UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ConnectBox

ROZWIĄZANE
Highlighted
Użytkownik
2 0 0

ConnectBox nie widzi niektórych urządzeń kablowych (na switchu)

Cześć forumowicze,

Po nowej instalacji przerzucam sprzęty z oranżowego FunBoxa na Connect boxa i po podłączeniu 3 urządzeń do switcha z tyłu jest widziane tylko jedno z nich.

Podłączone urządzenia to:

- Synology NAS DS216J

- Router (w trybie client) TP Link

- Cisco SPA112 bramka voip 

Tylko ostatnie jest widoczne na liście urządzeń ALE co ciekawe, NAS hula po lokalnym jako dysk sieciowy! Router nie wiem, bo nie mogę sprawdzić adresu IP.  Wszystkie urządzenia Wi-Fi są rozpoznawane prawidłowo. ConnectBoxa zresetowałem do fabrycznych. Nic nie pomogło. Skanoewałem sieć Advanced IP Scanner, widzi to samo, co Connect Box (czyli tylko bramkę voip i wifi). Wykrywanie NASa przez find.synology.com, również bezskuteczne.

Co radzicie? Dzwoniłem na infolinię, też zadziwieni

Wielkie dzięki.

Rafał

3 ODPOW. 3
Tytan
1029 593 86

Re: ConnectBox nie widzi niektórych urządzeń kablowych (na switchu)

Ja zaczal bym od zmiany na ip v4.

Czy wszystkie urzadzenia dzialaja w tej samej klasie adresowej ?

-------------------------------------------

hosting
Tytan
2196 823 72

@chalger 

Dobrze rozumiem, że prawidłowo wykrywa bramkę VOIP.

Na tym samym przewodzie sieciowym co wykrywa bramkę, podstaw teraz pozostały sprzęt - daj znać czy wykryło tamte urządzenia.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Użytkownik
2 0 0

Dziękuję za odpowiedzi. Kable sprawdzałem (zresztą były tyle co odpięte od działającej konfiguracji na innym routerze) . 

Tak jak napisał Pablo NAS miał wbity ajpik 192.168.1.x podczas gdy CB działa na zakresie 0.x i zgłupiał.

Router tp link doznał dotknięcia małego przycisku w dziurce i zrozumiał swą powinność, wię problem pewnie był też oparty o konflikt adresu.

Problem rozwiązany, dziękuję wszystkim za pomoc. 

R.