UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ConnectBox

Nauczyciel
523 124 6

Re: Konfiguracja IPv4 wolniejsza od IPv6

Nie jednorazowo, notorycznie w godzinach co podał.. Ale jeszcze trochę mu do tej magicznej wartości 200Mb/s brakuje. Miał na IPv4 230Mb/s. I tak coś jest nie tak, bo przy dobrze działającej usłudze powinien mieć w okolicach MAX'a.

Nauczyciel
523 124 6

Nie ma znaczenia czy test jest certyfikowany, czy nie. W certyfikowanym jest tylko pewność, że nic innego nie korzysta z sieci.

Moderator
840 551 142

@motylde nie wiem jak źle musiałby działać nasza sieć, żeby wyniki skakały Tobie i zmieniały się z minuty na minutę, ale jak dla mnie to wynika jedynie z konfiguracji Twojego urządzenia końcowego albo złych warunków testowania.

Wyślij mi proszę w prywatnej wiadomości dane, które pozwolą na identyfikacje konta abonenckiego w naszym systemie (ID klienta/numer pesel + imię i nazwisko) to sprawdzę parametry z naszej strony.

GDA
Pan Abonent ;-)
1214 637 96

dopóki nie zrobi testu na pro. który najpierw zweryfikuje jego sprzęt, podłączone wszystkie urządzenia (a raczej nakaże odłączyć) i nie zrobi tego w przedziale czasowym w jakim jest wymagany aby wygenerować raport nie ma o czym dyskutować

Inspirator
26 1 0

Zrobiłem ten test, ale nie jestem pewien czy inni użytkonicy go widzą, czy muszę zrobić screeny?

Pierwszy test 380Mbps

https://pro.speedtest.pl/user/stats/win_cert/details/475645007

Po 5 minutach zrobiłem kolejny i wskoczyło już tylko 245 Mbps

https://pro.speedtest.pl/user/stats/win_cert/details/475645009

Certyfikowane, wszystkie urządzenia odłączone, ale testowałem na różnych potem, zresztą w nocy wzystko śmiga, więc to musi być wina sieci a nie komputera.

Wyślę PW

Nauczyciel
523 124 6

Zrób zrzuty ekranu wyników, nie widzimy ich.

Inspirator
26 1 0

screencapture-pro-speedtest-pl-user-stats-win_cert-details-475645007-2018-12-19-12_45_49.pngscreencapture-pro-speedtest-pl-user-stats-win_cert-details-475645009-2018-12-19-12_46_00.png

Nauczyciel
523 124 6

NIe da się odczytać tego zrzutu ekranu. Rozmazuje się przy powiększaniu.

Inspirator
26 1 0

Jak się pobierze to widać, a wgl zrobiłem teraz 3ci test i już 493 Mbps, bo to właśnie jest takie bardzo niestabilne. Może tutaj będzie lepiej przybliżanie działało:

https://imgur.com/a/g5dxg2A

Innowator
15 6 0

nic się nie rozmazuje. Pobierz sobie obrazek jako plik i otwórz zewnętrznym programem do obrazków no irfanview. W przeglądarkach otwierane obrazki z reguły wyglądają tragicznie.

GDA
Pan Abonent ;-)
1214 637 96

@motyldenapisał(a):

Po 5 minutach zrobiłem kolejny i wskoczyło już tylko 245 Mbps

a możesz przeprowadzić testy jak tego wymaga aplikacja?

Cykl dobowy zawiera min. 6 pomiarów wykonanych w odstępie min. 30 minut w ciągu jednego dnia. Raport będzie zawierał 2 ostatnie cykle dobowe w odstępie nie większym niz 6 dni.

Nauczyciel
523 124 6

@dekielnapisał(a):

nic się nie rozmazuje. Pobierz sobie obrazek jako plik i otwórz zewnętrznym programem do obrazków no irfanview. W przeglądarkach otwierane obrazki z reguły wyglądają tragicznie.

Nie używam takich programów, bo nie potrzebuję. Pobrałem plik wcześniej i program windowsowy też mi rozmazywał.

Inspirator
26 1 0

@GDAnapisał(a):

a możesz przeprowadzić testy jak tego wymaga aplikacja?

No mogę spróbować, jest z tym trochę zabawy, ale ja nie chcę też zrywać umowy, tylko po prostu rozwiązać z wami ten problem. Bo że występuje to już chyba widać, ale nie zawsze. Specjalnie też tych wyników nie zaniżam w jakikolwiek sposób przecież

Myślę że to wina sieci jednak, raz ktoś w okolicy pobiera to mi spada, a nie pobiera to śmiga, wieczorem wiecej pobierają to bardziej spada, ma sens, a config czemu miałby tak powodować. Niestety jak na mojej ulicy zakładali UPC to była promocja że 500 kosztowało tyle co 150 i podejrzewam że wszyscy mają najwyższą taryfę co bardziej obciąża, ale to tylko takie przypuszczenie. Pamiętam też jak zakładano internet i technik jechał podłączyć światłowód od strony serwerowni to mówił że właśnie zająłem ostatni wolny port i teraz wszystkie są zajęte.

Zawodowiec
112 33 9

Zrób tak te certyfikowane testy abyś mógł wygenerowac raport i wyślij go tutaj

Connect Box 250/20 Mb/s || Horizon select TV DVR + multiroom TV mediaobox || minuty do wszystkich MAX
Inspirator
26 1 0

Tak też zrobię, tylko teraz święta to chwilkę to zajmie, ale postaram się wrzucić ten cały wynik certyfikowany za parę dni. Oczywiście jestem na configu IPv4, a naprawdę nieźle się teraz dzieje:Capture.PNG