UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ConnectBox

Użytkownik
10 0 0

Nowa prędkość Internetu a ograniczenia karty sieciowej

Witam,

ostatnio UPC zmieniło świadczoną usługę w Warszawie, ze 100 MB/s na 300 MB/s za dopłatą 5,5zł, no myślę ok.

Usługa weszła w życie, no a mój Internet dalej oscyluje w granicach 70-80. Internet 300MB/s jak najbardziej jest, bo mój smarfon odbiera do 650. W podłączonych urządzeniach w ConnectBoxie pokazuje, że maksymalna prędkość laptopa to 100 MB/s.

Zacząłem podejrzewać, że to może być wina kabla ethernetowego, no ale prędkość po wifi jest taka sama, może ciut wyższa, 85 MB/s. Wiem, że tu chodzi o jakieś standardy karty więc postaram sie zamieścić jak najwięcej informacji na jednym zrzucie ekranu.

1. Ostatnio zmieniałem usługę z Ipv6 na Ipv4,

2. Informacja na kablu ethernetowym to: CERIFIED TO EIA/TIA 568B.2 CAT. 5E,

3. Na screenie zamieszczam dane karty sieciowej z menadżera urządzeń, tylko w kilku przypadkach dało się sprawdzać zaawansowane opcje standardów, więc to zamieszcza. Kolumnowo, 2 kolumny po 3 obrazki. 

Jeśli jeszcze czegoś potrzeba to doślę, dzięki.

EDIT: Dodam, że laptop mój to Lenovo Z50-70, a mojej partnerki Hp pavilion, na którym po wifi dochodzi jeszcze mniej niż tu, czyli 60-70, a ograniczenie na stronie routera to 130 MB/s. Jej laptop był kupiony dosłownie pół roku temu.

upc.png

14 ODPOW. 14
Tytan
1029 593 86

Re: Nowa prędkość Internetu a ograniczenia karty sieciowej

Dobrze by było gdybyś pokazał jak negocjuje Ci się karta w tym połączeniu kablowym.

-------------------------------------------

hosting
Highlighted
Tytan
2195 823 72

@Snorku 

Najpierw to, pomiar ma być certyfikowany:

https://pro.speedtest.pl/

https://pro.speedtest.pl/pomoc

Jego wynik, proszę tu wstawić.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Użytkownik
10 0 0

Nie bardzo rozumiem co mam zrobć?

Użytkownik
10 0 0

Niestety nie mogę wykonać pomiaru certyfikowanego bo dostaję komunikat: 

sadfdgfdf.PNG

Nie ma znaczenia czy wpiszę maksymalny 100, czy 80, czy 300, za każdym razem mam to samo.

Wyniki z niecertyfikowanego wkleić całe tutaj, czy wystarczy tylko poglądowo?

EDIT: Wklejam pastebina z wynikami https://pastebin.com/rN84CUAj

Tytan
2404 537 109

W menedżerze urządzeń wejdź we właściwości karty sieciowej i w zakładce Zaawansowane zaznacz opcję "Prędkość i dupleks". Po prawej stronie rozwiń listę z pola Wartości i zobacz czy masz do wyboru opcję 1.0 Gbps Full Duplex

https://zanimnapiszesz.info
Tytan
1029 593 86

Wyglada to tak jakby karta sieciowa negocjowala sie tylko na 100mbit.

Prosilem abys podał predkosc negocjacji polaczenia kablowego.

Klikasz prawym klawiszem na polaczenie lokalne a pozniej lewym na STAN. Na karcie ktora sie otworzy będzie szybkość

-------------------------------------------

hosting
Tytan
2195 823 72

@Snorku 

Wymień przewód łączący modemorouter i Twój komputer - potem ponownie wykonać test certyfikowany.

Coś jest powodem, że zestawia połączenie na 100Mb - modemorouter nie ma kontaktu z Windowsem a sam zestawił link jak Sam piszesz na 100Mb.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Użytkownik
10 0 0

Zmiana Szybkości i duplexa na 1 Ghz pomogła połowicznie. Po kablu jest dalej 100 MB/s, tak samo odczytałem negocjacje i wynoszą one 100 MB/s wciąż, po przejściu na wifi, negocjacje to 433 MB/s a w speed teście wychodzi około 160 MB/s. Spróbuję zresetować komputer jeszcze.

Podejrzewam, że może to być wina słabego kabla ethernetowego, jaki polecacie kupić dla 1GB/s?

Może być winny też protokół Ipv4?

Tytan
2195 823 72

@Snorku 

Jaki przewód RJ kupić - sprawny

Nie ma to znaczenia jaka firma, marka, producent.

Tanie gotowce to i tak największy chłam.

A jeśli chcesz zrobić przewód sam, to przewód Bitnera, Madex i wtyczki z zaciskarką potrzebne.

Protokół IPv4/6 ma znaczenie tylko w internecie - nie ma wpływu na transfer w sieci LAN.

Użytkownik
10 0 0

Cytałem gdzieś wcześniej, że te modele mają znaczenie, że część ma przepustowość do 100, część do 1000.

Po resecie, negocjacje nawet na wifi spadły do 72 znowu. Po przełączeniu na 100 MB/s Full Duplex, negocjacje na wifi skaczą do 390, ale Intenret mam 40MB/s.

Po przejściu na 1 GB full duplex, mam 433, i Internet 80... Serio już nie wiem o co chodzi. 

Tzn. ethernet to najpewniej wina kabla, coś ciągle przycina przepustowość.

Użytkownik
10 0 0

Po odłączeniu kabla ethernet, wifi jest bardzo wolne, około 40-70 MB, mocne porywy. Po jego podłączeniu i nie korzystaniu, tylko ciągle po wifi, automatycznie jego prędkość skacze do 160. Negocjacje wifi są w ciągłym ruchu, raz 350, raz 433. Nie mogę też już wejść w connect boxa, bo rzekomo jakaś sesja jest już otwarta.

Tytan
2195 823 72

@Snorku 

No tak działa wifi - nikt go nie gwarantuje.

Czynników jest mnóstwo na to wpływających.

Użytkownik
10 0 0

Okej, to zastanowię się nad kupnem kabla nowego i zobaczymy.

Inspirator
6 2 0

Tu się nie ma co zastanawiać tylko kupować Miałem dokładnie to samo u siebie, nie bardzo uśmiechało mi się wymieniać przewód LAN bo miałem go za szafą, ale kupiłem taki CAT6 i działa teraz jak należy.