UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ConnectBox

Highlighted
Tytan
2680 572 129

Re: Connect Box problem z prędkością 500Mb.

Sprawdź na innym komputerze (po kablu of course ) czy też są takie problemy

Highlighted
Użytkownik
14 0 0

Ok, na moim komputerze Dell E5520 poszło:

Nr ID pomiaru Data i czas Opóźnienie Pobieranie Wysyłanie Operator Certyfikacja Opcje
14756839532020/04/14 16:33:419 ms503.22 Mb/s29.73 Mb/sUPC PolskaTAK szczegółypomiaru: 2020/04/14 16:33:41

Więc wydaje mi się, że chodziło o to że u Tescia tylko dwa procesory ma sprzet i chyba nie wyciaga takiego Internetu. To mogę zrozumieć, ale nie że 3 metry dalej i dwie ściany po drodze Wifi jest takie że mam 35Mb - nie wiem czy Connect Box jest tak słaby czy coś nie tak ustwaiłem z Wifi?

Highlighted
Tytan
1188 618 112

To jest wifi, brak gwarancji jakichkolwiek prędkości.

-------------------------------------------
Highlighted
Użytkownik
14 0 0

Rozumiem - ale myślałem, że na tym urzadzeniu nie ma takiej straty jakości Wifi, bo sygnał jest dość silny. Niestety myliłem się i sama siła sygnału nie gwarantuje szybkości połączenia.

Highlighted
Tytan
2680 572 129

Zaraz, czegoś tu nie rozumiem. Na początku pisałeś, że nie osiągasz 500Mb po kablu, teraz piszesz, że tyle nie osiągasz po Wi-Fi. To jak to w końcu jest? Problem jest po Wi-Fi czy po kablu? Jak po Wi-Fi to cóż. Trudno jest osiągnąć 500Mb po Wi-Fi, trzeba mieć kartę Wi-Fi 5 GHz z 802.11ac z 2 antenami 5 GHz która umie wynegocjować min 867 Mb

Highlighted
Użytkownik
14 0 0

W pokoju mam extender i dopiero jak wymusiłem na Connect Box sygnał 5Ghz i tryb ac jest lepiej - obecnie prędkość z 35-40mb sięga 90Mb. Teraz trzeba pomyśleć w jaki router z Wifi 5GHz zainwestować.

Highlighted
Użytkownik
14 0 0

Rzeczywiście nie zrozumiałeś - wziołem lapka w rekę i podpiołem się w pokoju u Tescia gdzie stoi Connect Box - wyniki wyszły prawidłowe jak wczesniej przesłałem. Niestety ja sam przebywał w pokoju, który jest odzielony wąskim korytarzem i dwiema ścianami - nie łącze się z Connect Box bezpośrednio tylko przez extender D-link DAP-1635. Teraz jak wymusiłem z Connect Box sygnał ac wychodzi juz nieźle - ale by była konkretna prędkośc widac trzeba konkretny sprzęt. 

Highlighted
Tytan
2680 572 129

Nie zrozumiałem bo wcześniej nic o extenderze nie wspomniałeś. Przede wszystkim podmieniłbym ten extender na jakiś normalny AP z 5GHz i z wifi ac (oczywiście ów AP ma mieć układ anten 2x2 jeśli chcesz się zbliżyć do 500 Mb po Wi-Fi)

Highlighted
Zawodowiec
272 43 11

@dobosz23 

Jeżeli możesz sobie pozwolić na wydanie większej gotówki polecam rozwiązania Asusa.

Minimum RT-AC68U po droższe urządzenia. Przyszłościowo najlepiej już z standardem 802.11ax

Highlighted
Użytkownik
14 0 0

Dzieki za pomoc - mam wrażenie, że problem nie jest w moim extenderze, ale w Connect Box-ie i jego dystrybucji Wifi - jutro sprawdzę jaką prędkość osiągnę w tym samym pomieszczeniu  co router bez żadnych przeszkód. Z tego co pisali inni użytkownicy wyczytałem, że strasznie gubi moc w im większej od niego odległości - zastanawiam się czy takie Xaomi z jednej strony i mój extener z drugiej nie poradza sobie lepiej.