anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ConnectBox

Highlighted
Adept
1 0 0

ConnectBox - niższa prędkość na komputerze niż na innych urządzeniach

Cześć,

od jakiegoś czasu zauważyłem, że mój laptop coraz częściej ma zwolnione łącze. Posiadam pakiet internetu UPC 300 Mb/s. Na komputerze często mam w okolicach 10 Mb/s. Zresetuję komputer/router i prędkość jest normalna, w okolicach 300. Po chwili to samo. Korzystam z sieci 5Ghz, tak jak inne urządzenia w mieszkaniu. 

Zdaję sobie sprawę, że inne urządzenia będą wpływały na prędkość internetu na laptopie, ale na routerze widzę, że pobierają one praktycznie całe "pasmo" (?), kiedy laptop dostaje tylko 18 Mbps. Czy mogę ustawić jakieś ograniczenia, kierujące najwięcej akurat na laptop?

Zaznaczę, że wcześniej nie miałem takiego problemu.

Zrzut ekranu 2020-01-7 o 08.00.58.png

16 ODPOW. 16
Moderator
79 9 16

Re: ConnectBox - niższa prędkość na komputerze niż na innych urządzeniach

Spróbuj dwa inne urządzenia połacyzć na 2.4 Ghz a laptopa zostaw na 5. 

Możesz też spróbować połączyć laptop kablem.

Nie ma możliwości przekierowania większej siły sygnału na konkretne urządzenie. 

Highlighted
Inspirator
9 1 0

Witam,

Mam podobną sytuację do autor tematu, do sieci 5G miałem podłączony tylko telefon, OnePlus 7 Pro, ale odłączenie go od siebie nie pomaga spadnu prędkości na laptopie, dodakowo mam podłączone jakieś urządzenie o nazwie "COM-MID1" co to może być? jak je ogłączyć?

Dodam że na telefonie przy połaczonej sieci 5G mam prędkość około 150Mbps, a na laptopie około 10-30Mbps

Przechwytywanie(1).jpg

Highlighted
Tytan
2555 557 124

Sprawdź adres MAC tego tajemniczego urządzenia na chociażby tej stronce:

https://macvendors.com/

Highlighted
Inspirator
9 1 0

Udało się sprawdzić, "Wistron Neweb Corporation" co to może być? jak to rozłaczyć?

Highlighted
Tytan
2555 557 124

Może jakiś Twój TV? Sprawdzałeś taką ewentualność?

Highlighted
Inspirator
9 1 0

mój TV to, unknown potwierdza to również adres MAC który pokazuje że to Samsung

Highlighted
Tytan
2555 557 124

Posiadasz jeszcze jakiś TV (np.marki Panasonic)? Czy masz tylko jeden TV Samsunga?

Highlighted
Inspirator
9 1 0

Faktycznie, ojciec ma tv podłaćzony Panasonica, ale czy to by było przyczyną zamuania laptopa? przeczłącyć jego tv na 2.5G? to może pomóc?

Highlighted
Tytan
2555 557 124

Możesz spróbować, co Ci szkodzi? Na 5 GHz zostaw samego laptopa i wtedy sprawdź

Highlighted
Inspirator
9 1 0

Na zrzutach ekranu chciał bym wam pokazać wyniki, dodałem również screen z teleofnu z ten samej sicei, dlaczzego jest tak duża różnia w rędkości pomiedzy teleofnem a laptoprem?

Laptop to: Legion Y530

83242275_163472201551699_3127992559616393216_n.jpgPrzechwytywanie.JPGPrzechwytywanie2.JPG

Highlighted
Tytan
1143 608 106

Antywirus, firewall , inne oprogramowanie?

Jeżeli na tej liscie twoj komputer ma opis desktop.... To pplaczrnie zestawia w miare niezłe

-------------------------------------------
Highlighted
Inspirator
9 1 0

tak desktop to masz pacjent, firewalla nie posiadam, ani innych podobnych programów a antywirus jest systemowy od Windows 10, właśnie zainstalowałem i przeskanowałem system programami AdwCleaner oraz Malwarebytes lecz nic nie znalazły. Mamy jeszcze jakieś pomysły na rozwiązanie problemu?

Highlighted
Tytan
2555 557 124

Sprawdź prędkość na https://pro.speedtest.pl/

Oczywiście z uwagi na fakt, że problem niskiej prędkości jest po Wi-Fi to test nie będzie certyfikowany jednak może samo narzędzie wyłapie jakieś inne czynniki wpływające na zaniżoną prędkość dlatego warto sprawdzić

Highlighted
Inspirator
9 1 0

Problem dotyczy tylko laptopa, na stornie którą polecasz pokazujesz prędkośc około 10Mb/s, na sama strona na tej samej sieci WF-FI na telefonie pokazuje prędkość około 150Mb/s, problem z prędkością internetu na WF-FI występuje tylko na laptopie, od kilku nastu dni, wcześniej nie było takiego problemu.