiedzieć co może byc przyczyną lub czy to kwalifikuje urządzenie do wymiany?

Highlighted
Tytan
2528 553 123

Sygnał DS tak trochę poza normami, można go podregulować. Możesz też wyłączyć IPv6, aczkolwiek jeśli robiłeś twardy reset (czyli to trzymanie guzika reset przez 30 sek), a poprzedni jego właściciel zgłaszał to samo to też poproś o wymianę na inny egzemplarz

Highlighted
Użytkownik
7 0 1

1.

resetowałem do ustawień fabrycznych przez komuter, potem wpisywałem od nowa hasło sieci itp z naklejki - czy to to samo co przytrzymanie guzika 30sek?

2.

nie wiem czy to ma wpływ i czy wiąże się z tym problemem o którym piszę: zazwyczaj po radiu uzyskuje ok 200Mbps, czasami zwalnia do 54Mbps

3.

w telefonie kom. przy włąściwościach sieci wifi zazwyczaj widzę prędkość sieci:433Mbps, czasami jednak spada do 72 lub 54 - jak wyżej czy to się może wiązać z tym trybem awaryjnym który diagnozuje connet box?

Highlighted
Tytan
2528 553 123

1. Powinno to być to samo, ale dla pewności lepiej przytrzymaj guzik reset przez 30 sek bo może twardy reset przez GUI CB nie czyści wszystkiego

2 i 3. Może tak być aczkolwiek to jednak Wi-Fi więc może poprostu eter jest zapchany? Rozdziel SSID sieci 2,4 GHz i 5 GHz na osobne

Highlighted
Użytkownik
7 0 1

ok dziękuję za pomoc, zrobię tak jak piszesz jeśli nie pomoże złożę wniosek o wymianę egzemplarza connet box-a

Highlighted
Użytkownik
7 0 1

Connect Box został wymieniony, na miejscu serwisant sprawdzał:

1.Czy przuczyną może być min: trójnik rozdzielający sygnał na dekoder Horizon i router Connect Box - trójnik okazał sie być ok

2.Czy w szafce instalacyjnej wszystko ok - było ok

3.Parametry usług- było ok

po wymianie Connet Boxa tj od 13.08 nie odnotowałem podobnych problemów.

Moderator
30 22 14

@natkona skoro potwierdzasz, że po wymianie modemu problem nie występuje to zamykam temat