UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ConnectBox

Wykładowca
815 196 10

Re: Konfiguracja IPv4 wolniejsza od IPv6

Tak, najlepiej siedzieć cicho i nic nie robić i czekać aż samo się naprawi, albo samo UPC z siebie weźmie się za zwiększenie przepustowości w tej lokalizacji. Tak to by można było czekać i czekać, a teraz chociaż UPC wie, że trzeba podjąć już kroki w tym kierunku, bo coś zaczyna się dziać z przepustowością.  

Pewnie ty też byś był szczęśliwy jakbyś miał 120Mb/s zamiast 250.

Dodam też, że źle to wpływa na wizerunek firmy jak ktoś przychodzi na forum i pisze, że ma 200-350Mb/s zamiast 500Mb/s, gdzie tak naprawdę nie jest tutaj tak jak w przypadku ADSLa, że odległość od centrali ma wpływ na prędkość.

Tytan
2062 813 71

@brtk

Skąd wiesz co Autor wiedział w tej materii?

Nasza dyskusja być może go na coś nakieruje.

Forum nie ma mocy sprawczej, jakkolwiek byś TY czy ja nie tupał nogami - nikt nikomu siedzieć cicho nie każe, tylko z góry można już przewidzieć ruch UPC. Zwiększy przepustowość kiedy uzna to za zasadne i nie pomogą w tym nasze apele, tupanie nogami czy wytykanie co kto robi a czego nie robi.

Ale Cię zaskoczę, bo mam dokładnie takie samo zdanie jak Ty - narzut przepustowości powinien wynosić minimum 80% obłożenia maksymalnymi prędkościami w danym regionie, tym bardziej kiedy jest coraz więcej ofert z netem 500Mb i widać wyraźne, że sieć na przepustowości nie wyrabia (ja też to widzę po postach na naszym forum).

I to w sumie tyle co możemy z tym zrobić - poprzeć się wzajemnie, reszta w rękach i tak UPC.

Albo zwiększyć narzut przepustowości na tylu kanałach DS ile mają obecnie, albo zwiększyć przepustowość i dodatkowo uruchomić więcej kanałów DS (co obecnie nie jest możliwe) i wtedy obciążenie sieci też będzie bardziej równomierne.

Podejrzewam, że zanim D3.1 w całej Polsce nie ruszy komercyjnie - UPC przepustowości nie zwiększy (oczywiście to tylko moje zdanie).

Nie zmienia to faktu, że reklamacja na to może zostać odrzucona (dlaczego już wspomniałem).

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Wykładowca
815 196 10

Ale ja nie mam zdania, by narzut przepustowości (nie mylić ze średnią dobowa u klientow, bo to da się uzyskać w zależności jak w danej lokalizacji klienci korzystają z internetu w godzinach szczytu) wynosił 80%, bo to bardzo duży %. Nigdy nie ma sytuacji, by każdy z klientów wysycał łącze w godzinach szczytu. Nie wiem dokładnie jak oni to liczą by to jakoś działało dobrze, oni mają swoje wyliczenia,ale jak już zdarzają się takie spadki jak u autora, pomimo że nie spada poniżej najniższej z umowy, to wypadałoby już zareagować, bo widocznie ten zapas jest już za niski lub coś innego powoduje te spadki, np. jakaś awaria urządzenia sieciowego.

Ja wychodzę z założenia, że lepiej napisać/zgłosić,niż nic nie robić i czekać, dlatego dobrze, że założył ten wątek. 

Tytan
2062 813 71

@brtk

Ja napisałem, że zgadzam się z Twoimi założeniami - nic więcej.

Ale, że założenie wątku na forum ma być skuteczne w działaniu Autora w tym względzie?

Ile to już razy tu na forum o czymś pisano i pozostało jak jest?

Jeśli zgłoszeń z tego bloku, NODa będą mieli setki (spadek przepustowości), to może coś się ruszy, ale jak to zgłosi kilka osób - wybacz mój sceptycyzm pomimo zrozumienia Autora i Twoich założeń. Ale figa z tego będzie.

Przypomnij sobie tematy o miejscach, gdzie jest utylizacja łącza...

Problem jest taki, że my obydwoje mamy rację.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Moderator
1426 825 566

@brtk napisał(a):

(...)Ja wychodzę z założenia, że lepiej napisać/zgłosić,niż nic nie robić i czekać, dlatego dobrze, że założył ten wątek. 

Słusznie owszem, że wątek powstał. Jednakże Społeczność to nie jest oficjalny kanał wsparcia technicznego UPC, a ja nie mam czasu, aby przekazywać zgłoszenia za klientów do firmy. 

---------------------------------------

Przestrzegaj Zasad Społeczności UPC, a będziemy żyli w zgodzie.

Naukowiec
1213 363 52

@GMateusz, jest też inna duża zaleta tego  wątku. Użytkownicy dzielą się swoimi doświadczeniami i raportami prędkości. Wyraźnie widać, że na chwile obecną w niektórych lokalizacjach nie ma co przepłacać za 500mbs i lepiej wziąć tańszą ofertę z 300, gdyż praktycznie nie ma różnicy w prędkości w godzinach szczytu. 

Moderator
1426 825 566

Podobne wnioski można wyciągnąć o czymkolwiek, bo zawsze jest jakiś odsetek, u którego występuje jakiś problem/który nie jest zadowolony. Nie musisz mi wierzyć, ale obszarów na których jest problem utylizacją odbiornika jest bardzo niewiele. Wyraźnie to widać, że nie masz pojęcia o czym piszesz, bo to co piszesz, to jedynie przypuszczenia czy wnioski budowane na podstawie tego co ktoś napisał w Internecie, a jak wiadomo:

Znalezione obrazy dla zapytania nie wszystko co napisane w internecie

Innowator
31 3 0

Ogólnie sprawa wygląda tak że te prędkości mi mocno spadają, ale rzeczywiście dopóki są w normach umowy to mogę być co najwyżej niezadowolony, rozumiem to. Zdecydowanie okolica jest przeciążona, a UPC raczej nie ma interesu nic z tym robić, bo po co, większość osób nawet nie zauważa pewnie, a ja mam zgodnie z umową. Szkoda że nie udało nam się nic zrobić, ale pogodziłem się z tym, umowa podpisana, wiem że mogłem ją zerwać do 2 tygodni, nie zrobiłem tego, ale też nie bez powodu. Początkowo używałem configu IPv6 gdzie spadki jasne były, 400 bardzo często ale było jeszcze znośnie, właściwie nawet w tytule wątku widać od czego się zaczęło. Że zmieniając konfigurację routera uzyskuję lepsze lub gorsze prędkości. Wygląda to tak, najszybszy:

1. IPv6 (sam CB)

2. IPv4 bridge + własny router

3. IPV4 NAT (sam CB)

I w sumie to było głównym tematem wątku. Zmieniając te configi zmieniaja się następny hop po moim routerze (kolejne zostają te same), więc ruch leci przez inne routery i to one są w różnym stopniu przeciążone, tak zgaduję.

PS: nie wiem czy ma to jakieś znaczenie ale ja mieszkam w domku i mam doprowadzony światłowód, potem 5 metrów koncentryka. Więc parametry w CB zgaduje że zawsze będą idealne, a może trzeba też sprawdzić parametry urządzenia światłowodowego, ale nie mam raczej do tego dostępu

Moderator
1426 825 566

@motylde pomimo, że utylizacja sieci w Twoim rejonie nie przekracza naszych norm i tak zgłosiłem Twój przypadek do odpowiedniego działu, który zajmuje się rozbudową sieci. Możliwe, że sytuacja zostanie w przyszłości poprawiona, tym bardziej, że z każdym kolejnym użytkownikiem, zasoby w sieci zaczną maleć.

Innowator
31 3 0

@GMateusz Dzięki wielkie, to pewnie najwięcej ile można teraz zrobić. Jak sytuacja się poprawi na pewno będę informował