UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ConnectBox

ROZWIĄZANE
Highlighted
Innowator
38 3 1

Niestabilny internet i straty MTR

Cześć,

Przez pierwszy rok w UPC internet chodził idealnie, a ostanio regularnie zwalnia lub wcale nie działa. Support oczywiście standardowe rady. No ok, więc zresetowałem router do fabrycznych, wyłączyłem ipv6, podpiąłem kabel zamiast WiFi, sprawdziłem na innym komputerze i nadal to samo. Problemy z prędkością są przejściowe, ale niepokoją mnie ogromne straty pakietów już pomiędzy ConnectBoxem, a komputerem. Może ktoś sprawdzić czy też tak ma? U mnie identycznie na WiFi, kablu oraz innym komputerze.

WinMTR.PNG

3 ODPOW. 3
Nauczyciel
622 165 8

Re: Niestabilny internet i straty MTR

Widzę, że nie wiesz jak odczytywać wyniki. Nie masz żadnych strat pakietów. Gdyby były straty, to utrzymywałby się do ostatniego hopa. ConnectBox po prostu nie odpowiada na ping w teście WinMtr. Każdy tak ma, wystarczy że przejrzysz przeróżne testy na tym forum. Puść sobie ping przez cmd do 192.168.0.1 to będzie odpowiadać na każde zapytanie.

W teście też nie masz niepokojących skoków  średni ping jest ok, więc w kwestii pingu jest ok. O prędkości się nie wypowiem.

Innowator
38 3 1

Ok, dzięki - faktycznie tego nie rozumiałem i w takim razie to zły trop.

Zgłaszam ponownie do UPC spadki prędkości i czekam na ich reakcję.

Profesor
1527 605 62

@kranu 

https://pro.speedtest.pl/

Przeczytaj zalecenia do wykonania certyfikowanego testu!

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.