UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ConnectBox

Inspirator
4 2 1

Duża liczba "Post RS Errors" na kanale 24

Witam,

Po niedawnej przesiadce z łącza 120 Mbit/s na 500 Mbit/s zaniepokoiła mnie duża liczba błędów typu "Post RS" na kanale 24 w stosunku do pozostałych kanałów. Jak widać na załączonych screen'ach poziom sygnału jak i SNR utrzymuje się w normie. Dlatego chciałbym się dowiedzieć czy to normalny obajw? Jeżęli nie, to co może powodować taki problem? Jaki powinien być stosunek błędów typu "Pre RS" do "Post RS"?

Zwróćcie uwagę na fakt, że drugi w koleności kanał z większą ilością błędów typu "Post RS" ma taki sam, najniższy poziom sygnału (1 dBmV) i bardzo podobne SNR (34, 35 dB).

connect_box.jpgconnect_box2.jpg

Pozdrawiam,

Dark0

6 ODPOW. 6
Tytan
2337 534 105

Re: Duża liczba "Post RS Errors" na kanale 24

Nie masz założonego filtra w skrzynce? Zresztą jedynie co pomoże to wezwanie serwisu UPC

https://zanimnapiszesz.info
Tytan
2062 813 71

@Dark0

Za duży rozstrzał w "poziomie sygnału dBmV" - może się okazać, że będzie przewód łączący skrzynkę z Twoim modemem lub splitterem do wymiany.

Można też spróbować pominąć splitter (zakładam, że to Teleste?) i podłączyć modem bezpośrednio pod sygnał UPC i sprawdzić czy nadal jest taki wielki rozstrzał.

Tak czy inaczej musisz wezwać serwis UPC.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Inspirator
4 2 1

@MrPepka@KOCUREK1970

Dzięki za Wasze sugestie. Wezwałem technika z UPC. Rzeczywiście był zainstalowany filtr w skrzynce. Zdemontowanie go spowodowało podniesienie siły sygnału. Nie poprawiło to jednak problemu z "rozstrzeleniem". Technik stwierdził, że kabel prowadzący do mieszkania jest "za cienki", co powoduje pojawianie się błędów. Wygląda na to, ze pomóc tutaj może jedynie wymiana kabla na taki z grubszym oplotem.

Czy może ktoś wymieniał w ostatnim czasie instalacje i może polecić konkretny kabel? Byłbym wdzięczny za link.

Zastanawiałem się też nad przejściem na łącze 300Mbit/s. Czy ktoś wie ile kanałów jest zestawionych przy tej prędkości?

Tytan
2062 813 71

@Dark0

Wezwij ponownie serwis - za 50 zł zrobią tam wszystko co potrzeba by przewód wymienić, wyregulują ponownie sygnał i sprawdzą jak to działa.

50 zł dopisze UPC do kolejnej faktury.

Kupisz przewód sam, sam wymienisz ale i tak będzie potrzebna regulacja sygnału bo się wszystko zmieni - wtedy wydasz kasę na przewód i na serwis. Po co przepłacać?

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Nauczyciel
815 181 29

@Dark0 jak byś chciał sam wymienić to proponuję przewód triset-113, chociaż nie wiem czy nie sensowniej było by tak jak wspomniał @KOCUREK1970 poprosić serwis tym bardziej że do skrzynki się nie dostaniesz

--
Użytkownik zbanowany za posiadanie multikonta
Tytan
2062 813 71

@Dark0

Co wiecej, jeśli przewód ma iść przez korytarz ze skrzynki do mieszkania (@ogromny-banned - dzięki, że o tym wspomniałeś  ) to pewnie będzie jeszcze potrzebna zgoda zarządu czy wspólnoty na jego wymianę.

Warto już o taką zgodę zadbać (składasz pismo i prosisz o zgodę na wymianę przewodu - 2, 3 zdania wyjaśniające wystarczą, podaj też adres gdzie to ma być zrobione, pismo z pytaniem i z pozytywną odpowiedzią skopiuj i schowaj również dla siebie w razie "W").

Bardzo często w takich sytuacjach technik prosi o takie pismo by też mieć podkładkę na wykonanie prac. Kiedy technik się pojawi, zgodę przekazujesz na jego ręce.