UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ConnectBox

ROZWIĄZANE
Highlighted
Inspirator
8 2 1

ConnectBox +Horizon

Witam.Czy możliwe jest podłączenie Horizona do ConnectBoxa tak aby Horizon dawal WiFi?ConnectBox w trybie modemu.

17 ODPOW. 17
GDA
Pan Abonent ;-)
1362 681 107

Re: ConnectBox +Horizon

https://pytania.upc.pl/?q=fact_1007469

---
W internecie możesz być tym kim zechcesz.
Jednak dziwne jest to, że większość ludzi wybiera bycie debilem ...
Innowator
74 50 8

Connectbox w tej sytuacji lepiej zostawić w trybie routera, bo horizon działa tylko jako access point. Chyba, że masz własny router, to wtedy do Twojego routera podpinas skrętką horizona.

Resztę podał Ci kolega @GDA , ja jedynie dodam od siebie, że później będąc w ustawieniach horizona w zakładce sieć, w zakładce status sieci na samej górze masz IP do strony konfiguracyjnej horizona (192.160.1.1 przestaje wtedy działać), a wtedy możesz normalnie sobie zmienic nazwe wifi, hasło itd

Inspirator
8 2 1

Zobaczę po pracy co z tego będzie ,chcialem zrobić tak aby ps4 podpiąć do connectboxa w trybie modemu i w tedy mam na ps4 NAT1,a Horizonem po Wifi polaczenie zrobić aby korzystać z telefonu czy tabletu

Innowator
74 50 8

Nie nie nie, robisz tryb routera i DMZ na PS4 (lub możesz pobawić się w przekierowanie portów, ale DMZ prościej i też będzie NAT1)

W trybie modemu tylko 1, słownie jeden sprzęt może być wpięty do connectboxa

Zawodowiec
140 34 3

W trybie modemu można wpiąć dwa urządzenia do CB, bo tyle daje adresów IP.

Wykładowca
849 214 36

@Informatyg Pełna zgoda z tym co piszesz, lecz w trybie modemu do CB mogą być podpięte dwa urządzenia. Oba dostaną oddzielne IP, a przynajmniej tak to działało jak korzystałem z CB.

Innowator
74 50 8

2 IP publiczne daje ? Dalej to działa ?

Myślałem, że zostało to zmienione, ale przyznam, że nigdy nie testowałem osobiście trybu modemu, a według specyfikacji tylko 1 sprzęt powinien dostać IP

Nauczyciel
608 164 8

Było pisane wiele razy że daje 2 IP w trybie bridge. Nowy Gigabox daje tak samo 2.

Zawodowiec
140 34 3

Mętlik z modemami jest, bo np. Ubee w bridge przydziela tylko jedno IP. Ale CB na pewno daje dwa.

Inspirator
8 2 1

W trybie modemu przy każdym testowaniu polaczenia  na konsoli pokazuje Nat 1,w trybie router chyba nie da rady tego ustawic aby nat 1 pokazało 

Innowator
74 50 8

Ustaw DMZ na IP konsoli normalnie w trybie routera, zadziała

Inspirator
8 2 1

Robiłem już tak ip konsoli wpisywalem w DMZ i dalej nat 2 pokazuje,ale po przelaczeniu w tryb modem i jest nat 1,ok i tak bym to zostawił ale w tedy nie mam WiFi,Horizon nie chce sie połączyć do istniejacej sieci,zastanawiam sie nad zakupem routera tylko nie wiem czy warto i czy to w ogole zadziala

Inspirator
8 2 1

Podlaczylem stary router tplink do Connectboxa  i śmiga.WiFi z tplinka tez jest,myslalem ze sie obejdzie i Horizon bedzie za tplinka pracowal a tak to nastepne urządzwnie trzeba kupić .

Profesor
1473 641 61

@maykelCK 

W takim zestawieniu (HZN i CB) HZN może być jedynie lokalnym AP.

Nie da się na HZN zrobić trybu mostu i nie da się samodzielnie przenieść internetu z CB na HZN.

CB w trybie modemu i własny router to najlepsze rozwiązanie.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.