UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ConnectBox

Highlighted
Użytkownik
7 0 0

Re: Nowy Firmware dla ConnectBoxa

Panowie, testy testami i tak pewnie będzie to oprogramowanie dziurawe jak ser szwajcarski, w dodatku pewnie z 11 kanałami w paśmie 2,4 ( standard Amerykański) nie 13 które obowiązują w Europie. 

Pozdrawiam.

Highlighted
Tytan
Tytan
2310 1037 191

@jaro30 napisał(a)

w dodatku pewnie z 11 kanałami w paśmie 2,4 ( standard Amerykański) nie 13 które obowiązują w Europie. 

Pozdrawiam.

Po czym wnosisz?

-----
Mediamoduł CI+| Giga Connect Box | Horizon BOX | Horizon GO | Horizon TV
Highlighted
Użytkownik
7 0 0

@GDAnapisał(a):

@jaro30napisał(a)

w dodatku pewnie z 11 kanałami w paśmie 2,4 ( standard Amerykański) nie 13 które obowiązują w Europie. 

Pozdrawiam.

Po czym wnosisz?

Czyżby po tylu latach nastąpił przełom?

Highlighted
Tytan
Tytan
2310 1037 191

Czasami jednak nie warto pisac kiedy sie nie ma tego jak sprawdzic

Screenshot_20200410-192116_Opera.jpg

-----
Highlighted
Użytkownik
7 0 0

@GDAnapisał(a):

Czasami jednak nie warto pisac kiedy sie nie ma tego jak sprawdzic

Screenshot_20200410-192116_Opera.jpg

Szacun  , przepraszam z pomówienia.

Highlighted
Innowator
29 12 0

A to dziwne, bo u mnie tylko 11 kanałów (firmware ver CH7465LG-NCIP-6.12.18.25-2p6-NOSH). Czy trzeba coś dodatkowo przestawić?image.png

Highlighted
Tytan
Tytan
2310 1037 191

@ptrzem racja

przeciez ja mam GCB a nie CB 

przepraszam za wprowadzenie w blad @jaro30 

-----
Highlighted
Innowator
85 8 1

Szczerze... właśnie czekam na rollback oprogramowania. Miałem problemy z moim CB, restarty itp. Po wymianie miałem soft 4.50.18.23-4d. Działał bez problemów.

To co zauważyłem to mając stacjonarny po kablu oraz laptopa po wifi (karta 866, pasmo 80 mhz) miałem transfery plików z laptopa na stacjonarny rzędu 30MB (Mega Bajty nie Mega bity), pobieranie ponad 50MB.

Niestety po dwóch dniach się zaktualizował do 26tki i transfery wyglądają tak jak w załączniku.

Wysyłanie z laptopa:

26_upload_a.png

Pobieranie na laptopa:

26_download.png

Na poprzednim routerze z 25tką było identycznie z transferami. Wtedy podpinałem te zaniżone uploady pod uszkodzenie routera.

Zażyczyłem sobie rollback i czekam. Pokarze wam screen jak jest na 4.50.18.23-4d z transferami jak już wgrają. Podkreślę, że po wymianie kilka razy dziennie robiłem testy transferów lokalnych żeby się upewnić, że jest ok już po wymianie routera. Dnia trzeciego zobaczyłem, że ten transfer spadł i było to związane z aktualizacją. Ponieważ kopiuję w lokalnej sieci dużo dużych plików to jest to dla mnie ważne. Ma to też wpływ na upload do Internetu bo na najnowszych softach oscyluje 15-18Mb a z softem 4.50.18.23-4d utrzymuje stałe 20Mb (Mega bity). Mam okazję dłużej testować najnowszy soft niż ten który był z nowym routerem bo akurat weekend był. Ani razu nie udało mi się uzyskać wyników które miałem na sofcie 4.50.18.23-4d. Jestem na ten moment przekonany, że to wina softu. Upewnie się po zmianie. Chyba, że aktualizacja softu wgrała też jakąś aktualizację do modułu wifi i sam rollback oprogramowania nic nie da bo np wifi jest oddzielnym elementem i nie cofnie się razem z firmware. (Tak to sobię wyobrażam też jako elektronik/informatyk bo nie wiem jak te routery działają.)

Oczywiście jak ktoś nie kopiuje plików w sieci lokalnej to nie zauważy, że coś jest nie tak z wifi.

Warunki sieci się nie zmieniły, kanał wifi ten sam i bez innych sieci na danym zakresie. Na nowym sofcie nie jestem w stanie poprawić osiągów. Karta wifi to Intel 3165 (na tej było identycznie) oraz 7265 (po wymianie na nowszą).

Jeżeli macie podobne doświadczenia i wiecie który z softów jest najlepszy pod tym względem to czekam na info i potwierdzenie jak jest u was

Highlighted
Innowator
85 8 1

Niestety nie moge już wyedytować a chcę jeszcze załączyć najlepsze uzyskane wyniki Internetu na wifi. internet.png

To jest najlepsza uzyskana wartość. Na sofcie starym było 299/20,xx tak na oko, niestety nie mam screenów.

Dzisiaj powinienem już mieć ten rollback, dam znać jakie są wyniki.

Highlighted
Innowator
85 8 1

Ręce mi opadają, do tej pory nie mogę się doprosić o rollback. Dział inżynierów wieloktornie próbuje pomóc i nie daje rady. Przekazują moją prośbę do informatyków a oni odbijają z jakimiś pytaniami aby tylko nie zrobić rollback. Nikt nie zadzwoni od informatyków do mnie. Ja bardzo chętnie przetestuje z nimi kilka wersji oprogramownia i opisze im co się dzieje. Nadal jest źle... przez tydzień nie mogę się doprosić zmiany oprogramowania. Informatycy UPC, zapraszam do przetestowania tego ze mną. Wysyłanie ~3-6MB/sek w sieci lokalnej na 5GHz/80MHz bez innych sieci na paśmie to chyba lekka przesada. Na starym sofcie było 30+. Poproszę o wgranie normalnego softu albo naprawę tego w nowym. Poproszę o kontakt w tej sprawie a do czasu kiedy w nowym sofcie nie zostanie to poprawione poproszę o rollback.

Highlighted
Tytan
2680 572 129

A jaki masz teraz soft w Compalu jeśli można wiedzieć?

Highlighted
Innowator
85 8 1

Wersja oprogramowania : CH7465LG-NCIP-6.12.18.26-3p6-GA-NOSH

Nie będę dokupować dodatkowego routera do wifi bo ten działa dla mnie wystarczajaco sprawnie i szybko kiedy działa tak jak powinien. W pracy mam tego sprzętu sieciowego po pachy i w domu mi jedno urządzenie do Internetu wystarczy. Prędzej zmienię na 1Gb Internet ze strachem czy ten nowy GCB będzie działać poprawnie i zapewni mi możliwosć normalnej pracy zdalnej w tym okresie i nie zapsuje się lub nie zapewni mi innych nowych "kwiatków".

Highlighted
Omnibus
415 150 5

@piskoraczek 

nie wymuszaj szerokości kanału na 80, to może być problemem

i ustaw na początek numer kanału na automatyczny

Highlighted
Innowator
85 8 1

na 40 transfery jeszcze gorsze.

Jest jeszcze jedna rzecz którą zauważyłem. Jak przestawie w laptopie kartę na N to mam 150Mb pobieranie z internetu, 27MB wysyłanie plików po sieci lokalnej. 

Jak przestawie na AC to mam 300Mb z internetu a 3-5MB po sieci lokalnej wysyłanie plików.

Niezła zabawa.