UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ConnectBox

ROZWIĄZANE
Zawodowiec
112 34 9

Kanały WIFI w ConnectBox

Siemanko, mam dylemat odnośnie kanałów wifi w Compalu. Otóż dlaczego Compal na paśmie 2.4GHz oferuje nam kanały wifi w standardzie amerykańskim FCC (11 kanałów przy czym europejski standard ETSI, który w polsce obowiązuje jest 13 kanałów), przy czym na paśmie 5GHz jest już standard ETSI (z pewnym wyjątkiem bo nie ma 2 kanałów dostępnym ale to pikuś). Ktoś mi może powiedzieć, dlaczego??? Mieszkamy w Polsce i urządzenia na ten rynek powinny oferować standardy zgodne z ETSI, a nie FCC.

Dla niewtajemniczonych w kanały wifi:

rozkład  2.4GHz: klik

rozkład 5GHz: klik

Connect Box 250/20 Mb/s || Horizon select TV DVR + multiroom TV mediaobox || minuty do wszystkich MAX
11 ODPOW. 11
Profesor
1716 407 93

Re: Kanały WIFI w ConnectBox

U nas w paśmie 2,4 GHz obowiązuje tylko 11 kanałów:

https://w.wol.ph/2015/08/28/maximum-wifi-transmission-power-country/

Więc jest prawidłowo

https://zanimnapiszesz.info
Zawodowiec
112 34 9

@MrPepka nie jest to możliwe, to jest strona, gdzie jeszcze masz standardy A oraz B czyli 2 generacje dla 5 i 2.4GHz, po drugie, takie strony są nic warte. To powiedz mi dlaczego router Thomson TWG870 co dawał UPC miał 13 kanałów WIFI co lepsze u mnie w bloku na 12 i 13 normalnie nadają. A co do stron, tak naprawde jest jedna wiarygodna, UKE i tam wszystko metodą dedukcji wychodzi że 13 kanałów wifi na 2.4Ghz jest bez pozwolenia.

Materiał z 2015 roku, czyli wtedy kiedy uchwalono pasma 5GHz bez zezwolenia: https://archiwum.uke.gov.pl/uzywanie-urzadzen-wi-fi-bez-pozwolenia-radiowego-15538

Connect Box 250/20 Mb/s || Horizon select TV DVR + multiroom TV mediaobox || minuty do wszystkich MAX
Profesor
1716 407 93

To w takim razie nie wiem czemu. Zapewne z tego powodu, że ten sprzęt ma mieć jakiekolwiek wifi i tylko działać. Tymbardziej, że to sprzęt operatora.

Zawodowiec
112 34 9

thomson TWG to też sprzęt opratora, a miał 13 kanałów , kiedyś pytałem się o to na serwisowej infolinii, lecz przez to że serwisant miał mikrofalówke zamiast mikrofonu, usłyszałem coś o międzynarodowym sprzęcie, o Niemcach że tam inne normy itd więc pisze tutaj żeby dowiedzieć się dokładnie i czy te słowa mówią same za siebie.

Profesor
1716 407 93

Najprościej by było zapytać się któregoś z moderatorów. Może oni coś będą wiedzieć.

Zawodowiec
112 34 9

Dlatego tu napisałem i chętnie poczekam, może jeszcze ktoś się wypowie, szczególnie z administracji.

@GMateusz @Kamil @Tomasz może wiecie coś o tej sprawie z kanałami 2.4GHz na Compalu

Zawodowiec
222 64 6

Kanały Wi-Fi w ConnectBox - brak 12 i 13 kanału

Przepraszam za odkopanie starego tematu, ale mam dokładnie to samo pytanie, dlaczego w Compalu dla 2.4 GHz brak 12 i 13 kanału? W Europie obowiązuje przecież standard ETSI, w Polsce dostępne pasmo jest w zakresie 2400,0-2483,5 MHz.

Soft: CH7465LG-NCIP-6.12.18.25-2p4-NOSH.

Innowator
18 4 0

Re: Kanały Wi-Fi w ConnectBox - brak 12 i 13 kanału

Moim zdaniem jest to błąd firmwaru.  Wszyskie moduły WiFi są wykonywane są ze  standardowych układów i pokrywają zakresy standartowe pasm WiFi. Dotyczy to również mocy nadawania (w Europie są dopuszczane nieco mniejsze moce dla nadawania). W momencie uruchamiania urządzenia wyposażonego w standardowe moduły WiFi podawane są komendy inicjujące moduły WiFi które podająparametry inicjacji dla poszczególnych obszarów użytkowania. W niektórych urządzeniach (np. routery WiFi produkcji chińskiej) parametry te można zmieniać z menu użytkownika (najczęsciej w nowych użądzeniach przez w pisanie kraju) a w innych urządzeniach są domyślnie zdefiniowane w firmwarze i niedostępne z menu użytkownika. Brak kanałow 12 i 13 Wifi sugeruje wytwórcę amerykańskiego, który zapomniał zmienić ustawienia firmwaru w urządzeniach dla Europy (a operator zamawiajacy takie urządzenia nie zweryfikował tego). - kanał 14 używany jest w Azji.

Innowator
28 3 0

Powinno się używać tylko kanału 1, 6 i 11. Po co używać kanału 13 skoro zachodzi się on z 11.

Specjalista
123 72 16

Taaa ale ta zasada o stosowaniu tylko 1,6,11 ma się nijak do bloków.

Jak masz kilkadziesiąt sieci, to zwykle conajmniej po 10 sieci jest właśnie na 1,6 i 11 kanale i lepiej wtedy użyć jakiegoś 4/9 czy właśnie 13, pomimo, że zachodzą na siebie to i tak działą to lepiej niż ustawienie się na tym samym kanale co kilkanaście sieci z okolicy :|

A tak jak np u mnie w bloku to nie ma żadnych wolnych kanałów na 2.4 Ghz

Moderator
1073 642 177

@zuzia to błąd po stronie vendora softu. Zostało to już zgłoszone i w którejś z następnych wersji zostanie to poprawione.