UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ConnectBox

Specjalista
60 7 1

Re: Nowy Firmware dla ConnectBoxa

@GMateusz nadal się nie da.

Czy mozesz przekazac do odpowiedniego dzialu zeby mi przywrocili poprzedni soft? Masz moje dane na PW juz sie kiedys z toba kontaktowalem, napisalem u was na fejsbuku ale nie wiem ile to tam moze potrwac.

Moderator
932 600 151

@k3lt przywrócę Ci stary soft do wyjaśnienia sprawy, ale dzisiaj to już raczej nie możliwe. Przekazałem do kogo trzeba.

Highlighted
Profesor
1380 608 54

@k3ltnapisał(a):

5 kresek - max.

Zresetuj tv i spróbuj wtedy (może coś soft tv zapisał i pamięta stare ustawienia).

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Zawodowiec
240 60 3

Ciekawe jak dokładnie działa ta funkcja Smart Wifi? Czy to jest DCS (Dynamic Channel Selection) który jest na modemach Arrisa? Czy to jakieś dodatkowe rozszerzenie DCS również dla sieci 5Ghz? Ja mam włączone DCS i bardzo ładnie działa, powoduje dynamiczną zmianę kanału Wifi dla sieci 2.4Ghz w zależności od obciążenia sieci Wifi a nie tylko po uruchomieniu urządzenia jak to jest standardowo kiedy mamy włączone Auto w ustawienich kanału Wifi.

Włączone domyślnie z brakiem możliwości wyłączenia przez użytkownika może być czasami problematyczne kiedy trafiają się urządzenia, które nie chcą pracować na niektórych kanałach WiFi, lepiej zostawiać to użytkownikom do samodzielnego włączenia albo wyłączenia, i hope

Wykładowca
754 175 32

@pawelb, z opisu wynika że powinna być to jakaś implementacja band steering, co mogło by tłumaczyć problemy @k3lt

Swoją drogą info o tym że CB i GCB mają smart wifi wisi już miesiące, A update pojawił się dopiero teraz.

Zawodowiec
240 60 3

@zylx

BandSteering jest od dawna na modemach Arrisa...nie wiem jak w przypadku Compala ale to bliźniacza konstrukcja, myslę że pod Smart Wifi kryje się kilka tych nowych funkcjonalności 

BandSteering działa kiedy obie sieci czyli 2.4Ghz i 5Ghz mają tę samą nazwę SSID

Osobiście tego nie używam bo wydaje mi się, że to jest opcja dla bardziej świadomych użytkowników właśnie ze względu na pewien automatyzm w decydowanie przez router, do której sieci ma być podłączony klient po Wifi, może to powodować pewne niestabilności związane z tym automatycznym przełaczeniem klienta pomędzy sieciami 2.4 i 5Ghz

Innowator
19 0 0

Witam Panie i Panów  

Chciałbym dołączyć się do wątku. Od początku odkąd mam internet z upc mam z nim problemy. Technik był chyba 4 razy , 1 raz był wymieniony modem na taki sam z odzysku. Cały czas jest kłopot z utratą stabilność połączenia na Telefonie z androidem, TV Sony również na Androidzie i tablecie. Pecet działa jak trzeba. Problem z niestabilnym połączeniem występuje również na IPhone 7. Praktycznie nie mogę korzystać z 5 GHz  Po kilku minutach od podłączenia internet przestaje działać i muszę ręcznie przełączać na sieć 2,4 GHz. Od paru tygodni jest dramat i był w piątek technik. Oczywiście zgonił wszystko na kable i splitter. Wymienił i nic. Po jego wyjściu problem wrócił jak bumerang.

Obecnie mam firmware: CH7465LG-NCIP-6.12.18.24-5p4-NOSH

Chętnie przyjmę nową wersję, ale zdaje się nie można wymusić, aby modem sobie pobrał sam nowy update. Ustawienia Wifi mam znów standardowe. Wszystko w automacie, bo moje zmodyfikowane przestały działać.

A może @GMateusz z UPC mógłby zerknąć w moje ustawienia i coś doradzić (Proszę o info to prześlę namiary w UPC na Twój priv)?

Gdyby się udało wgrać nowy firmware to czy mam zrobić hard reset ?

Pozdrawiam  

Użytkownik
16 0 0

Jeśli chodzi o ACS stosowany w Access Pointach to jego opis działania znajdziesz w https://gtacknowledge.extremenetworks.com/articles/Q_A/What-does-auto-channel-selection-do-and-how-i...

Jest to raczej rozwiązanie dla sieci AP a niezbyt użyteczne dla pojedynczego AP.

Smart WiFi – pod tą nazwą dostawcy oferują sprzęt i rozwiązania w różny sposób wykorzystujące cechy najnowszych technologii WiFi. Ponieważ sprzęt posiadany dotychczas przez użytkownika na ogół nie wspiera najnowszych wersji WiFi lub robi to z ograniczeniami to trzeba ten problem obejść. Na przykład – problem transferu po WiFi do innych pomieszczeń - dostarczają oni dodatkowy router WiFi, który działa jako AP. Router ten łączy się po WiFi z modemem kablowym wyposażonym w podobny AP WiFi. Oba urządzenia potrafią dynamicznie korzystać z całego pasma WiFi (korzystają z anten 4×4 MIMO – które umożliwiają ukierunkowanie sygnałów radiowych i wykorzystują bardzo szybki standard Wi-Fi (IEEE 802.11ac 1733 Mb/s), przy czym potrafią jednocześnie korzystać z obu pasm sieci – standardowego 2,4 GHz (300 Mb/s) i szybszego 5 GHz (1733 Mb/s). To pozwala na uzyskanie w urządzeniach wyposażonych w starsze rozwiązania WiFi a zainstalowane w innym pomieszczeniu niż modem kablowy dostępu na poziomie kilkudziesięciu lub kilkuset Mb do lokalnego AP – nie realizowalnego przy próbach zestawienia bezpośredniego połączenia z AP zainstalowanego w modemie kablowym. Oczywiście osiągnięte rezultaty zależą od poziomu zakłóceń wywoływanych przez sąsiednie sieci WiFi. Takie rozwiązanie jest de facto linkiem radiowym do drugiego AP z którym łączą się urządzenia zainstalowane w tym pokoju.

Natomiast problemu zakłoceń przez inne sieci to nie rozwiązuje, jedynie pozwala na zmniejszenie skutków zakłóceń - ukierunkowanie transmisji, szersze wykorzystanie pasma, drugi AP - a więc wyższy poziom sygnałow użytecznych w drugim pomieszczeniu

Zawodowiec
240 60 3

Powiem tak, jesli SmartWifi to BandSteering to trzeba pamiętać że to lepiej się sprawdza w mniejszych mieszkaniach ponieważ flapowanie pomiędzy sieciami może byc uciążliwe. Na pewno powinna być możliwość wyłączenia tej funkcjonalności przez użytkowników

Specjalista
60 7 1

@GMateusz Jakby co caly czas jestem na nowym sofcie.

Innowator
19 0 0

@GMateusz coś chyba go jeszcze nie ma

Moderator
932 600 151

@k3lt napisał(a):

I niestety tak zostanie. Jeden z inżynierów oprogramowania sprawdził Twoje zgłoszenie. Dziwne jest to, że twierdzisz, że nie możesz obecnie modemu ustawić na sztywno na określonych kanałach, bo z odczytu wynika, że na takich modem właśnie pracuje (11 i 36 jak co). Ze swojej strony proponuję w takim razie zmienić jeszcze pasmo dla 5 GHz na 20/40 bo obecnie jest 20/40/80 - może to coś pomoże. Rozdziel także SSID bo póki co jest takie samo. 

Podsumowując nie udało się odtworzyć Twojego problemu na naszym sprzęcie z tym samym softem. Zgadzam się, że opcji "Smart Wi-Fi" nie da się odznaczyć, bo jest "wyszarzała" (to jest mówiąc wprost babol softu, powinna być na ten moment "disabled") ale ręczne ustawienie kanałów dla Wi-Fi powinno działać bez zarzutów. Jeśli u Ciebie jest inaczej to nagraj proszę filmik jak to wygląda i wstaw tutaj lub wyślij do mnie na priv.

@Bruno na razie nie dam rady załatwić Tobie dostępu do nowego softu.

@pawelb Band Steering to jedynie jedna z funkcjonalności, które wchodzą w skład marketingowej nazwy "Smart Wi-Fi". Ten feature to tak na prawdę coś na zasadzie Wi-FI SON (dla zainteresowanych pogooglujcie). Obecnie jednak cała usługa "Smart Wi-Fi" jest w trakcie dopracowywania i nie przybrała jeszcze finalnego kształtu, jej działanie jest ograniczone i tak jeszcze przez pewien czas będzie.

Specjalista
60 7 1

@GMateusz mnie wogole nie interesuje ten Smart WiFi moze byc sobie wlaczony bez mozliwosci wylaczenia, trudno. (wspomnialem o tym bajerze bo wydaje mi sie ze jest wspol-winowajcą) Podstawowy problem jest taki ze moj Smart TV nie jest w stanie sie polaczyc z siecia 5GHz po aktualizacji do tego softu, a to juz jest ogromny problem bo praktycznie nie moge korzystac z podstawowych funkcji TV (strumieniowanie / smartshare / Netflix 4K + HDR)

TV juz byl resetowany, router byl resetowany, wlaczalem / wylaczalem 5GHz, ustawialem bez hasla, zmienialem SSiD i nic to nie daje, TV poprawnie pokazuje dostepna siec z maksymalnym sygnalem ale nie moze sie polaczyc i dzieje sie tak napewno za sprawa nowego softu nigdy wczesniej nie mialem podobnych problemow, doslownie kilka minut po aktualizacji TV stracil polaczenie i laczy sie tylko z 2.4GHz, DLATEGO prosze o przywrocenie starego softu.

Edit:

Przelaczenie na 20/40Mhz szerokosc pasma nic nie daje - nadal nie mozna sie polaczyc z siecia 5GHz. SSID sa rozne dla obu sieci 2.4GHz to "Kelt" a 5GHz to "Kelt5GHz"

Edit2:

Nie jestem pewien na 100% ale wydaje mi sie ze przy probie polaczenia sie TV w Dzienniku Sieci pojawia sie taki wpis:

Illegal - Dropped INPUT packet: src=104.81.60.34 MAC=;CM-MAC=;CMTS-MAC=;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.0;

(usunalem adresy MAC)

Edit3:

@GMateusznapisał(a):

@k3ltnapisał(a):

Zgadzam się, że opcji "Smart Wi-Fi" nie da się odznaczyć, bo jest "wyszarzała" (to jest mówiąc wprost babol softu, powinna być na ten moment "disabled") ale ręczne ustawienie kanałów dla Wi-Fi powinno działać bez zarzutów. Jeśli u Ciebie jest inaczej to nagraj proszę filmik jak to wygląda i wstaw tutaj lub wyślij do mnie na priv.

Nie zrozumialem co mam nagrac? Filmik jak TV nie jest w stanie sie polaczyc z siecia 5GHz?

Profesor
1621 418 83

Zmień Tryb WiFi na 802.11 n/ac mieszany (albo 802.11 a/n/ac mieszany) i zobacz czy pomoże

https://zanimnapiszesz.info
Specjalista
60 7 1

@MrPepkanapisał(a):

Zmień Tryb WiFi na 802.11 n/ac mieszany (albo 802.11 a/n/ac mieszany) i zobacz czy pomoże

802.11 a/n/ac bylo domyslnie, zmiana na n/ac nic nie dala.