UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ConnectBox

ROZWIĄZANE
Użytkownik
4 0 0

Connect Box - problem z prędkością

Witam,

Mam od niedawna wykupiony pakiet Fiber300  300 Mbps.

Connect Box podłączony do komputera(stacjonarka) ethernetem.

W menu routera w liście podłączonych urządzeń widnieje komputer ale w zakładce "prędkość" widnieje 100 Mbps i takie wartości pokazują testy łącza.

Kasrta sieciowa to zintegrowany RealTek RTL8111DL  10/100/1000

Ktoś poradzi w czym jest problem?

8 ODPOW. 8
Profesor
1621 418 83

Re: Connect Box - problem z prędkością

Czy możesz wymusić na karcie link 1 Gb?

https://zanimnapiszesz.info
Użytkownik
4 0 0

Tzn.? Niestety w kwestiach sieciowych nie jestem zbytnio lotny.

Dodam tylko, że w statusie połączenia w Windowsie również widnieje wartość 100Mbps.

Profesor
1621 418 83

Już mówię:

1. Uruchom Eksplorator Windows (taki program na którym wyświetlają się dyski)

2. Po lewej stronie kliknij PPM na Komputer i wybierz Właściwości

3. Po lewej stronie kliknij LPM menedżer urządzeń

4. Rozwiń listę z kartami sieciowymi (kliknij + przy pozycji Karty sieciowe)

5. Tam kliknij PPM na swoją kartę sieciową (może się to nazywać Realtek PCIe GbE Family Controller) i kliknij Właściwości

6. Tam na górze wybierz kartę Zaawansowane

7. Znajdź pozycję Szybkość i duplex i ją wybierz

8. Tam w polu Wartość zobacz czy masz pozycję o nazwie 1.0 Gbps pełny duplex (czy jakoś tak)

Profesor
1380 608 54

@Raffelsnapisał(a):

Connect Box podłączony do komputera(stacjonarka) ethernetem.

Przewód ethernet jaki, jak zarobione końcówki, gotowiec czy robiony ręczne, sprawdzane na innym przewodzie?

Standard RJ45 T-568A T-568B?

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Użytkownik
4 0 0

Duplex ustawiony był na auto, zmieniłem na 1Gbps ale to nie pomogło.

Pomogła za to zmiana kabla ethernetu - mam w sumie 3, na 2 pokazuje wartość 100Mbps, trzeci okazał się "sprawny", bo pokazuje 1Gbps.

Wszystkie kable były gotowcami, dwa były dołączane do routerów(Netgear), jeden kupiony w jakimś sklepie komputerowym, stąd moje zdziwienie.

Swoją droga nie sądziłem, że kabel Ethernet też może różnić się przepustowością.

W każdym razie, dzięki wielkie za pomoc Panowie.

Użytkownik
4 0 0

Zanim zamkniecie jeszcze jedno pytanie, bo obecnie mam wpięty CAT5e - Czy CAT6 również można podpiąć sieciówkę z Connect Boxem?

Profesor
1621 418 83

Oczywiście, że tak. Bez żadnych problemów Connect Box powinien taki kabel obsłużyć

Profesor
1380 608 54

@Raffelsnapisał(a):

Swoją droga nie sądziłem, że kabel Ethernet też może różnić się przepustowością.

Dobry jakościowo przewód cat 5e nie ma większych problemów z przepustowością powyżej 1Gb  

Problemem w Twoim przypadku było pewnie nieprecyzyjne "zalanie" wtyczek w fabryce a dokładnie nie podłączenie jednej z 8 zył z 4 par sręconych przewodów (fuszerka już w fabryce).

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.