anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ConnectBox

ROZWIĄZANE
Użytkownik
6 0 0

Jaki router do CB? Jak podłączyć?

Witam, posiadam Connect Box (FB500 mb). Potrzebuję w drugim pokoju podłączyć po kablu smart tv, laptopa, xboxa i mieć lokalny nadajnik wifi. Do pokoju jest przeciągnięty kabel lan.

Jaki router (200-300 pln) będzie się nadawał najlepiej? Czy  Asus RT-AC1300G+ byłby odpowiedni?

Jak podłączyć i ustawić router i CB?

Dziękuję z góry za pomoc.

Tagi (1)
10 ODPOW. 10
Highlighted
Inspirator
21 1 0

Re: Jaki router do CB? Jak podłączyć?

ja bym celował w  MikroTik hAP ac² (RBD52G-5HacD2HnD-TC)

CB ustawiasz jako bridge  a jeśli chodzi o MT to z tego co kojarze jest on już defaultowo skonfigurowany jako router więc podpinasz tylko kabel do portu opisanego jako Internet i wszystko powinno banglać. Jeśli chodzi o jakąś zmianę ustawień MT to robisz je programem WinBox.

Highlighted
Użytkownik
6 0 0

Dzięki, też rozważałem MT.

Jeżeli jednak ustawię CB jako Bridge to tracę nadajnik wifi w tym miejscu, a tego bym nie chciał (to będą 2 skrajne ściany mieszkania) ponadto do CB jest podłączony po kablu inny komputer i smart tv, nie wspomniałem o tym wyraźnie.

Jakie tu rozwiązanie można zatem zastosować?

Highlighted
Inspirator
21 1 0

Pytanie czy chcesz zostać przy CB jako router czy nie, jeśli CB jest w tej kwestii dla Ciebie wystarczający i zasięg wifi jest ok to po prostu kup sobie switcha i podłącz go do kabla w salonie.

Highlighted
Użytkownik
6 0 0

No właśnie nie jest ok. Jak pisałem chciałem mieć również dodaktowy punkt wifi w skrajnej części mieszkania.

Highlighted
Tytan
1154 609 108

Wychodzę z ząłożenia że w tym wypadku może być tanio.

Czyli kupujesz takiego Totolinka A3002ru

Stawiasz go w deocelowym pomieszczeniu, łączysz go kablem z CB.

Na Totolinky wyłączasz DHCP a na lan ustawiasz mu adres ip z puli modemu. W ten sposób zacznie działać jako AP z dodatkowymi portami lan, twoim głównym DHCP będzie CB. Oba urządzenia łączysz z sobą za pomocą portów LAN

-------------------------------------------
Highlighted
Użytkownik
6 0 0

Dzięki, czy dobrze rozumiem, że wówczas ten Totolink daje dodatkowy sygnał wifi a wolne porty LAN w można wykorzystać również do podłączenia po kablu dodatkowych urządzeń?

A jaki jest sprzęt z kolejnej półki cenowej? Czy faktycznie jego parametry dadzą korzyśc w tych okolicznościach?

Highlighted
Tytan
1154 609 108

Tak, pozostale porty lan beda funkcjonalne i bedziesz mógł do nich podlaczyc np. telewizor, konsole albo jakiekolwiek inne urzadzenie.

Nie wiem czy jest sens kupowac cos drozszego skoro bedziesz wykorzystywał tylko radio i switcha. Ten totolink ma fajny zasieg I wydajnosc.

Highlighted
Użytkownik
6 0 0

Wielkie dzięki za podpowiedź. Idę tym tropem. Pzdr

Highlighted
Użytkownik
6 0 0

Czy mogę prosić jeszcze o rekomendacje dla routera z print serwerem (przez USB)? Totolink nie ma tej funkcji z tego co widzę.

Highlighted
Tytan
1154 609 108

TP-Link archer c7