UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ConnectBox

Highlighted
Użytkownik
18 0 0

Re: Connect Box - Wifi przerywa

Screenshot_20200510-165301_WiFi Analyzer.jpg

Screenshot_20200510-165523_WiFi Analyzer.jpg

Highlighted
Tytan
2679 572 129

Zaraz, chwila. Na screenach na 5 GHz jest spokój na kanałach od 40 do 48, ale Ty piszesz, że próbowałeś na 40 i 44 i też Wi-Fi Ci przerywa. Mógłbyś napisać jakie urządzenia łączą się u Ciebie z 5 GHz? Wiem, że sprawdzałeś na innym routerze, ale czy mógłyś sprawdzić na jeszcze innym routerze lub hotspocie jak wygląda sytuacja z 5 GHz? Bo 2,4 GHz u Ciebie to śmietnik, ale na 5 GHz masz spokój dlatego warto dokładnie ten temat obadać

Highlighted
Użytkownik
18 0 0

Wspominałem o tym w piątek, sprawdzałem wszystkie kanały do 48 włącznie i na każdym mnie rozłączało. Do tej pory 2,4Ghz miałem zupełnie wyłączone, a do 5Ghz miałem podłączone: 2 laptopy, telefon, telewizor, ps4 i chromecast audio. Innego routera z 5Ghz właśnie nie mam bo od razu bym to sprawdził :/ Z hotspotem to co masz na myśli, żeby z telefonu udostępnić net po 5Ghz i zobaczyć czy jego nie rozłącza?

Highlighted
Tytan
2679 572 129

@m1et napisał(a):

Z hotspotem to co masz na myśli, żeby z telefonu udostępnić net po 5Ghz i zobaczyć czy jego nie rozłącza?

Tak, dokładnie. Wtedy sprawdzimy czy to sam modem nie jest wadliwy

Highlighted
Użytkownik
18 0 0

Udało mi się skombinować Archera C6 i przetestować 5Ghz. Od wczoraj od 19 od kiedy go używam, przerwało wifi jakieś 4 razy za każdym razem po 2-3 sekundy. Czyli powiedziałbym, że jest mniej przerw i są krótsze, ale są.

Testowałem na kanale 44, 802.11a/n/ac mixed, szerokość auto

Highlighted
Tytan
2679 572 129

Widocznie coś Ci zakłóca Wi-Fi, ale pechowo źródło zakłóceń jest poza Twoim mieszkaniem. Rozwiązania są trzy:
1. Zainwestować w któryś AP Ubiquiti - https://www.ui.com/products/#default

2. Polubić się z kablem. Do smartfonów są karty LAN, które będą działać z Twoim(i) smartfonem (ami) musisz przekonać się samemu, do Chromecast Audio też da się znaleźć adapter Ethernet

3. Zmienić miejsce zamieszkania   nie no żartuję 

Wybór należy do Ciebie

Highlighted
Użytkownik
18 0 0

Jakieś pomysły co to ewentualnie mogłoby być? Co może zakłócać sygnał 5Ghz i to jeszcze spoza mieszkania?

Tak czy inaczej dzięki za zainteresowanie tematem i pomoc.

Highlighted
Tytan
2679 572 129

Sygnał 5 GHz może zakłócać radar meteorologiczny, cyfrowy telefon bezprzewodowy albo jakaś inna sieć Wi-Fi w ramach której jest przeprowadzona np. transmisja z kamer albo coś równie wymagającego dla łącza

Highlighted
Inspirator
9 1 0

Jak ustawiłeś drugi router, jako AP?

Highlighted
Użytkownik
18 0 0

Nic tam nie zmieniałem, czyli został jako router

Highlighted
Inspirator
9 1 0

W jakich urządzeniach Ci przerwa? Ten drugi router ma możliwość puszczenia WiFi z powrotem do kabla?

Highlighted
Użytkownik
18 0 0

Na wszystkim co jest podłączone pod wifi. Z tego co teraz zaobserwowałem to jeśli ta przerwa trwa 2-3 sekundy to tak naprawdę jeślibym tego nie monitorował tak jak to robię ostatnio czyli nonstop to bym prawdopodobnie nawet nie wiedział, że coś się stało. Czasem jednak zdarza się, że trwa to około 10 sekund i wtedy rozłącza mnie z calli, wyrzuca mnie z gier online, muzyka na chromecascie przestaje grać.

Nie bardzo rozumiem to drugie pytanie, jakbyś mógł doprecyzować?

Highlighted
Inspirator
9 1 0

Czy możesz połączyć drugi router jako range extender, a w jego wyjście, po kablu, wpiąć kartę sieciową komputera. Powinieneś uzyskać połączenie Wi-Fi router-router i kablowo router-PC. Jeśli to nie będzie rwało, trzeba przyjrzeć się drugiej stronie, czyli karcie sieciowej.

Highlighted
Użytkownik
18 0 0

No ale skoro przerywa mi wifi na 2 laptopach, telefonie, chromecascie i ps4 to jak może to być problem po stronie karty sieciowej? Poza tym kablowo było ok już na CB, więc ewidetnie jest problem z wifi

Highlighted
Inspirator
9 1 0

Dlatego najpierw pytałem o urządzenia.