UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ConnectBox

ROZWIĄZANE
Highlighted
Inspirator
3 1 1

Nie można połączyć się z siecią Wi-fi

Dobry wieczór!
Niestety, od uruchomienia usługi nie mogę połączyć się z siecią za pomocą połączenia bezprzewodowego; działa tylko połączenie kablowe. 
Nie jest to kwestia sprzętowa- przy poprzednim usługodawcy połączenie bezprzewodowe oferowane przez modem działało. Reset modemu UPC nie naprawił problemu.

Hasło zostaje poprawnie wpisane- mimo to pojawia się informacja "System Windows nie mógł nawiązać połączenia z siecią....".

Postanowiłem uaktywnić filtrację MAC w ConectBoxie i dodać adres mac karty bezprzewodowej- to także nie działa. Nie łączy się z wifi.

Protokoły bezpieczeństwa są domyślne WPA2-PSK. Przy dodawaniu na sztywno nowego połaczenia z nazwą sieci wi-fi, protokołu i hasła sieć nie łączy.
Czy ktoś z Was ma podobny problem?

Łączność nie jest zakłócona- zmiana kanałów nie naprawiła problemu, inne urządzenia takie jak mysz bezprzewodowa też nie stanowi problemu.
Bardzo proszę o pomoc.

5 ODPOW. 5
Moderator
1076 647 177

Re: Nie można połączyć się z siecią Wi-fi

@Jacek powiedz proszę w jaki sposób wykonałeś reset modemu Connect Box? Jeśli był to tylko reset prądowy to zalecam wykonać jeszcze reset twardy w zgodzie z instrukcją z naszej strony: https://pytania.upc.pl/?q=fact_1007482

Inspirator
3 1 1

Re: Nie można połączyć się z siecią Wi-fi

@GMateusz niestety zawsze wykonuję twardy reset. Także nie poskutkowało. Dodam także, że mimo włączonej opcji WPS, przy wybraniu połaczenia wifi modemu, nie mogę z niej skorzystać. Jest od razu monit o podanie klucza zabezpieczeń (hasła).

Omnibus
250 88 5

Re: Nie można połączyć się z siecią Wi-fi

Zmień AES na Tkip lub odwrotnie. Zazwyczaj wystarczy ręcznie wprowadzić ten parametr w kompie i net śmiga.

500 +250 Mb/s, Asus AC 766 Mb/s +karta AC usb, Horizon Max PVR i 11-ki +Cisco PVR, Pakiet bezpieczeństwa
Inspirator
3 1 1

Re: Nie można połączyć się z siecią Wi-fi

Niestet, obie opcje nie rozwiązują problemu. W każdej opcji przy dodawaniu na sztywno sieci, nie można się do niej połączyć; nawet w przypadku całkowitego wyłączenia zabezpieczeń (klucza szyfrowania) połączenie nie jest możliwe.

 

EDIT: Usunięcie sterowników karty bezprzewodowej, przeczyszczenie rejestru oraz czysta instalacja sterowników do karty bezprzewodowej naprawiły problem. Dziękuję wszystkim zaangażowanym za pomoc. Można zamknać temat.
Wszystkiego dobrego i pozdrawiam!

ex-Moderator
135 125 19

Re: Nie można połączyć się z siecią Wi-fi

Jak widać wspólnymi siłami, mimo iż wskazówki na niewiele się zdały bo przyczyna była zupełnie gdzie indziej problem zażegnany. 

 

Watek zamykam.

 

PS.

@Jacek jako autor wątka masz możliwość jego zamknięcia.