UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ConnectBox

Highlighted
Inspirator
7 1 1

Długie wczytywanie treści

Mam od mniej więcej dwóch miesięcy problem z wczytywaniem się stron internetowych.Problem polega na tym, że czasem jest normalnie, wpisuje sie adres i od razu strona internetowa działa, a czasem wczytuje się od 5 do 20 sekund lub ewentualnie zrywa połączenie w najgorszym przypadku, tyczy się to każdego serwisu, tak samo w przypadku wif. raz działa normalnie, raz coś się zawiesza. W telefonie mam dwie karty orange i plus i nie występuje taki problem w najmniejszym stopniu, wszystkie urządzenia podpięte pod wifi lub kabel internetowy mają ten sam problem. Oczywiście resetowałem modem, ale to nic nie dało. Diagnostyka internetu przez stronę UPC tez nie wskazuje na żaden problem.

7 ODPOW. 7
Highlighted
Tytan
2678 572 129

Re: Długie wczytywanie treść.

Highlighted
Inspirator
7 1 1

Po wybraniu tej opcji, wyskakuje mi komunikat "Konfiguracja Twojego sprzętu jest prawidłowa, usługa powinna działać prawidłowo, skontaktuj się z naszym Ekspertem." Czyli mam rozumieć, że trzeba bezpośrednio skontaktować się z konsultantem i zrobić to ręcznie?

Highlighted
Tytan
2678 572 129

Najprawdopodobniej tak

Highlighted
Inspirator
7 1 1

Cóż, dzowniłem i konsultat przełaczył mnie do inżyniera, jakieś zabiegi tam zdalnie robił, zminił jakieś pasmo między innymi, faktem jest że jest odrobine lepiej, ale kluczowego problemu nie rozwiązało, dalej ładuja się losowo strony dłużej, ale troche krócej niż wcześniej, jednak to nie się nie umywa do mobilnego internetu od plusa i orange, który działa po prostu bez zarzutu.

Highlighted
Tytan
Tytan
2308 1037 191

Zrob test certyfikowany

https://pro.speedtest.pl/

-----
Mediamoduł CI+| Giga Connect Box | Horizon BOX | Horizon GO | Horizon TV
Highlighted
Inspirator
7 1 1

Ja robiłem już takie testy i na aplikacji w smartfonie i na wielu włącznie ze speedtestem i w ty przypadku wygląda to tak.

prędkość pobierania 381.48 Mb/s
prędkość wysyłania 29.26 Mb/s
Ping 18

Z pobieraniem plików nie mam problemów, ale ze wczytywaniem stron, to jest dramat. Gdyby to tyczyło się jeszcze tylko komputera, to można by wnioskować, że coś z komputerem, ale jeśli tak samo jest z wifi, to raczej wyklucza przyczynę związaną bezpośrednio z komputerem.

Highlighted
Tytan
2678 572 129

Czy wyłączyłeś to IPv6 czy nie? Sprawdź w panelu modemu (192.168.0.1, hasło na naklejce pod modemem) czy masz pozycję "Tryb pracy modemu", jak jej nie masz to cały czas działa Ci IPv6