UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ConnectBox

Innowator
31 3 0

Re: Konfiguracja IPv4 wolniejsza od IPv6

Dobrze, w takim razie dziękuje za pomoc. No niby jest wszystko według umowy i taką też podpisałem, mimo wszystko szkoda że nie udało się rozwiązać problemu. Prawdopodobnie wrócę do configu IPv6 który nie jest idealny, ale najlepszy z 3 opcji które mam. 

Jeżeli ktoś kiedyś będzie miał podobny problem albo będzie zainteresowany tematem to jestem otwarty na propozycje.

Wykładowca
815 196 10

@Pablonapisał(a):

@brtknapisał(a):

@Pablonapisał(a):

Bede tym złym i zapytam,

Czy parametry sieci zgadzają się z tymi które są zapisane w umowie ?

Równie dobrze by mógł mieć 300Mb/s, jak 500Mb/s mu źle chodzi.. Więc płaci więcej za coś, co może mieć w tańszej opcji... Nie uważasz, że jest to bez sensu odkładając umowę na drugi plan?

Jak mam odłożyć umowę na drugi plan ?
Jak wół tam stoi że prędkość jest DO 500, w cyklu dobowym jest osiągalna. Dodatkowo łącze spełnia warunki w zawartej i podpisanej umowy. 14 dni na testy było.

Może by mnie gdzieś to tam osobiśćie uwierało ale jak mam papier który podpisałem czyli byłem świadomy to pomimo tego takiego poczucia że coś jest może nie tak jak chciałem to nie dyskutuje bo po prostu nie ma pola manewru.

Oczywiście, że jest osiągalna.. W godzinach, w których prawie nikt nie siedzi przy komputerze.. Dlatego napisałem, by odłożyć na moment zapisy z umów na bok i popatrzyć z perspektywy niższej prędkości, któraj jest tańsza, oraz popatrzeć na to logicznie, jak powinno to działać, bo ja to rozumiem, że jest DO, dodatkowo o 5Mb/s więcej uploadu i wyższe widełki minimalne na prędkość, ale zwykle dostępna prędkość (dobowa) powinna oscylować w okolicach 70-80%... a u niego w pomiarze certyfikowanym tego nie ma, tylko tyle, że nie spadło nigdy poniżej minimalnej. Przy dobrze działającej sieci zawsze powinno być w okolicach MAX'a.

Ja np. nie mam takich anomalii by mi kiedyś spadło poniżej 300Mb/s, podejrzewam, że poniżej 500Mb/s też by mi nie spadało (ale takiej pędkości nie potrzebuje), a u autora tematu spadki są nawet poniżej 300Mb/s, więc podejrzewam, że w opcji 300Mb/s też by nie miał fulla przez cały dzień, jak to jest np. u mnie, w dobrze działającej sieci.

Tytan
2337 534 105

@motylde

Inna porada jaka mi przyszła do głowy:

Czy masz zainstalowane jakieś oprogramowanie typu network manager? Chodzi mi o oprogramowanie do optymalizacji łącza, pingów itp (w grę może też wchodzić jakieś inne oprogramowanie ingerujące w łącze jak np. firewall)

https://zanimnapiszesz.info
Tytan
2062 813 71

@brtknapisał(a):

Przy dobrze działającej sieci zawsze powinno być w okolicach MAX'a.

Ale nigdy nie będzie, bo to nie od sieci a narzutu przepustowości to zależy.

Jeśli na blok jest powiedzmy 2 Gb, to na ile umów 500Mb to wystarczy (a gdzie reszta prędkości na bloku) by to działało pod maxa?

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Wykładowca
815 196 10

Nawet jak jest 2Gb na blok to nie powinno być sytuacji, że w ciągu dnia nie ma ani razu MAX'a, albo ten MAX nie utrzymuje się przez jakiś okres, nikt nie wysyca ciągle łacza przez cały dzień. Większość osób bierze taki internet do facebooka, to już w ogólę... Podejrzewam, że na blok dają przynajmniej 10Gb. W szczególności gdzie są lokalizacje z 500Mb/s czy 1Gb/s.

Tytan
2062 813 71

@brtk

A teraz sobie policz Twoje 2Gb i 10 ludzi z 500Mb pod tym węzłem 

Przy niskich DL tego nie widać, bo nie ma aż takiego wysycenia.

Jaka jest realna przepustowość per punkt nigdy się nie dowiemy.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Wykładowca
815 196 10

To jest normalne, że jest mniejszy styk niż zliczone prędkości wszystkich klientow w danym miejscu, nikt o zdrowych zmysłach, w szczególności jeżeli chodzi o zysk z usługi, nie da Ci takiego styku, by każdemu zapewnić full prędkość w sytuacji, kiedy każdy wysyca łącze na full. Takiej sytuacji nigdy nie będzie i operatorzy o tym wiedzą, ale sieć jest tak skonstruowana, by w cyklu dobowym użytkownicy mieli łącze w okolicach 70-100% non stop. No chyba że jesteś w Orange na ADSL/VDSL, to wtedy liczy się ilość klientów a nie jakość (wtedy nawet jak każdy nie wysyca łacza, występują przeciążenia). Wątpię, że UPC by sobie na takie coś pozwoliło. Po to są rozbudowywowane łącza, by do takiej sytuacji nie dopuścić. Przybywa klientów w danym miejscu, robią modernizację jeżeli jest taka potrzeba. Oni mają do tego swoje wyliczenia by to dobrze działało, nie bój się.

Tytan
2062 813 71

@brtk

No to mamy jasność i co do tego się zgadzamy.

Wszystko jest w normie i Autor miał to już wyjaśnione.

Wykładowca
815 196 10

Ja bym powiedział inaczej. Nie jest w normie, natomiast mieści się w ramach umowy. 😀 Jedno z drugim się oczywiście nie wyklucza, bo dla jednych normą jest to co w umowie, ale jakby popatrzeć na to jak powinno to działać, to nie jest w normie, oczywiście według mnie. Ja bym nie chciał mieć 200-350Mb/s w ciągu dnia przy wykupionej opcji do 500Mb/s i widywać ja tylko wtedy, kiedy śpię przeważnie.

Tytan
2062 813 71

@brtk

Interpretować po swojemu możemy jak tam każdy chce 

Fakt jest taki: w umowie jest magiczne słowo DO, podane są wartości średnie, minimalne i chyba dobowe - wszystko mieści się w normie.

Problem jest taki, że każdy to rozumie pod siebie, dla siebie korzystniej - jak jest to faktycznie dorozumiane i jak każdy to "widzi" nie jest już naszą sprawą.

Zgadzam się co do tego, że narzut przepustowości winien być taki, by każdy klient mógł z maksimum korzystać przy max obłożeniu klientów w danym bloku, na danym NODzie itd przez większośc czasu - jednakowoż taki stan rzeczy jest marnowaniem przepustowości (a to kosztuje), bo obłożenie nie jest 24/7/366 non stop takie samo full łącza.

Tytan
920 577 77

To teraz żeby zamknąć dyskusję, żeby powiedzieć że coś jest w normie to należy tą "normę"określić. W tym przypadku określa ją umowa.

Czyli @brtk w/w łącze jest w normie

-------------------------------------------

hosting
Wykładowca
815 196 10

Połowicznie, bo jest w normie bo nie spada poniżej 200Mb/s, natomiast według pomiarów certyfikowanych nie ma 70% w cyklu dobowym..

Tytan
2062 813 71

@brtknapisał(a):

natomiast według pomiarów certyfikowanych nie ma 70% w cyklu dobowym..

Gdzie jest pomiar w różnych godzinach, gdzie łącze nie jest tak obciążone?

Większość pomiaru wypada w godzinach gdzie jest największe obciążenie, to i nie ma co się dziwić, że średnia dobowa jest taka jak jest.

Wykładowca
815 196 10

@KOCUREK1970 ja bym powiedział nawet, że w godzinach co robił on pomiar certyfikowany, test jest bardziej rzetelniejszy, bo nie sztuką jest wyciągnąć 500Mb/s o 2-3 w nocy, sztuka jest wyciągnąć właśnie od 14 do 24, kiedy większość osób wraca z pracy/szkoły. Tym bardziej, jestem w 100% pewien, że nawet 30% osób nie wysyca łącza w tamtym czasie bo większość osób ma internet do FB i YT😁. Nie wiem czy znalazł by się jakiś wariat, co by Ci zrobił test od 00:00 do 23:59 co 30 minut testy, byś był usatysfakcjonowany. 😁

Ja jestem taki, że bym szukał gdzie jest problem, bo on jest gdzieś, a nie zostawił i czekał aż zacznie spadać poniżej tych 200Mb/s. Raczej problemu on ze sprzetem nie ma, jak w godzinach nocnych i mocno porannych jest on w stanie wyciągać te 500Mb/s.

Tytan
2062 813 71

@brtknapisał(a):

@KOCUREK1970 ja bym powiedział nawet, że w godzinach co robił on pomiar certyfikowany, test jest bardziej rzetelniejszy, bo nie sztuką jest wyciągnąć 500Mb/s o 2-3 w nocy, sztuka jest wyciągnąć właśnie od 14 do 24, kiedy większość osób wraca z pracy/szkoły.

Ale wiesz co to średnia?

Jak wyciągnąć średnią, skoro wszystko jest w takich godzinach największego piku sprawdzane - to logiczne jest, że DL będzie niski przy takim wysyceniu łącza jako całości.

I nie wiem jakiego Ty tu chcesz problemu "szukać", tu nie ma czego szukać - wysycenie łącza przy danym narzucie per NOD/blok przy takiej ofercie jaką pewnie wiele osób tam ma.

Jedyne wyjście, to czekać na zwiększenie narzutu przepustowości, albo zejście do 300Mb - nie ma innego rozwiązania.