anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ConnectBox

Highlighted
Inspirator
5 2 0

Jak sprawdzić jakoś połączenia światłowowdu?

Witajcie,

podłączyli mi modemy ConnectBOX światłowodem. Wykupiony abonament jest firmowy 600/60 Mb/s. Ostatnio miałem mieć dodane stałeadresy IP i wymieniony modem na Hitona.

Po próbie podłaczenia modemu Hitron przez technika okazałą się że połączenie światłowowdowe jest kiepskiej jakości (ogromne szumy). Technik odmówił podłaczenia modemu Hitron bo nie chciał połączyć się, sprawę zgłosił do UPC ale na tym sprawa się skończyła (ręce już mi z UPC opadają).

Jak na modemach ConnectBOX sprawdzić jakoś linii światłowodowej?

Internet działa bardzo niestabilnie.

Dziękuję za informacje.

futrzak

7 ODPOW. 7
Highlighted
Omnibus
360 138 5

Re: Jak sprawdzić jakoś połączenia światłowowdu?

@futrzak 

To jest modem Hitron CGNV4?

Jeśli tak to jest podłączony do kabla koncentrycznego a światłowód masz do budynku a nie do modemu, tak to działa, nie masz możliwości sprawdzenia jakości światłowodu bo Twój modem jest podłączony do kabla koncentrycznego w technologii Docsis a dopiero całość instalacji w budynku jest podłączona do światłowodu

działą Ci niestabilnie bo pewnie problem jest w sieci HFC na budynku czyli w kablu koncentrzycznym ale dla uproszczenia technik tak Ci powiedział

Highlighted
Tytan
2259 1030 190

@futrzak czym ta niestabilność się objawia?

jakość połączenia sprawdź tutaj 

https://pro.speedtest.pl/

-----
Horizon | CI+| Giga Connect Box
Highlighted
Omnibus
354 131 7

Jeśli mieszkasz na osiedlu niedaleko Ożarowa to znam więcej szczegółów.

500 +250 Mb/s, Asus AC 766 Mb/s +karta AC usb, Horizon Max PVR i 11-ki +Cisco PVR, Pakiet bezpieczeństwa
Highlighted
Inspirator
5 2 0

Miejsce to Lublin, a światłowody podwykonawcy UPC ciągneli bezpośrednio do mojego budynku.

Jutro ma być technik z testrem ....

Highlighted
Omnibus
360 138 5

@futrzak 

To jest domek czy budynek? UPC nie podłącza użytkowników bezpośrednio do śwwiatłowodu z tego co wiem, światłowód jest doprowadzany do budynku a urządzenie u abonenta jest podłączane do kabla koncentrycznego, tak to działa, dlatego na modemie od UPC widzisz tylko jakość połączenia po kablu koncentrycznym (HFC)

Highlighted
Użytkownik
2 0 0

Czy jest jakaś różnica w korzystaniu z internetu kiedy modem jest podłączony światłowodem a tym kiedy światłowód jest doprowadzany do budynku a urządzenie u abonenta jest podłączane  kablem koncentrycznym? Ja to rozumiem tak że jednak nie mam światłowodu tylko połączenie koncentryczne.

Highlighted
Tytan
1150 609 108

Jeżeli chodzi o UPC to nie

-------------------------------------------