UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ConnectBox

Highlighted
Innowator
25 3 1

Nowe oprogramowanie do CB

Kiedy można się spodziewać aby zainstalowane ( w dniach 27.04.2020 r.) oprogramowanie do CB (CH7465LG-NCIP-6.12.18.26-3p6-GA-NOSH) prawidłowo działało z kartą sieciową na USB (ASUS USB-AC53 Nano USB Wireless adapter) na częstotliwości 5Ghz ?
Przed upgrate'em szybkość internetu po WiFi była w granicach 80 Mbps (przy umowie na 150 Mbps). Zdaję sobie sprawę, że szybkość WiFi nie będzie osiągać szybkości po kablu ale teraz szybkość WiFi na 5Ghz jest na poziomie 19-25 Mbps ! Proszę o odpowiedź pracowników IT bo oni instalują oprogramowanie bez przetestowania jego działania. Może należało by informować uzytkowników, podczas podpisywania umowy jakie wymagania ma UPC dotyczące podzespołów  aktywnych ? W dzisiejszych czasach, mało kto w domu stosuje okablowanie, które jest wymienione w umowie.

18 ODPOW. 18
Highlighted
Specjalista
47 7 1

Re: Nowe oprogramowanie do CB

Ja mam to oprogramowanie na CB od 18.02.2020 r. Nie występują u mnie, żadne problemy z żadnymi kartami wifi. Nawet ping się lekko poprawił. Po wi fi wyciągam 290 299 Mbps bez żadnych problemów. 

Highlighted
Innowator
85 8 1

@anduanmix 

Pojawiło się kilka podobnych wątków klientów opisujących problemy z 5GHz. Więc coś jest na rzeczy. Z tego co sam wybadałem największy mam problem z trybem AC.

@Wiktor 

Zmień tryb w karcie sieciowej 5Ghz na N i pasmo na routerze na 20/40. Sprawdź jak jest w takich ustawianiach. Oczywiście sugeruje to jako tymczasowe rozwiązanie do momentu poprawki na CB. AC jest szybsze jeżeli w okolicy nie ma więcej sieci na tych samych kanałach i masz laptopa i router w tym samym pokoju. (prewencyjnie na testy chociaż)

Highlighted
Innowator
25 3 1

Poczekam aż informatycy z UPC coś wymyśla (chyba wymyślą ?). Mam ustawiony na routerze kanał na którym nikt nie pracuje oraz automatyczny wybór pasma. Próbowałem wszystkie możliwe ustawienia i zajęło mi to trochę czasu ale niestety szybkość jest na takim samym poziomie. Coś tu nie współgra : karta ASUS USB-AC53 Nano USB Wireless adapter i nowe oprogramowanie.

Pasmo.jpg

Highlighted
Innowator
25 3 1

Przetestowałeś WSZYSTKIE karty sieciowe na USB ? Dobry jesteś - MISTRZ !

Highlighted
Innowator
25 3 1

Prędkość.jpg

Highlighted
Zawodowiec
140 38 11

Widać na załączonym wydruku z analizatora połączeń, że sumarycznie wynegocjowane połączenie WiFi wykorzystuje modulację  szerokości 40MHz i kanały od 44-48.

Zgodnie ze specyfikacją techniczną twojej karty USB WiFi:

ASUS USB-AC53 NANO Specs
Network Standard 802.11ac
InterfaceUSB 2.0
Data Rate802.11ac - Downlink up to 867 Mbps - Uplink up to 867 Mbps (20 / 40 MHz) 802.11a/b/g/n/ac - Downlink up to 300 Mbps - Uplink up to 300 Mbps (20 / 40 MHz)
Antenna2 x PIFA
Transmit / ReceiveMIMO technology

Karta Asusa zawiera dwie anteny w związku z tych wspiera MIMO 2x2 i umożliwia modulację o szerokości 20 lub 40 MHz. Wobec tego przepływność na 5GHz (ograniczam się tylko do tego zakresu) jest ograniczona przez dostępną modulację i ograniczoną obsługę do 2 strumieni. Co byś nie zrobił to fizycznych parametrów karty WiFi nie przeskoczysz.

Przy modulacji 64QAM i MIMO 2x2 jest to 300Mb/s 

Poczytaj sobie o działaniu WiFi

https://www.duckware.com/tech/wifi-in-the-us.html#wifi5

Niestety jest to po angielsku, ale zawiera bardzo dobrze wyłożone podstawy działania oraz zależności od sprzętu i otoczenia.

Podawane w danych technicznych karty przepływności 867 Mb/s dotyczą zsumowanych przepływności dla 2,4 oraz 5GHz. Ponadto mylące są zapisy oddzielne downlink oraz uplink. WiFi jest współdzielone tzn przepływność w dół sieci i w górę sieci zajmuje te same zasoby sprzętowe oraz te same zasoby radiowe. Wobec tego sprawni marketingowcy podają maksymalną przepływność w dół sieci oraz w górę sieci oddzielnie (i jest to prawda pod warunkiem, że w drugą stronę nic nie płynie) w rzeczywistości trzeba obie przepływności sumować ich suma nie może przekroczyć maksymalnej a w rzeczywistości ze względu na rózne zabespieczenia i kodowanie tostępna dla aplikacji nie przekracza 80% przy idealnych warunkach transmisji.

Highlighted
Innowator
85 8 1

@KrzysiekF 

"Przed upgrate'em szybkość internetu po WiFi była w granicach 80 Mbps" (zgodnie ze specyfikacją)

Teraz autor tematu ma ~20Mb/s

Jest pewna różnica Z całym szacunkiem do twojej wypowiedzi. Też stoję w obliczu pogorszenia działania wifi po aktualizacji (również na wersji 25 w CB, poprzedniej). I też widzę jak działało wifi na starym sofcie i jak działa na nowym. Z dnia na dzień tą zmianę zobaczyłem bo byłem po wymianie rutera na nowy (miał soft stary). Nie dam sobie wmówić, że tak musi być bo to absurd. Nie dam sobie wmówić, że UPC nie może nic z tym zrobić (rollback) bo było dobrze na starym sofcie, w tej samej konfiguracji i otoczeniu

Highlighted
Innowator
25 3 1

"Karta Asusa zawiera dwie anteny w związku z tych wspiera MIMO 2x2 i umożliwia modulację o szerokości 20 lub 40 MHz."

KrzysiekF  !

Cała specyfikacja techniczna, którą przytoczyłeś jest prawdziwa w odniesieniu do routera R7800 (AC2600) Nighthawk X4S

Mój problem polega na tym, że karta sieciowa na USB w komputerze (ASUS USB-AC53 Nano USB Wireless adapter) nie działa dobrze z nowym oprogramowaniem. Sam przyznasz, że nawet przy specyfikacji 802.11n szybkość ~20 Mbps nie jest "przerażająca" :-) Nie mówiąc już  o 802.11ac.

Highlighted
Specjalista
47 7 1

Czytaj ze zrozumieniem. Posiadam wiele sprzętów z różnymi kartami wi fi i na żadnej nie wystąpią problemu jak na twoim sprzęcie. Włącz myślenie i czytanie ze zrozumieniem. Masz jakiś złom niby renomowanej firmy i oczekujesz cudów. 

Highlighted
Specjalista
47 7 1

A pomyślałeś, że masz jakiś komputer z mało wydajnym portem USB? Albo z twoją płyta główna coś jest nie tak? Sam fakt, że używasz jakiegoś badziewia na USB świadczy o tym, że twój komputer nie jest cudem techniki współczesnej 

Highlighted
Innowator
85 8 1

@anduanmix 

Pochwal się nam jakie to masz super profesjonalne karty sieciowe i jakie transfery w sieci lokalnej usyskujesz we współpracy z CB. Bo wiele kart sieciowych w AC ledwo przekracza 4MB/s UPLOAD na najnowszym sofcie o czym już pojawiają się posty od kilku dni i nie jest to wina żadnej karty sieciowej tylko wydajności samego rutera w tym trybie.

A USB2.0 spokojnie wystarczy dla tej kart sieciowej. Transfery złącza USB 18-20MB/s są zdecydowanie większe niż 20Mb osiągane z tym ruterem. Skoro napisał, że wcześniej miał 80Mb/s to chyba nie jest to wina jego komputera po aktualizacji softu rutera.

Highlighted
Zawodowiec
140 38 11

Ja tylko przytoczyłem parametry testowanej karty Asusa, aby można było określić maksymalną realną przepływność po WiFi. Jest ona wielokrotnie wyższa od mierzonej. Przepływność osiągana i pokazana w wynikach testu jest przepływnością na poziomie starych kart WiFi 1 generacji czyli dla 5GHz wg 802.11a - wg tamtej specyfikacji można było osiągnąć przepustowość do 54Mb/s  - a osiągana przepływoność świadczy o błędach w procedurze nawiązywania połączenia. Możesz to prawdopodobnie sprawdzić, jeśli uda Ci się wymusić w komputerze ustawienia wifi na 802.11a (nie wiem czy to jest możliwe w załaczonym do Asusa  driverach). Jeśli Ci się to uda i nawiążesz połączenie to sprawdź osiąganą przepływność. Jestem ciekawy co wyjdzie. Oczywiscie to co piszę, to tylko teoretyzowanie. Nie używam CB wobec tego nie mogę wykonać takiego testu.

Jeśli chcesz więcej się dowiedzić o WiFi to polecam blog (ostatnie uzupełnienia autor wprowadził w kwietniu 2020).

https://www.duckware.com/tech/wifi-in-the-us.html

Highlighted
Innowator
25 3 1

Czy to prawda ? Tekst ze strony UPC.

Connect box

Oczekujesz jeszcze szybszego łącza? Poznaj superszybki internet bezprzewodowy w całym domu! Wszystko dzięki nowoczesnemu urządzeniu - modemowi bezprzewodowemu Connect Box z routerem Wi-Fi, który pozwoli Ci nawiązać połączenie z siecią z każdego miejsca w Twoim domu! Wszystko dzięki dwóm częstotliwościom sieci Wi-Fi - 2,4 oraz 5 GHz, które pozwolą na:

• poprawę transferu,
  • zwiększenie zasięgu urządzenia, 
  • osiągnięcie stabilniejszego połączenia z internetem, z mniejszą ilością zakłóceń,
  • podłączenie większej liczby urządzeń jednocześnie. 

Modem Wi-Fi UPC sprawi, że zapomnisz o najczęstszych kłopotach z internetem, jak zbyt wolny transfer plików, czy zawieszające się strony www!

Zamiast tego możesz się cieszyć:

• superszybkim pobieraniem i przesyłaniem nawet dużych plików, 
  • swobodnym oglądaniem filmów i seriali, a także słuchaniem muzyki on-line,
  • bezproblemowym oglądaniem i przeglądaniem stron internetowych,
  • korzystaniem z komunikatorów internetowych bez uciążliwego zawieszania!
Highlighted
Innowator
25 3 1

Przestawiłem kartę dla 5GHz na 802.11a . 

Pasmo 2.4 Ghz nie jest wogóle widoczne.

Szybkość wg UPC podaje na obrazku.Karta.jpgPrędkość 1.jpg