UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ConnectBox

Użytkownik
2 0 0

ConnectBox+TP-Link TL-WA850RE ustawienie filtrowania po MAC - WiFi

Witam

ConnectBox do niego podpięty po WiFi Reapeter TPLinka WA850RE. Wszystko działa jak należy aż do czasu kiedy to na ConnectBoxie chce włączyć reguły filtrowania MAC (zakładka WiFI).

Po włączeniu reguły połączenie do Repetera zostaje zerwane.

Macadres repetera dodany w zakładce bezpieczeństwo (wifi)

Ktoś się spotkał z podobnym problemem lub jeszcze lepiej ma repeter Tp i mu to działa ?

pozdrawiam
Adam

2 ODPOWIEDZI
Profesor
1291 586 48

Re: ConnectBox+TP-Link TL-WA850RE ustawienie filtrowania po MAC - WiFi

@Adamusnapisał(a):

Wszystko działa jak należy aż do czasu kiedy to na ConnectBoxie chce włączyć reguły filtrowania MAC (zakładka WiFI).

Po włączeniu reguły połączenie do Repetera zostaje zerwane.

Witamy na naszym forum.

Dlaczego filtrowanie MAC robisz na CB a nie w TP Linku?

Jaki cel owego filtrowania?

Przecież w tym TP Linku mamy opcję Kontrola Dostępu i tam możemy zablokować/zezwolić danemu sprzętowi do sieci generowanej ze wzmacniacza się podpiąć.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Użytkownik
2 0 0

Re: ConnectBox+TP-Link TL-WA850RE ustawienie filtrowania po MAC - WiFi

Filtrowanie robię na CB i TPLinku dlatego ,że urządzenia po wifi moga podłączyć się  i do CB i Do TPLinka (CB ogarnia jedna cześć mieszkania a TP drugą ). Tak więc trzdeba ustawić i tu i tu.

Filtrowanie robię od zawsze bo lubię być przesadnie ostrożny, takie zboczenie zawodowe . Chce mieć jak największą pewność że urządzenia w sieci są tylko moje a goście... mają osobną sieć w wyłączeniem mojego LANu

Nadal nie mam pojęcia czemu CB po dodaniu reguły przepuszczania Maca nadal blokuje TPLinka w trybie repetera.

Narazie obszedłem problem ustawiając TPLinka w tryb AP. Co trochę mnie drażni bo musiałem podłączyć go w innym pomieszczeniu. Plus taki, że TPLink nie miksuje mi adresów MAC jak to mają w zwyczaju repetery i miałem mniej wpisywania.

Gdyby ktoś miał pomysł czemu repeter nie działa przy włączonym filtrowaniu....