anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ConnectBox

ROZWIĄZANE
Highlighted
Użytkownik
9 0 0

Drukarka WiFi nie może uzyskać połączenia z routerem

Witajcie,

Kupiłam drukarkę Xerox Phaser 3020 i mam problem z jej użyciem bez podłączania kabla. Otóż

próbuję parować router i drukarkę poprzez naciśnięcie przycisków WPS na obu urządzeniach. Drukarka po kilkunastu sekundach drukuje raport  z konfiguracji. Wydaje mi się., że to problem zbliżony do tego z innego wątku: link 

image_40037873.JPG

Mianowicie, drukarka próbuje uzyskać "na sztywno" adres bramy. Co mogę zrobić w takim przypadku?

12 ODPOW. 12
Highlighted
Zawodowiec
220 42 8

Re: Drukarka WiFi nie może uzyskać połączenia z routerem

@Aga22 

Konfigurator bezprzewodowy
Podczas instalowania drukarki Phaser 3020BI możesz skorzystać z programu Xerox Easy Wireless
Setup, który został automatycznie zainstalowany wraz ze sterownikiem drukarki w celu konfiguracji
ustawień łączności bezprzewodowej.
Aby uruchomić program:
1. Wybierz Start > Programy lub Wszystkie programy > Drukarki Xerox > Xerox Phaser 3020 >
Xerox Easy Wireless Setup.
2. Podłącz drukarkę do komputera za pomocą kabla USB.
Uwaga: Podczas instalacji drukarka musi zostać na chwilę podłączona za pomocą kabla USB.
3. Naciśnij przycisk Dalej.
4. Po podłączeniu urządzenia do komputera za pomocą kabla USB, program wyszuka dane WLAN.
5. Po zakończeniu wyszukiwania wyświetlone zostanie okno Select Wireless Network (Wybierz sieć
bezprzewodową). Wybierz sieć z listy.
6. Kliknij przycisk Advanced Setting (Ustawienia zaawansowane), aby skonfigurować ustawienia
sieci bezprzewodowej.
7. Kliknij przycisk Dalej. Zostanie wyświetlone okno Wireless Network Security screen
(Zabezpieczenia sieci bezprzewodowej).
8. Wypełnij pole Network Password (Hasło sieciowe) i kliknij przycisk Next (Dalej).
9. Kliknij przycisk Finish (Zakończ) po ukończeniu instalacji.

Highlighted
Tytan
2259 1030 190

@Aga22 dokladnie tak jak napisal @MarcinONY 

najpierw musisz skonfigurowac drukarke za pomocą komputera aby pojawila sie w sieci widoczna po wifi 

potem mozesz ja odlaczyc i ustawic gdziekolwiek bo rzeczywiscie zacznie dzialac po wifi

-----
Horizon | CI+| Giga Connect Box
Highlighted
Użytkownik
9 0 0

Dzięki Panowie!

Zapomniałam napisać, że korzystam z Linuksa i dla niego chyba nie ma tego programu o którym mówicie. Czy jest możliwość konfiguracji w samych routerze?

PS. Próbowałam korzystać z maszyny wirtualnej z Windowsem, ale nie udało się połączyć z drukarką poprzez usb.

Highlighted
Tytan
2578 565 125

Dla Linuxa znalazłem rozwiązanie na tej stronie (zadziałało na Ubuntu 18.10):
https://askubuntu.com/questions/928888/install-xerox-phaser-3020-printer-wifi-on-16-04-lts

Highlighted
Użytkownik
9 0 0

Tak, widziałam to, ale problem jest taki, że raport konfiguracji nie podaje mi SSID.

Highlighted
Zawodowiec
220 42 8

@Aga22 

Czy jak podłączysz drukarkę kablem USB to pod linuxem w przeglądarce możesz wejść na WebServer (panel administracyjny) drukarki?

Highlighted
Użytkownik
9 0 0

Już sprawdzam.

Próbowałam połączyć się z http://169.254.129.7/ (adres ze zdjęcia z pierwszego postu), ale nie udało się. Ping tak samo:

--- 169.254.129.7 ping statistics ---
5 packets transmitted, 0 received, 100% packet loss, time 4050ms

Highlighted
Zawodowiec
220 42 8

@Aga22 

Hmmm.... a czemu funkcja WPS nie działa? Rozumiem, że Twój główny router to Connect Box?

Naciśnij guzik WPS i przytrzymaj go przez około
10 sekund, aż zielona kontrolka zacznie powoli migać.

Naciśnij guzik WPS na Connect Boxie.

Edit: A spróbuj jeszcze podłączyć do USB kablem drukarkę i wydrukować stronę z konfiguracją drukarki.

Highlighted
Użytkownik
9 0 0

Chyba nie do końca rozumiem

Mam Connect Boxa, a oprócz niego żadnego innego urządzenia typu router. Czyli moim routerem jest CB, tak?

Zrobię tak: wyłączę i włączę drukarkę. Następnie nacisnę przycisk WPS na CB przez 10 sekund, potem nacisnę WPS na drukarce i przytrzymam przez parę sekund, aż zacznie się swięcić. Niech oba urządzenia spróbują się połączyć.

Po paru minutach ponownie nacisnę WPS i przytrzymam przez ok. 10 sekund żeby wydrukował się raport.

Jeśli coś robię źle, to proszę o wskazówki.

------------

Udało się. Ale nie wiem do końca jak. Nacisnęłam przycisk WPS na drukarce przez ok 4 sekundy, a potem WPS na CB przez jakieś 2 sekundy. Po 1-2 drukarka sama wydrukowała mi raport konfiguracji. MIałam cały czas podpięty kabel USB.

Ustawienia WPS mam takie jak niżej:

Clipboard 1.jpg

Ustawienia DHCP:

Screenshot from 2020-03-25 19-28-15.png

Oraz ustawiłám kiedyś na sztywno adres dla drukarki (MAC):

Screenshot from 2020-03-25 19-29-33.png

Minusem jest to, że teraz mój komputer widzi tylko sieć 2.4G, a mam także 5G.

Jak mam poprawnie dodać drukarkę, żebym umiała to zrobić bez Waszej pomoc? I chciałabym korzystać z WiFi poprzez 5GHz.

-----

Uwaga, sieć Wifi 5G pojawiła się - komputerowi udało się połączyć.

Highlighted
Tytan
1150 609 108

edit

-------------------------------------------
Highlighted
Zawodowiec
220 42 8

@Aga22 

A więc już wszystko działa?

Highlighted
Użytkownik
9 0 0

Tak, dziękuję bardzo. Ale chciałabym wiedzieć w jaki sposób mogę ponownie ustawić drukarkę, gdyby zaszła taka potrzeba.