UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ConnectBox

ROZWIĄZANE
Inspirator
6 4 0

ConnectBox - zrywa połączenie na 5GHz

Witam,

Od niedługiego czasu borykam się z problemem zrywania połączenia na ConnectBoxie na częstotliwości 5GHz. W stacjonarce posiadam kartę sieciową Asus PCE-AC 51 obsługującą 802.11ac (nie wiem czy to istotne Win10). 
Tutaj właśnie pojawia się problem, bo bez przyczyny potrafi rozłączyć mi z siecią 5GHz, gdzie 2,4GHz działają normalnie. Internet zrywa w zupełnie losowy sposób, albo po 10 minutach, albo po max 24godziny (przez ostatni tydzień nie wytrwał mi dłużej). Niestety na 2,4 nie mogę sobie pozwolić bo w eterze łapie mi zbyt wiele sieci (mieszkanie w bloku), gdzie potrafi bardzo spowolnić internet. 
Probowałem:
-Reset do ustawień fabrycznych codziennie,

-Zmiana kanału na 36, 100 i 124 (nie pomaga) wraz ze zmianą zakresów.

-Na sieci 5GHz w bloku nie ma więcej użytkowników

Macie jakiś patent na ten swój ConnectBox? 

@Edit - 10 minut przed pisaniem tego posta udało mi się połączyć z 5GHz (full zasięg). Zaraz po opublikowaniu internet rozłączyło i znów mogę jedynie korzystać z 2,4GHz. 

23 ODPOWIEDZI
Zawodowiec
498 122 22

Re: ConnectBox - zrywa połączenie na 5GHz

@Przemyslaw. A problem dotyczy tylko jednego urządzenia czy wszystkich które łączą się na 5ghz. 

Inspirator
6 4 0

@zylx - ciężko mi stwierdzić bo telefon jak i laptop nie są w stanie korzystać z 5GHz. 

Zawodowiec
498 122 22

To ciężko będzie sprawdzić, czy to problem z AP czy z twoim laptopem. Możesz spróbować wyłączyć ac dla 5ghz w routerze i zobaczyć, czy to oś zmieni. 

Inspirator
6 4 0

@zylx - wyłączyć ac? Nie bardzo załapałem. 

Postaram się potwierdzić czy na jednym urządzeniu czy na wszystkich.

PS. Wi-Fi z kartą sieciową j/w mam przy stacjonarnym pc  

Zawodowiec
498 122 22

Dobra, nieważne. Chodziło mi bu dla testów wyłączyć tryb 802.11ac i zostawić tylko tryb 802.11n, ale widzę, ze w Compalu nie da się tego zrobić... Potwierdź czy problem występuje tylko na laptopie czy an wszystkich urządzeniach. 

Inspirator
6 4 0

@zylx - tak, nie da się przełączyc na n. jedynie w wersjach mieszanych, lub sztywno ac. 

Ok. To dzięki na tą chwilę za radę  

Naukowiec
1162 549 42

@Przemyslaw napisał(a):

Witam,

(nie wiem czy to istotne Win10). 

No to nie jesteś jedyny.

Na Elektrodzie jest więcej takich jak Ty - nie wskazuje to na winę CB (inne osoby mają tam inny sprzęt i mają podobnie problemy).

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Użytkownik
12 0 0

@KOCUREK1970

Ja nadal wskazuję na winę CB. Nie mam Windows na żadnym komputerze a problem z gubieniem sieci również u mnie występuje.

W biurze, na zupełnie innym urządzeniu dostępowym (Zyxel od Orange) nie ma żadnych problemów z działaniem sieci 5Ghz na tych samych komputerach i telefonach, na których domowe CB od UPC cały czas tą sieć gubi...

Highlighted
Profesor
1377 396 73

@mlask napisał(a):

Nie mam Windows na żadnym komputerze a problem z gubieniem sieci również u mnie występuje.

W takim razie na wszystkich tych kompach jakie masz dystrybucje linuxa? No chyba, że to MacBooki

https://zanimnapiszesz.info
Omnibus
425 94 6

Z tym 5GHz jest dziwna sprawa, bo u mnie np. bardzo długo wyszukuje sieci 5GHz jak włączę wifi w telefonie, a sieć 2.4GHz jest widoczna od razu, co skutkuje, że urządzenia które obsługują 5GHz i mają tylko tą sieć zapamiętaną, długo łaczą się z wifi w domu.

Z tym, że u mnie jak już się połączy to nie zrywa połączenia w zasięgu sieci.

Użytkownik
12 0 0

@MrPepka

Komputery i telefony Apple, przede wszystkim. Komputery z Debianem są połączone po kablu.

Naukowiec
1162 549 42

@mlask napisał(a):

W biurze, na zupełnie innym urządzeniu dostępowym (Zyxel od Orange) nie ma żadnych problemów z działaniem sieci 5Ghz na tych samych komputerach i telefonach, na których domowe CB od UPC cały czas tą sieć gubi...

A to wcześniej, od samego początku też gubiło?

Trzeba też pamiętać, że 5 GHz w zabudowie pracuje zupełnie inaczej niż 2,4 GHz i ma tu kolosalne znaczenie gdzie owa sieć 5 GHz pracuje.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Użytkownik
12 0 0

@KOCUREK1970

Gdyby gubiło od samego początku, to bym już dawno klientem UPC nie był... Problem zaczął się kilka miesięcy temu - po jakimś update CB.

Naukowiec
1162 549 42

@mlask napisał(a):

Problem zaczął się kilka miesięcy temu - po jakimś update CB.

A to update był tylko u Ciebie?

Przecież update dostało około jeśli się nie mylę 0,5 mln sztuk CB.

I czekałeś z tymi rewelacjami kilka mc?