UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ConnectBox

ROZWIĄZANE
Highlighted
Użytkownik
3 0 0

Laptop rozłącza się z siecią WIFI, z gościnną WIFI nie ma problemu

Dzień dobry,

Nowo zakupiony laptop (acer nitro 5, gdyby ta informacja do czegoś była potrzebna) po połączeniu z siecią WIFI co chwila zrywa połączenie. Zaktualizowano sterowniki i system. Jeśli podłączymy go do sieci gościnnej, połączenie jest w porządku, natomiast podłączony do głównej sieci zrywa połączenie co kilka minut, sekund, po czym je sobie przywraca po chwili, ma ktoś może pomysł czy da się to rozwiązać z poziomu routera? Dlaczego mu wygodnie w gościnnej sieci, a ze zwykłą co chwila się rozstaje?

16 ODPOW. 16
Highlighted
Tytan
2680 572 129

Re: Laptop rozłącza się z siecią WIFI, z gościnną WIFI nie ma problemu

W jakim paśmie się łączysz? 2,4 GHz czy 5 GHz? Zmieniałeś kanały, szerokość lub tryb Wi-Fi? Jaką masz kartę Wi-Fi w laptopie? Podaj też wersję zainstalowanych sterowników do tej karty (odczytasz to w Menedżerze urządzeń jak wejdziesz we właściwości karty Wi-Fi w zakładce Sterownik) i wersję systemu (wpisz winver w wyszukiwarce). Podaj też jaką masz wersję softu w Connect Boxie. Z innymi urządzeniami jest podobnie czy tylko z laptopem?

Highlighted
Użytkownik
3 0 0

Testowano na paśmie połączonym i rozdzielonym, to samo na 2,4 GHz i 5 GHz. Nic nie zmieniano jeśli chodzi o kanały, szerokość, tryb, nie bardzo wiem co na co zmienić, żeby nie pogoroszyć sytuacji, więc nic nie ruszałam na wszelki wypadek.

Karta Wi_fi 6 AX200 160 MHz, sterowniki 21.10.1.2 z dnia 24.04.2019
Windows 10 1909 kompilacja 18363.815

Connect Box:
Wersja sprzętu : 5.01
Wersja oprogramowania : CH7465LG-NCIP-6.12.18.26-3p6-GA-NOSH

Jeden starszy laptop (karta Intel Centrino Advanced-N 6235, sterownik 15.18.0.1 30.04.2015, nie obsługuje 5GHz) nie potrafi od razu podłączyć się do tej sieci, trzeba odczekać chwilę po włączeniu żeby sam zaskoczył, ewentualnie wybrać połącz. Na początku podłączenia do Connect boxa, jakieś dwa lata temu, zdarzało mu się też zrywać połączenie czasem, ale zdecydowanie nie tak jak to jest w nowym laptopie, nie wiem czy te sytuacje można to łączyć.

Highlighted
Tytan
2680 572 129

Co prawda są nowsze sterowniki do Twojej karty Wi-Fi, ale zanim do tego przejdziemy poprosiłbym Ciebie o zmianę kanałów w panelu Connect Boxa na jakieś inne i w 2,4 GHz i w 5 GHz, również zmień szerokość kanału i tryb Wi-Fi. Jeżeli to nie pomoże to spróbuj tymczasowo wyłączyć zabezpieczenia i łączyć się z siecią bez hasła. A jeżeli to nie pomoże to zaktualizuj sterowniki do karty Wi-Fi - https://downloadcenter.intel.com/download/29455/Windows-10-Wi-Fi-Drivers-for-Intel-Wireless-Adapters

Highlighted
Użytkownik
3 0 0

Bardzo dziękuję za pomoc. 

Na tą chwilę, wygląda, że zadziałało, najpierw z 2,4 GHz (było 802.11b/g/n mieszany, kanał automatyczny (6?), 20 MHz; zmieniłam ostatecznie na 802.11n, kanał ręcznie 9, 20/40 MHz), potem, po kilkunastu różnych kombinacjach udało mi się również ustawić nie rozłączające się 5 GHz (było 802.11a/n/ac mieszany, kanał automatyczny (36?), 20/40/80 MHz; ustawiłam na 802.11ac, kanał ręcznie 48, 20/40/80 MHz). W międzyczasie po kilkunastu próbach na 5 GHz zaktualizowałam sterowniki, pomogła jednak zmiana pasma/sygnału/kanału.

Mogę jeszcze zapytać, czy można łatwo stwierdzić dlaczego ten jeden komputer może być tak wrażliwy na te pasma/kanały/sygnały? Oraz czy taka zmiana nie ogranicza jakoś przepustowości, szybkości internetu? Taki na przykład ping w grach da się tym zmniejszyć?

Highlighted
Tytan
2680 572 129

Czemu? To może zależeć od czułości karty Wi-Fi którą masz w laptopie. Być może karta którą masz jest bardziej czuła na zakłócenia? Tak czy siak fajnie, że udało się coś zdziałać

Highlighted
Zawodowiec
140 38 11

Sieć gościnna działa wyłącznie na 2.4GHz. Więc próba połączenia odbywa się w jednym paśmie.

W przypadku braku rozdzielenia sieci na dwie (użycie innych nazw dla 2,4 i 5 GHz ) twoja karta wifi probuje agregować transfer poprzez obie sieci i to jak widać źle działa. Dlatego prawdopodobnie będzie działać poprawnie po rozdzieleniu sieci. U mnie wszystko lepiej działało po rozdzieleniu obu sieci. A tak naprawdę bardziej się poprawiło  po wyłączeniu wifi w modemie UPC i zastosowaniu zewnętrznego rutera WiFi.

Highlighted
Użytkownik
13 0 0

a jaki router zewnętrzny kupić  - w przypadku UPC - aby móc go podłączyć do CB i żeby następnie było problemów z rozłączaniem WIFI.

Ja mam identyczny problem i wiele rzeczy inni podpowiedzieli ale może inny router rozwiaze do końca mój problem notorycznego rozłączania wifi w nowym laptopie.

Jaki najlepiej kupić - ja korzystam z oferty 500Mbps

Highlighted
Tytan
1188 615 112

Szukaj takiego który będzie miał przynajmniej 2 rdzeniowy procesor, wifi AC minimum 1200 no i gigabitowe porty. To wystarczy Ci ze sporym zapasem (nawet przy migracji do 1Gbps)

Cała reszta to dodatkowe funkcje (podbijają cenę) o to ty musisz zdecydować za co chcesz dopłacić.

-------------------------------------------
Highlighted
Użytkownik
13 0 0

Powiem szczerze, w kwestii routerów jestem zielony...

A możesz pomóc - jakie modele są do wyboru aby miał np. takie parametrey, które opisujesz i aby w UPC na pewno działały.

Oczywiście jakiś dodatków nie potrzebuje w nim, bo nie jestem specem aby bawić się jakimiś zaawansowanymi ustawieniami.

Dziekuje z góry za pomoc

Highlighted
Użytkownik
13 0 0

prośba o pomoc - jakie routery polecacie z powyższymi parametrami ?

Dziękuje za pomoc

Highlighted
Tytan
2680 572 129

Ja ze swojej strony polecam FritzBox 4040

Highlighted
Użytkownik
13 0 0

widzę na all.. że kosztuje 350 zł

skoro polecasz - to wierze ze jest lepszy anizeli CB tzn. wifi w CB....

Kolega wyżej pisał, aby kupując najlepiej sprawdzić czy obsłuży 1Gb - jakbym później zmienił oferte dosatwcy internetu

Ten FritzBox4040 chyba nie obsłuży takiej prędkości....z drugiej strony te 500Mb które mam wystarczy w zupelnosci.

Highlighted
Tytan
2680 572 129

@davegda napisał(a):

Ten FritzBox4040 chyba nie obsłuży takiej prędkości....z drugiej strony te 500Mb które mam wystarczy w zupelnosci.

Mam FritzBoxa 4040 i go używam właśnie do 1 Gb i osiąga taką prędkość bez problemu no chyba, że sieć jest zapchana

Highlighted
Użytkownik
13 0 0

To pytanko - jeżeli kupie sobie  FritzBox 4040 to co zrobić z routerem CB UPC ?

Wtedy router UPC moge spokojnie schować sobie za szafkę ( bo wtedy nie musi stać w dobrym mijescu ) , wyłączyć w nim WIFI i ustawić że ma pracować jao modem i to wszystko ?

A zwykłem kabelkiem podłączyć z CB do FritzBox i nastepnie ten nowy router skonfigurować  ?

Pozdrawiam