UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ConnectBox

Użytkownik
3 0 0

Degradacja usług (Tylko US) + Słabe pobieranie po WiFi

Cześć.

Od niedawna posiadam Internet od UPC - 150. + Pakiet Telewizyjny Start. 

Po kablu wszystko śmiga jak trzeba, natomiast po WiFi jest bardzo słaba prędkość pobierania. Po kablu prawie wyciągam 150Mbps natomiast po WiFi ok. 10 Mbps. 

Zauważyłem też problem po zalogowaniu do Routera. - Degradacja usług (Tylko US).

Podsyłam kilka screenów. Jeśli mógłby ktoś coś doradzić to byłbym wdzięczny  

Kanał zwrotny.pngPodłączone.png

8 ODPOW. 8
Zawodowiec
222 64 6

Re: Degradacja usług (Tylko US) + Słabe pobieranie po WiFi

@marcion1408 
Teoretycznie przy takim sygnale US modem powinien zalogować się na 4 kanały, ale skoro masz komunikat o degradacji US to zrób zgłoszenie telefonicznie lub przez czat. Przy okazji sprawdź sobie w MOJE UPC, czy w Twojej lokalizacji są planowane jakieś prace modernizacyjne.

Co do problemów z Wi-Fi podałeś za mało danych. Polecam lekturę sąsiedniego wątku: https://forum.upc.eu/t5/connectbox/problem-z-polaczeniem-5-ghz/m-p/27485#M4788

Profesor
1716 407 93

Normalnie to bym stwierdził, że Wi-Fi działa różnie i, że u Ciebie jest zapchany eter albo masz zbyt słaby sygnał na 5 GHz, ale urządzenia połączone po Wi-Fi wynegocjowały całkiem dobre prędkości to te 10 Mb/s coś nie pasuje. Na sam początek więc wyłączyłbym IPv6 (https://forum.upc.eu/t5/dyskusja-ogolna/czy-da-sie-wylaczyc-ipv6-przez-asystenta-pomocy/m-p/6368#M24...)

https://zanimnapiszesz.info
Użytkownik
3 0 0

Niestety nie mogę zmienić protokołu na chwile obecną.

" Zmiana protokołu IPv4 będzie możliwa w czasie kontaktu z naszym Ekspertem " 

````

Dlaczego na liście podłączonych urządzeń, komputer po kablu "ma" przytpisaną największą prędkość ?

Zrobiłem reset routera. Problem z Degradacją zniknął. I pojawiły się 4 kanały. 

Kanał zwrotny2.png

Pytranie czy tak mi zostanie, czy będzie wymagany co jakiś czas reset... Na co dokładnie wpływa ta Degradacja ? Tak w kilku prostych słowach / zdaniach ?

Wracając do tematu wolnego WiFi. Zmiana na v4 faktycznie może coś dać? A może pozmieniać kanały ? 

@Edit.

Udało się zmienić na IPv4.

Zlecenie zostało przyjęte do realizacji, w czasie godziny nastąpi zmiana na starą wersję protokołu IPv4. Po tym czasie konieczne jest wykonanie resetu urządzenia cienkim narzędziem (np. wykałaczką bądź spinaczem) przycisku znajdującego się w małym otworze z tyłu modemu, opisanym jako RESET..

Czy IPv4 faktycznie może wpływać na prędkość po WiFi ?

Profesor
1716 407 93

Kanały na 5 GHz możesz spróbować pozmieniać, możesz też zmienić szerokość kanału. Co do zmiany na IPv4 to może coś dać jak Twoje urządzenia nie współpracują dość dobrze z IPv6

Użytkownik
3 0 0

Za godzine zobaczymy po zmianie na IPv4.

Rozumiem, że ustawieniach Karty Sieciowej będzie to najłatwiej sprawdzić ? Jakiś konrketny parametr ?

Jeśli te zmiany nie pomogą, to rozumiem, że ostatnią deską ratunku odnośnie prędkości WiFi zostaje pomoc techniczna..

Profesor
1716 407 93

Jeżeli zmiana na IPv4 nie pomoże to można spróbować zmienić kanał lub jego szerokość, można też zmienić tryb Wi-Fi na inny. Można też spróbować wyłączyć Wi-Free

Zawodowiec
222 64 6

@marcion1408napisał(a):

Na co dokładnie wpływa ta Degradacja ? Tak w kilku prostych słowach / zdaniach ?

Taki komunikat oznacza problem w kanale zwrotnym i to może negatywnie wpływać na działanie usługi internetowej. Po restarcie masz modem zalogowany na 4 kanały z dobrym sygnałem, jeśli taka sytuacja utrzyma się to znaczy, że wszystko w porządku. Natomiast jeżeli znowu pojawi się komunikat o degradacji - rób zgłoszenie.

Profesor
1533 608 62

@marcion1408napisał(a):

Dlaczego na liście podłączonych urządzeń, komputer po kablu "ma" przytpisaną największą prędkość ?

Bo tylko połączenie przewodowe nie jest zależne od uwarunkowań zewnętrznych jak wifi.
Jeśli karta LAN w komputerze jest 1Gb, jeśli port w routerze jest 1Gb i przewód LAN spełnia wymogi cat5e - to nie ma możliwości by link zestawił się niżej.

A wifi działa jako wynik sumaryczny wszystkiego co ma na wifi wpływ - a ma sporo rzeczy wpływ: zawalony eter, grubość ścian, z czego zrobione, czy wytynkowane czy gipsowane, ile w ścianach zbrojenia itd

Sieć wifi działa tak wydajnie jak jej najwolniejszy dowolny element.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.