UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ConnectBox

Moderator
932 600 151

Re: Konfiguracja IPv4 wolniejsza od IPv6

@motylde napisał(a):

@GMateusznapisał(a):
Proszę zmian prędkości nie tłumaczyć okresowym wzrostem zużycia sieci w rejonie bo to bzdury.

Ja to rozumiem dokładnie w ten sposób, dlaczego nie mogę uzyskać 500 Mbps od 16 do 24 jeżeli lokalny węzeł nie byłby obciążony w 100%, czego innego to może być wina?

PS: 10 minut temu miałem 510, teraz mam 290, pewnie właśnie sąsiad coś pobiera i za 15 minut jak sprawdze znowu będzie 500  

Sprawdziłem wyniki za ostatni tydzień. Nie było ani jednego momentu, w którym utylizacja sieci przekroczyłaby 85%, więc odbiornik nie jest przeciążony. Jeśli w godzinach porannych zdarzają się duże wahania prędkości to bym bardziej się zastanowił czy to nie jakiegoś rodzaju zakłócenia w naszej sieci, ale takich też nie widać. Obstaję przy konfiguracji sprzętowej.

Inspirator
26 1 0

W końcu znalazłem trochę czasu i zrobiłem raport certyfikowany:

https://pro.speedtest.pl/r/6483831/267246

Niestety akurat jak robiłem pomiary to nie spadło ani razu poniżej 200 Mbit, co się czasem zdaża, ale myślę że i tak są to wyniki poniżej normy. Tym bardziej jeżeli sieć u mnie nie jest niby obciążona, to ja nie rozumiem dlaczego tak się dzieję. To jest cały czas config v4 oczywiście, bo na v6 nie jest idelanie, ale lepiej.

I jeszcze mam pytanie, bo nawet gdy mam full 500 jakoś czasem, bo zdaża się to pobieranie z tej strony:

ftp://iperf.upc.pl/download/

strasznie idzie, tak z 200 i porywy czasem większe, ogólnie niestabilnie. To już z stron zewnętrznych lepiej leci i potrafi dobić 500 (np sterowniki Nvidia), a przecież po szkielecie UPC powinno najlepiej

Nauczyciel
561 391 48

Wszystko zależy od obciazenia serwera do którego robisz testy

-------------------------------------------
Nie jestem nauczycielem, nie jestem wsparciem technicznym. Jak się nie znasz to skontaktuj się z kimś kto się zna i za odpowiednie wynagrodzenie zrobi wszystko tak jak powinno być.

hosting
Inspirator
26 1 0

Tylko że to jest oficjalny serwer testowy UPC jeżeli dobrze myślę, więc dziwne że jest przeciazony

Nauczyciel
561 391 48

Heh, tego nie wie nikt (oprócz upc) tak samo jak tego ile osob w tym.momencie robiło test do tego serwera i jakim on dysponuje łączem.

Blagam tylko nie zadawaj pytania czemu z nv jest zawsze na maxa bo to jest oczywiste.

Nie jestem nauczycielem, nie jestem wsparciem technicznym. Jak się nie znasz to skontaktuj się z kimś kto się zna i za odpowiednie wynagrodzenie zrobi wszystko tak jak powinno być.

hosting
Inspirator
26 1 0

Ale na configu v6 zawsze full leciało, ale bez znaczenia, zostawmy to bo tylko staram się jakieś poszlaki dać. Co z tymi wynikami certyfikowanymi, czy jest to normalne i da się to poprawić?

@GMateusz

Inspirator
26 1 0

Od paru dni siedzę na trybie modemu, ze swoim routerem. Znowu zmieniła się wtedy trasa i wydaje mi się że działa to szybciej niż configi ipv4 z compalem w trybie router. Ale nadal nie jest to tak, jak być powinno

Profesor
1621 418 83

@motylde

Tak teraz przyjrzałem się Twojemu raportowi co wstawiłeś miesiąc temu (nie pamiętam dokładnej daty) i mogę Ci poradzić jedno. Zaktualizuj stery do sieciówki i zaktualizuj build Windowsa

https://zanimnapiszesz.info
Inspirator
26 1 0

Nie ma sprawy, właśnie to robię. Ale to nie jest problemem, na codzień i tak nie używam tego systemu a Linuxa i na innych komputerach problem tak samo występuje. A w środku nocy ciągnie full 500, więc to nie tak że nigdy. Jak by był problem ze sprzętem to by nigdy nie leciało 500. Wygląda zdecydowanie na przeciążoną sieć, ale skoro było sprawdzane że nie jest, to dziwna sytuacja

Nauczyciel
561 391 48

Bede tym złym i zapytam,

Czy parametry sieci zgadzają się z tymi które są zapisane w umowie ?

hosting
Inspirator
26 1 0

Niestety zgadzają, aktualnie pobieranie wynosi 230Mbps, czyli lekko ponad te magiczne 40%. Czyli mam sobie darować i zostawić to jak jest póki nie spada poniżej 200? Liczyłem że uda mi się coś z wami zdziałać. Tym bardziej że sytuacja jest o tyle interesująca że zmieniając configi uzyskuję różne wyniki

Profesor
1621 418 83

Widocznie to zależy od obciążenia sieci w Twoim rejonie

Nauczyciel
570 138 6

@Pablonapisał(a):

Bede tym złym i zapytam,

Równie dobrze by mógł mieć 300Mb/s, jak 500Mb/s mu źle chodzi.. Więc płaci więcej za coś, co może mieć w tańszej opcji... Nie uważasz, że jest to bez sensu odkładając umowę na drugi plan?

Profesor
1621 418 83

A co z uploadem? Bez znaczenia?

Nauczyciel
561 391 48

@brtknapisał(a):

@Pablonapisał(a):

Bede tym złym i zapytam,

Równie dobrze by mógł mieć 300Mb/s, jak 500Mb/s mu źle chodzi.. Więc płaci więcej za coś, co może mieć w tańszej opcji... Nie uważasz, że jest to bez sensu odkładając umowę na drugi plan?

Jak mam odłożyć umowę na drugi plan ?
Jak wół tam stoi że prędkość jest DO 500, w cyklu dobowym jest osiągalna. Dodatkowo łącze spełnia warunki w zawartej i podpisanej umowy. 14 dni na testy było.

Może by mnie gdzieś to tam osobiśćie uwierało ale jak mam papier który podpisałem czyli byłem świadomy to pomimo tego takiego poczucia że coś jest może nie tak jak chciałem to nie dyskutuje bo po prostu nie ma pola manewru.

hosting