UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ConnectBox

ROZWIĄZANE
-
Nie dotyczy
1391 0 94

Dziwny wpis na liście DHCP

Na liście klientów DHCP w panelu zarządzania routerem istnieje dziwny MAC opisany w rybryce "Wygasa" jako: 

*** STATIC IP ADDRESS **

Skąd ten wpis i do czego się odnosi. Co on oznacza? Pamiętam, że kiedyś go nie było i pojawiały się na liście tylko moje urządzenia. Chciałbym wiedzieć, czy taki wpis jeśli nie jest wpisem systemowym, to czy może oznaczać także to, że ktoś z zewnątrz podpiął się pod mój modem w jakimś złym celu. Najlepiej chciałbym uzyskać odpowiedź od kogoś kto ma doświadczenie jako specjalista w UPC od takich spraw.

Dziękuję.

18 ODPOW. 18
Highlighted
Wykładowca
709 454 67

Re: Dziwny wpis na liście DHCP

To znaczy ze 

A) urzadzenie z tym adresem pobiera adres dynamicznie ale zawsze ten sam (wpis statyczny bez dzierżawy) I jest to dzielem uzytkownika 

B) urzadzenie ktore ma taki wpis ma ustawiony na sztywno adres ip

-------------------------------------------
Nie jestem nauczycielem, nie jestem wsparciem technicznym. Jak się nie znasz to skontaktuj się z kimś kto się zna i za odpowiednie wynagrodzenie zrobi wszystko tak jak powinno być.

hosting
-
Nie dotyczy
1391 0 94

Czyli ten wpis jest związany z osobą fizyczną, która podpięta jest non-stop do routera, tak? Nie jest to wpis systemowy, np. dla potrzeb obsługi routera lub usługodawcy, zaś stoi za tym jakaś osoba, która w taki sposób skonfigurowała swoje podłączenie się do routera? Chciałbym wiedzieć czy UPC ze swojej strony używa  po coś takich metod i mogę być pewny, że niepowołana osoba nie śledzi mojego ruchu w internecie. Dokładnie taka informacja mnie interesuje.

Profesor
1718 408 94

A jaki jest adres MAC tego urządzenia który ma stały IP?

https://zanimnapiszesz.info
-
Nie dotyczy
1391 0 94

8C:0x:FF:Ex:Fx:xC

Zasłoniłem cyfry znakiem "x".
Wygląda jak standardowy MAC.
Więc na ile procent to osoba fizyczna jest podpięta, a na ile procent możliwość, że jest to jakaś obsługa po stornie UPC. Czy UPC stosuje praktyki podpinania się pod urządzenie klientów?

Co ciekawe w rubryce Hostname ma wpisane "Unknown" tak samo w rubryce "Connected Type" - Unknown. 

Są na tym forum technicy z UPC?

Profesor
1718 408 94

@-napisał(a):

Więc na ile procent to osoba fizyczna jest podpięta, a na ile procent możliwość, że jest to jakaś obsługa po stornie UPC. Czy UPC stosuje praktyki podpinania się pod urządzenie klientów?

Skąd mamy to niby wiedzieć skoro:

@-napisał(a):

Zasłoniłem cyfry znakiem "x".

-
Nie dotyczy
1391 0 94

A to Pan jest w obsługi UPC i ma możliwość zweryfikowania tego MAC bezpośrednio w sieci UPC?

Profesor
1718 408 94

Właściciela adresu MAC (firmę) można podejrzeć w internecie i nie trzeba pracować w UPC, ale trzeba znać chociaż trzy pierwsze cyfry owego adresu

-
Nie dotyczy
1391 0 94

Ja sprawdzałem na takiej stronie i wysżło mi 

Technicolor CH USA Inc

Czy ta naza coś mówi? To raczej nazwa producenta urządzenia sieciowego.
Jeśli mogę sprawdzić w necie i mieć jakies inne dane wyprowadzone z tego MAC, to gdzie?

Profesor
1718 408 94

Jaki posiadasz modem? TC7200?

-
Nie dotyczy
1391 0 94

Faktycznie TC7200.
W takim razie w jakim celu w ogóle router sam podłacza się jako klient i widnieje na liście?

Nie rozumiem tego. 

A czy ktoś z zewnątrz mógł się podpiąć pod router i widnieć właśnie na liście jako modem żeby zamaskować swoje wejście? Wyczytałem w internecie, że te modemy mogą być dziurawe i podatne na ataki z zewnątrz. Czy UPC rozwiązało jakoś ten problem?

Moderator
1076 647 177

Autor tematu usunął konto więc zakładam, że użył wujka Google i odpowiedział sobie sam na pytanie. Przy okazji zasiał tutaj jakieś niepotrzebne ziarno niepokoju, także pozwólcie, że skomentuję te niesłychane doniesienia.

UPC to nie amerykańskie NSA - nie podłączamy się do waszych modemów, aby śledzić co robicie w Internecie jak zasugerował autor tematu. Także tę opowiastkę można już wsadzić między bajki.

Wykładowca
709 454 67

Dużo bełkotu o nic.

Tematy które wkleiłeś są tak stare że szkoda gadać. Nie jest tejamnicą że UPC oraz Technicolor juz nie wspierają TC7200 a co dalej idzie żadne nowe wersje oprogramwania się już nie pojawią.

Jak się nie znasz, coś tam poczytałeś ale sam nie rozumiesz jak to działa to radzę z większym dystansem dopytywać, twoje posty można odebrać jako oskarżenia.

Nie jestem nauczycielem, nie jestem wsparciem technicznym. Jak się nie znasz to skontaktuj się z kimś kto się zna i za odpowiednie wynagrodzenie zrobi wszystko tak jak powinno być.

hosting
Użytkownik
1 0 0

@Pablonapisał(a):

Tematy które wkleiłeś są tak stare że szkoda gadać. Nie jest tejamnicą że UPC oraz Technicolor juz nie wspierają TC7200 a co dalej idzie żadne nowe wersje oprogramwania się już nie pojawią.

I co z tego że są stare? O czym to ma niby świadczyć? Dla mnie jako jednego z wielomilionowej grupy abonentów UPC, którzy nie mamy obowiązku z wypiekami na twarzy śledzić, co z kim UPC podpisuje lub z kim współpracuje, pisanie o tym, że jakieś ifnormacje na temat UPC są sprzed lat, to trochę mało przekonywujący argument do tego, bym w jakikolwiek sposób nie brać takich informacji pod uwagę, a i jeszcze je ignorować; niezależnie od tego kiedy zostały podane do wiadomości. Czy UPC cokolwiek napisało kiedykolwiek na ten temat, na swoich stronach internetowych? Podasz linki? 

Piszesz "nie jest tajemnicą". Czyżby? Dla kogo nie jest? Może zrób sondaż telefoniczny na przykładowej tysięcznej grupie abonentów UPC z zapytanie czy jest to dla nich tajemnica, czy nie. Jak już starasz się argumentowwać, to nie pomagaj sobie żałosnymi sofizmatami (zakładam, że rozumiesz znaczenie tego słowa), z których oprócz.bełkotu, który zarzucasz innym, nic nie wynika.

Na czym niby się nie znam? Nie rozumiem jak co działa? O czym ty człowieku piszesz? 

I warto by było abyś napisał gdzie niby w moich wypowiedziach dostrzegłeś brak dystansu? Dystansu do czego, tak w ogóle? Jeśli ktoś tu uprawia bełkot człowieku to robisz to ty, bo pleciesz zwyczajnie bezmyślnie co ci slina na języtk pryzniesie nie odnosząc się do chcociaz jednego konkretu. Gdybyś chociaz próbował zacytować cokolwiek z moich wypowiedzi, co możnaby było zakwalifikować jako niestosowne lub wybiegające po za jakąkolwiek netykietę. Ale po co prawda? Lepiej walisz klawisze klawiatury bezmyślnie przyprawiając tym samym komuś gębę.

Moje posty odebrać jako oskarżanie może tylko osoba z ogromnym deficytem umiejętności czytania ze zrozumieniem. Jeśli ktokolwiek chociaż przez moment czytając moje wypowiedzi dostrzegł w nich chociaz skrawek jakichkolwiek oskarżeń, to znaczy tlyko tyle, że powinien wrócić do szkoły podstawowej i jeszcze raz podjąć nauki jezyka polskiego. No chyba że mamy do czynienia z medycznym przypadkiem osoby głupiej.

Wróciłem tutaj tylko po to by, aby dać odpór fałszywym oskarżeniom mojej osoby przez moderatora. Teraz jeszcze ty się pojawiasz i przyprawiasz mi gębę nie wiadomo kogo i nie wiadomo z jakiego niby powodu. Ojej ja jakiś abonencik UPC podskauje tu na forum wielki moderatorom i "Nacucycielom". Duma urażona, że zwracam komukowl;iek z Was uwagę na to, byście uwazniej czytali posty?

Wykładowca
709 454 67

I znowu 99,9% pieniactwa i pisania o byle czym.

hosting