UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ConnectBox

ROZWIĄZANE
Innowator
16 1 1

Niska prędkość pobierania w godzinach szczytu - wina modemu?

Witam,

Czy jest to możliwe, że niskie prędkości pobierania w godzinach szczytu wynikają z wadliwego modemu? Mam łącze 500 Mb/s, a między godz. 18 i 19 prędkość na Speedteście spada czasami nawet do ok. 160 Mb/s. Po godz. 19 jest to już zazwyczaj 320-380 Mb/s. 500 Mb/s osiągalne jest przeważnie dopiero po północy. Zauważyłem też, że niezależnie od obciążenia pingi skaczą, np.:

ping.jpg

Przeprowadziłem się i w nowej lokalizacji na łączu UPC 500 Mb/s z modemem Compal pingi mocno pływają. W poprzedniej na łączu 250 Mb/s ze starym modemem tego nie było, ping był bardzo stabilny.

Podejrzewam, że wymiana modemu na inny model mogłaby pomóc w przypadku opóźnień, ale prędkość pewnie zostałaby na tym samym poziomie. W mojej lokalizacji, jeśli chodzi o światłowód, jest tylko UPC i Orange. Przy wyszukiwaniu sieci WIFI widać po nazwach, że większość osób ma UPC i myślę, że sieć jest przeciążona i niewiele da się z tym zrobić, ale chciałbym poznać opinie osób, które siedzą głębiej w temacie.

Generalnie postanowiłem, że na razie wezmę Orange na czas nieokreślony pomimo problemów z routingiem i dużych ograniczeń prędkości pobierania z niektórych serwerów, bo UPC nie zgodziło się na wymianę modemu na nowy Giga Connect Box, w grach mam większe opóźnienia niż na Orange, a przy pobieraniu plików z prędkością powyżej 70% maksymalnej opóźnienia są dużo wyższe i bardziej niestabilne na łączu UPC.

Zastanawiam się, czy ewentualna wymiana modemu na nowszy mogłaby tu pomóc. W końcu UPC zacznie dawać nowe modemy do prędkości poniżej 1Gb/s i wtedy może wrócę, bo w UPC oferta tv jest bardzo dobra, czego nie mogę powiedzieć o Orange.

30 ODPOWIEDZI
Nauczyciel
523 124 6

Re: Niska prędkość pobierania w godzinach szczytu - wina modemu?

Cześć i na tym forum. Jaka masz wersję oprogramowania Compala?

Omnibus
268 41 4

@kozakis01 nie wydaje mi się żeby zaczęli dawać giga boxa do niższych prędkości jak sama nazwa wskazuje przeznaczony jest do prędkości 1 giga niestety :(

120 Mb/s + Telefon na start 40,97 zł
Profesor
1512 406 77

@kozakis01

Witaj. W pierwszej kolejności przetestuj swoje łącze tym programem:

https://pro.speedtest.pl

https://zanimnapiszesz.info
Innowator
16 1 1

@brtknapisał(a):

Cześć i na tym forum. Jaka masz wersję oprogramowania Compala?

Czesc, pewnie najnowsza, bo z tego co wiem przy wlaczeniu automatycznie sie aktualizuje.

Innowator
16 1 1

@Azarnapisał(a):

@kozakis01 nie wydaje mi się żeby zaczęli dawać giga boxa do niższych prędkości jak sama nazwa wskazuje przeznaczony jest do prędkości 1 giga niestety :(

To moze zmienia modemy na inne, bo co jakis czas zmieniaja na nowsze.

Nauczyciel
523 124 6

I tak i nie. Po zalogowaniu się do Compala zobacz jaka wersja i ja tu wklej, chyba że już nie masz go, bo pisałeś że wymowiles umowę.

Innowator
16 1 1

@MrPepkanapisał(a):

@kozakis01

Witaj. W pierwszej kolejności przetestuj swoje łącze tym programem:

https://pro.speedtest.pl

Testowalem na speedtest.pl i pobralem testowy plik z szybkiego serwera ftp. Miedzy godz. 18 a 19 jest najgorzej. Ten test jest w czyms lepszy?

Profesor
1512 406 77

Tak. Ten test jest uznawany przez UKE i w sytuacji gdy test wykonany przez ten program będzie u Ciebie certyfikowany będziesz mógł zareklamować u ISP zbyt słabą prędkość internetu. A żeby test był certyfikowany trzeba spełnić szereg warunków (program ci wyszczegółowi jakie to są warunki)

https://zanimnapiszesz.info
Profesor
1292 586 48

@kozakis01napisał(a):

Generalnie postanowiłem, że na razie wezmę Orange na czas nieokreślony pomimo problemów z routingiem i dużych ograniczeń prędkości pobierania z niektórych serwerów,

Zainteresuj się tym, jaki minimalny DL Orange gwarantuje na tym ich światłowodzie

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Innowator
16 1 1

@KOCUREK1970napisał(a):

@kozakis01napisał(a):

Generalnie postanowiłem, że na razie wezmę Orange na czas nieokreślony pomimo problemów z routingiem i dużych ograniczeń prędkości pobierania z niektórych serwerów,

Zainteresuj się tym, jaki minimalny DL Orange gwarantuje na tym ich światłowodzie

To nie jest kwestia minimalnego DL, bo tu akurat łącze Orange sprawuje się lepiej niż UPC. Problem jest z routingiem i ograniczeniem prędkości na niektórych serwerach.

Innowator
16 1 1

@MrPepkanapisał(a):

Tak. Ten test jest uznawany przez UKE i w sytuacji gdy test wykonany przez ten program będzie u Ciebie certyfikowany będziesz mógł zareklamować u ISP zbyt słabą prędkość internetu. A żeby test był certyfikowany trzeba spełnić szereg warunków (program ci wyszczegółowi jakie to są warunki)

Minimalne prędkości gwarantowane są na tak niskim poziomie, że z reklamacją byłby problem.

Profesor
1292 586 48

@kozakis01

Ależ jest, jest - jak Ci DL zejdzie do tych wartości to nie zareklamujesz usługi bo parametr zgodny z umową i regulaminem o czym operator informuje a klient przyjmuje do wiadomości.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Innowator
16 1 1

@KOCUREK1970napisał(a):

@kozakis01

Ależ jest, jest - jak Ci DL zejdzie do tych wartości to nie zareklamujesz usługi bo parametr zgodny z umową i regulaminem o czym operator informuje a klient przyjmuje do wiadomości.

Ale jak jest problem z pobieraniem plików tylko z niektórych serwerów to i tak operator stwierdzi, że jest to ograniczenie konkretnych serwerów. Wrzuci Speedtesta i tam wszystko będzie ok.

Profesor
1292 586 48

@kozakis01

Tu mowa o Twojej minimalnej prędkości jeśli nawet serwer "daje" 1Gb.